Šéf SNS Andrej Danko odjel od nehody: Se sloupem nelze sepsat pojistnou událost, brání se

Andrej Danko havaroval

Předseda Slovenské národní strany (SNS) Andrej Danko se stal v noci na pátek účastníkem dopravní nehody, v Bratislavě měl na jedné z křižovatek nabourat do semaforu. Následně z místa nehody odjel, aniž by zkontaktoval policii. Argumentoval tím, že se sloupem přece nelze sepsat pojistnou událost. Informaci přinesl web Startitup.

K dopravní nehodě došlo v bratislavské městské části Dúbravka na křižovatce mezi ulicemi Saratovská a Repašského. Podle zjištění webu Startitup předseda Slovenské národní strany seděl za volantem vozu, jenž zde narazil do semaforu.

ČTĚTE TAKÉ: Slovenský rapper Separ skončil v Indonésii za mřížemi. V cele čeká na deportaci ze země

Danko po způsobení nehody nepostupoval standardně. Incident totiž nenahlásil policii, vycouval a nabouraným vozidlem odjel domů.

Zřejmě ale netušil, že vystopovat ho bude velmi jednoduché. Policistům se ho podařilo najít díky olejové skvrně, která vedla až do jeho garáže. Na místě nehody mu navíc odpadla SPZ, takže policistům se ho snadno podařilo dohledat v systému. Vlastníkem auta je SNS.

Politik webu potvrdil, že dopravní nehodu skutečně způsobil. „Trefil jsem sloup. No a co, všechno zaplatím. Jsem pojištěný, není to žádný problém. Všechno je na policii ohlášené,“ reagoval na dotazy Startitupu.

Na otázku, zda od místa nehody odjel ještě před ohlášením příslušnému orgánu, odmítl odpovědět. Podle slovenských zákonů by mu za to měla hrozit pokuta 200 až 1 000 eur, stejně jako zákaz řízení motorového vozidla do pěti let.

Danka kontaktoval také web noviny.sk. Reportérům sdělil, že se sloupem nelze sepsat pojistnou událost. „Pro mě je standard nahlásit to pojišťovně a magistrátu. Pokud to pojišťovna neproplatí, tak to zaplatím já. Nevím o tom, že je povinnost volat policii,“ uvedl.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Náročný zásah hasičů na Českolipsku. Řidič sjel s autem do rybníka, zůstalo uvězněné pod ledem

Tagy: