reklama

Senior jel v protisměru a bez řidičáku. Hájil se, že musí pro rohlíky

Čtyřiasedmdesátiletý muž na Pardubicku si vyjel autem na nákup. Po cestě ale spáchal hned několik přestupků. Jak se později ukázalo, nebyl oprávněn vozidlo řídit. Strážníkům, kteří ho zastavili, se senior snažil vysvětlit, že přece potřebuje jet pro rohlíky.

reklama

Pardubičtí strážníci projížděli jednosměrkou v Horním Jelení, šlo o standardní hlídkování. Náhle proti nim v zakázaném směru vyjelo černé osobní auto. „Otočili jsme se za ním, abychom ho zastavili a zkontrolovali, zda si je řidič vědom přestupku, který spáchal,“ popsal situaci zasahující strážník Petr Valda.

Za volantem zastaveného vozidla seděl čtyřiasedmdesátiletý muž. Jízda jednosměrkou se ale později ukázala jako nejmenší problém. Řidič totiž nebyl schopen předložit osobní doklady ani řidičák.

„Strážníkům nejprve tvrdil, že nemůže doklady potřebné k řízení vozidla najít, poté předložil neplatné zdravotní osvědčení, vzápětí si vzpomněl, že řidičský průkaz i platné zdravotní osvědčení zapomněl v tašce, kterou má doma,“ vyjmenoval výmluvy řidiče mluvčí pardubických strážníků Jiří Sejkora.

Zdravotní osvědčení, nutné vzhledem k jeho věku, které strážníkům předložil, bylo platné do roku 2002, bylo tedy téměř 20 let propadlé.

„Až po konfrontaci s údaji z registru přiznal, že ví, že není držitelem příslušného zdravotního osvědčení a také, že jeho řidičský průkaz je zablokován,” doplnil Jiří Sejkora.

Kuriózní je poslední argument, který senior použil. Strážníkům tvrdil, že přece nějak musí jet na nákup. To už bylo na městské policisty zřejmě moc a na místo přivolali státní policii, která si celou věc převzala.

Blokace řidičského průkazu se teď může proměnit v zákaz řízení. Na jak dlouho to bude, rozhodne policejní vyšetřování.

Tagy:

Hlavní zprávy

Syn zpěvačky, která zemřela na covid: Flegr byl omyl. Ale není divu, že jsem agresivní
360°

Syn zpěvačky, která zemřela na covid: Flegr byl omyl. Ale není divu, že jsem agresivní

Když došlo na lámání chleba, co se týče očkování si kolem sebe postavila tlustou zeď. Těmito slovy popsal v pořadu 360° smýšlení své matky Jan Rek, syn zpěvačky Hany Horké, která zemřela po prodělání koronaviru. Ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že sama věřila v přírodu a schopnost těla odolávat. To její však nakonec selhalo, umělkyně o víkendu zemřela ve věku 57 let.

Klid před bouří. Omikron nejdříve zasáhne mladé, pak zranitelné, předpovídá infektolog

Klid před bouří. Tak označil aktuální pandemickou situaci v Česku infektolog a přednosta kliniky infekčních nemocí ve Fakultní nemocnici Brno Petr Husa. Nejdříve podle něj onemocní omikronem mladí, ti ale péči v nemocnicích ve velké míře potřebovat nebudou. Pak se bude situace zhoršovat, varoval. Podle Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) už tvoří v Česku omikron 80 % případů nákazy COVID-19.

Jako u blbejch na dvorku. Chaos už dosáhl vrcholu, kritizuje Neff vládní opatření

Komunikační chaos ministerstva zdravotnictví už dosáhl vrcholu. Je to jako „u blbejch na dvorku“, nešetřil kritikou na konto vládních opatření spisovatel Ondřej Neff v pořadu Co Čech, to politik na CNN Prima NEWS. Třebaže sám podporuje vakcinaci, nelíbí se mu, že vláda otálí se zrušením vyhlášky o povinném očkování. Komunikace ze strany ministra Vlastimila Válka (TOP 09) a jeho resortu není nejšťastnější ani podle dalších dvou hostů pořadu – exministra Romana Prymuly a bývalého politika Vítězslava Jandáka.

Náklady na Green Deal se rovnají pěti českým rozpočtům. Na to nemáme, říká Středula

Náklady na přeměnu české ekonomiky podle evropské Zelené dohody budou astronomické. Podle odhadů se rovnají pěti českým rozpočtům, řekl předák Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula (ČSSD). V pořadu 360° na CNN Prima NEWS podotkl, že by přesnější účinek Green Dealu na Českou republiku přinesla dopadová studie, ta ale i přes opakované výzvy politických elit stále neexistuje.

Princ Charles touží poznat Lilibet, přišel s gestem smíru. Harry ho ale zřejmě odmítne

Princ Charles, otec Harryho a Williama, miluje roli dědečka. Podle zdrojů z Buckinghamského paláce ho proto velmi trápí, že od června neměl možnost vidět svou vnučku Lilibet. Svého mladšího syna tak pozval i s manželkou Meghan a oběma dětmi k sobě domů do Británie. Podle britských médií je to velmi velkorysé gesto. Jeho mladší syn je ale na pochybách a kvůli problémům s ochrankou na území Británie zřejmě odmítne.

Babišovi se při jednání v Evropské unii smáli. Neměl věcné argumenty, tvrdí Prouza

Bývalému premiérovi Andreji Babišovi (ANO) se při jednání o Zelené dohodě na evropské půdě smáli. Neměl věcné argumenty, o něž jde především, nešetřil kritikou prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza na adresu expremiéra. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS podotkl, že klíčové budou dopadové studie ke Green Dealu, na něž se bývalá vláda vykašlala.

reklama

Domácí zpravodajství

Černý scénář nemůžeme vyloučit, varoval Dušek. Předpověděl vrchol omikronové vlny

Rizikový scénář nejde vyloučit, podle aktuálního vývoje ale kolaps nemocnic nehrozí, míní šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek. Počet hospitalizovaných s covidem totiž v Česku několikátý den v řadě klesá. Potvrzuje se tak zatím teorie, že omikronem se nakazí více lidí, budou mít ale lehčí průběh. Většina států Evropy se přesto na vrchol vlny omikronu poctivě připravuje, včetně krizových scénářů.

reklama