Sejm

Výpis příspěvků ke štítku „Sejm“

Polsko čelilo střelbě z Běloruska, zasažen byl vůz s důstojníky. V místě kempují migranti

Polští pohraničníci střežící hranice s Běloruskem se během čtvrtka ocitli pod palbou ze sousední země. Zasažen byl vůz, ve kterém seděli dva důstojníci. Nikomu se nic nestalo. Na běloruské straně hranic jsou už řadu měsíců utábořeni migranti z Blízkého východu, kteří by se rádi dostali do zemí Evropské unie, ale Poláci tomu brání mimo jiné i vybudovanou zdí.

Těžké časy LGBT na Slovensku. Matovič chce zakázat duhové vlajky, má je za propagandu

Slovenský expremiér a lídr nejsilnějšího koaličního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO) Igor Matovič znovu vyvolal kontroverze. Podle svých slov by totiž podpořil návrh jednoho ze svých poslanců, aby na Slovensku byly zakázané duhové vlajky, tedy symbol LGBT komunity, na budovách veřejné správy. Zástupci komunity na Slovensku v reakci hlásí, že LGBT lidi čekají těžké roky.

Duda vetoval zákon omezující zahraniční vlastnictví médií. Polsko dohody ctí, řekl

Aktualizováno

Polský prezident Andrzej Duda v pondělí oznámil, že se rozhodl vetovat zákon, který by v zemi omezil zahraniční vlastnictví televizních či rozhlasových stanic. Normu, která podle kritiků míří hlavně proti nezávislé televizi TVN, hlava státu vrátila parlamentu k úpravám, informovala agentura PAP. Poslanci Sejmu ještě mohou veto hlavy státu přehlasovat třípětinovou většinou, uvedla agentura DPA. Vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) však potřebnou většinu hlasů nemá, poznamenala agentura Reuters.

Tisíce Poláků vyšly do ulic. Demonstrovaly proti kontroverznímu zákonu o médiích

V Polsku v neděli lidé protestovali proti kontroverznímu zákonu, jenž má podle jeho kritiků umlčet nezávislou televizi TVN, nepohodlnou nynější vládě. Už kolem třetí hodiny se sešly tisíce lidí na náměstí Rynek Glówny v Krakově. Hlavní demonstrace na obranu TVN a svobodných médií se od soboty odehrávala před Prezidentským palácem v centru Varšavy, informovala polská média.

Polský Sejm přijal kontroverzní mediální zákon. Protestovaly proti němu tisíce lidí

Sejm, dolní komora polského parlamentu, ve středu hlasy vládní koalice v závěrečném čtení přijal kontroverzní mediální zákon, který má podle svých odpůrců umlčet televizi TVN, vlastněnou americkou společností Discovery a kritickou vůči polské vládě. Zákon nyní zamíří do Senátu, kde má těsnou většinu opozice. TVN představuje nejvýznamnější americkou investici v Polsku v hodnotě miliardy dolarů.

Polský disident utonul, když zachraňoval svého psa. Prolomila se pod ním kra

Jan Lityński, někdejší poradce bývalého polského prezidenta Bronislawa Komorowského, se utopil v řece poté, co se snažil zachránit svého psa, pod kterým se prolomila kra, píší polská média. Smrt 75letého politika oznámil v neděli jeho přítel a další bývalý protikomunistický aktivista Eugeniusz Smolar, posléze o ní informovala také prezidentská kancelář na svém twitterovém účtu.

U Těšína se čepuje pivo a grilují steaky. Mám na to ústavní právo, říká hospodský

Pouhých 350 metrů chůze za česko-polským hraničním přechodem Český Těšín / Cieszyn se točí pivo a grilují steaky. Ačkoliv polská vláda trvá na uzavření restaurací, podnikatel Tomasz Kwiek hospodu U Trzech Braci (U Tří bratrů) stejně otevřel. Napřed sice způsobil policejní manévry, nyní už ale strážci zákona nezasahují. A po vzoru těšínského výčepu se otvírají další v celém Polsku.