reklama

Šéf Soukromníků by slučoval ministerstva. Nic tím neušetříte, reagoval Dolejš z KSČM

Potřebujeme ministerstvo pro místní rozvoj? Podle šéfa Soukromníků Petra Bajera nikoliv, raději by jej sloučil s jiným resortem. Uvedl to ve speciálu 360°: Hlas lidu. Podle komunistického poslance Jiřího Dolejše se ale vytvořením jednoho megaministerstva nic neušetří, větší smysl dává zaměřit se na jednotlivé agendy a také na digitalizaci, řekl během velké předvolební debaty na CNN Prima NEWS.

reklama

Političtí diskutéři se víceméně shodli, že pokud má někde stát šetřit, tak především na svých výdajích. Rozešli se ale v názoru na to, kde přesně by se měly utahovat opasky. „Rozhodně se to netýká hasičů, policistů či lékařů. Ale na co potřebujeme ministerstvo pro místní rozvoj?“ zeptal se ve vysílání Bajer, který by tento resort sloučil s jiným.

Podle Dolejše sice není problém ministerstvo zrušit, ale nic se tím neušetří. „Jde o agendu. Ministerstvo pro místní rozvoj má na starost problematiku bydlení, cestovní ruch, regionální rozvoj a rozdělování dotací,“ vyjmenoval ve vysílání CNN Prima NEWS.

„Pokud chceme ušetřit, a nejen na tomto ministerstvu, věnujme se digitalizaci státní správy. Když všechno bude probíhat v počítačích, ušetří se na nosičích papírů,“ navrhl v diskusi Dolejš.

Šéf Přísahy by s rušením resortu příliš nespěchal. Podle něj je potřeba pečlivě vyhodnotit, co vše spadá do agendy daného ministerstva. „Musíme udělat analýzu, co dělají, ne jen tak říci, že je nepotřebujeme. To je přece nesmysl,“ odvětil Šlachta na CNN Prima NEWS.

„My analýzu potřebnosti ministerstva pro místní rozvoj máme. Myslíme si, že by se dalo spojit s dalším ministerstvem,“ zareagoval posléze Bajer. Na otázku, se kterým resortem, uvedl ministerstvo průmyslu a obchodu.

Bajerovi se nelíbí móda rozdělovat a vytvářet nové samostatné úřady, kde vznikají další místa pro nové úředníky. „Máme tu nový stavební zákon, který úplně odlučuje stavební úřad od obcí. To přece přinese další byrokracii a další pracovníky,“ doplnil.

Tagy:

Hlavní zprávy

Proč tady není Bartoš? pokřikoval Babiš na Rakušana ve studiu a mával plakátem Pekové
Volby 2021

Proč tady není Bartoš? pokřikoval Babiš na Rakušana ve studiu a mával plakátem Pekové

Kde je Bartoš? pokřikoval šéf vlády Andrej Babiš na lídra hnutí STAN Víta Rakušana v debatě Česko hledá premiéra na CNN Prima NEWS. Rakušan je společně s Ivanem Bartošem v čele koalice Pirátů a STAN a v debatách se střídají. Babiš s Rakušanem se dostali do ostrého sporu i kvůli pandemii koronaviru a premiér šéfovi STANu vmetl i to, že prosazoval ocenění molekulární genetičky Soni Pekové.

Česká policistka během mise v Polsku spáchala sebevraždu. Kvůli šikaně, tvrdí rodina
Domácí

Česká policistka během mise v Polsku spáchala sebevraždu. Kvůli šikaně, tvrdí rodina

Mladá a nadějná česká policistka spáchala v poslední den své mise v Polsku loni v říjnu sebevraždu skokem z okna v 11. patře. Co k tomu Kristýnu Litomerickou dohnalo, nikdo neví. Zatímco rodina má důkazy o tom, že šlo o šikanu motivovanou národností i vzhledem, česká policie tvrdí, že důvodem byly osobní problémy. Proč ale policie téměř rok úmrtí kapitánky z cizinecké policie tajila? A vědělo vedení o Kristýniných potížích před tragédií?

Mají mít homosexuálové právo na manželství? Babiš a Fiala jsou proti, Rakušan pro
Volby 2021

Mají mít homosexuálové právo na manželství? Babiš a Fiala jsou proti, Rakušan pro

Homosexuálové by neměli mít stejné právo na svatbu jako heterosexuálové. V debatě Česko hledá premiéra se na tom shodli například Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (ODS), Zuzana Majerová Zahradníková (Trikolóra), Tomio Okamura (SPD) či Vojtěch Filip (KSČM). Proti registrovanému partnerství ovšem nejsou. Pro sňatky všech se naopak vyslovila například koalice STAN a Pirátů nebo šéf Přísahy Robert Šlachta.

Filip k Rakušanovi: S Íránem jste udělali sviňárnu. Od vás je to pocta, reagoval šéf STAN

Předvolební debata Česko hledá premiéra v neděli večer byla plná ostrých sporů a výměn názorů. Jednou z těch pikantnějších byla ta, která se odehrála mezi šéfem KSČM Vojtěchem Filipem a lídrem koalice Pirátů a STAN Vítem Rakušanem (STAN). Vojtěch Rakušana obvinil ze „sviňárny“ kvůli kauze velvyslance v Íránu. Rakušan mu to vrátil s tím, že pokud mu něco podobného řekne komunista, je to pocta, neboť „ti zde dělali sviňárny 40 let“.

reklama

Domácí zpravodajství

Babiš a Rakušan na ostří nože. Hodíte si s Bartošem korunou, kdo bude premiér? ptal se šéf ANO

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se uskutečnila velká superdebata s osmi lídry nejsilnějších stran či koalic. Pozvání přijal předseda hnutí ANO Andrej Babiš, lídr koalice Spolu Petr Fiala (ODS), lídr koalice PirSTAN Vít Rakušan (STAN), předseda hnutí SPD Tomio Okamura, šéf komunistů Vojtěch Filip, ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), předseda hnutí Přísaha Robert Šlachta a šéfka koalice Trikolora Svobodní Soukromníci Zuzana Majerová Zahradníková.

Kandidát na ministra zdravotnictví: Po mém očkování vám nic není. Po kritice se hájil

Vzkaz kandidáta do Poslanecké sněmovny Ondřeje Dostála (Piráti) vzbudil vlnu emocí. Na sociálních sítích si postěžoval, že se ho média ptají na to, zda je očkovaný proti covidu. Podle něj se však jedná o citlivý zdravotní údaj a nikomu po něm nic není. Po vlně kritiky se rozhodl hájit virtuálním příspěvkem. Zároveň dodal, že očkovaný vzhledem k vysoké hladině protilátek není.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Exprezident Klaus dál zůstává v nemocnici. Pokračuje v léčbě na urologické klinice

Václav Klaus se do nemocnice vrátil ve čtvrtek na doléčení předchozích potíží a v Ústřední vojenské nemocnici v Praze zatím zůstává. V neděli to potvrdil redakci CNN Prima NEWS Petr Macinka z Institutu Václava Klause. Exprezident podle něj pokračuje v léčbě na urologické klinice. Macinka ve čtvrtek jeho setrvání v péči lékařů odhadl na několik dnů.

reklama