reklama

Senioři posílají zpět Babišovi roušky zdarma. Nic jsme si neobjednali, vzkazují

Senioři (ilustrační obrázek)
Foto: CNN Prima NEWS

Někteří senioři vracejí zpět premiérovi Andreji Babišovi (ANO) roušky zdarma. Ty od pondělí po celém Česku roznášejí zaměstnanci České pošty. Roušky z Číny nechceme, dokážeme se o sebe postarat sami, nic od vás nepotřebujeme, vzkazují českému premiérovi.

reklama

„Já jsem člověk zcela jiný, nechci nosit roušky z Číny,“ napsal na obálku s rouškami, které vrací premiérovi, například Jan Jahoda. Fotografii následně sdílel na Facebooku. K jeho příspěvku se postupně přidávají i další. Někteří senioři dokonce společně s vrácenými rouškami a respirátorem posílají i dopis.

„Vracím Vám respirátor a roušky, ničeho takového jsem si neobjednal. Dokážu se o sebe postarat sám. Mému zdraví daleko víc škodí stres při pohledu na nekompetentnost, s jakou vykonáváte svůj úřad, nekulturnost Vašeho vystupování, bezohlednost, s jakou manipulujete generace decimované Vaším komunismem a potápíte tento stát. ANO, je zle,“ vzkazuje předsedovi vlády šedesátiletý důchodce Ivo Rejnart.

Slíbených pět roušek a jeden respirátor každému důchodci nad 60 let začala Česká pošta distribuovat tento týden. Pět roušek a jeden respirátor pro každého seniora do konce týdne slíbil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), pod kterého fungování pošty spadá.

K tématu

Hamáčkovi ale vzkazy seniorů nepatří, směřují primárně na samotného premiéra. A přidávají se stále další.

Pošťačky a pošťáci se zlobí

Už během úterý a středy se ale začaly objevovat informace, že by roušky měly být distribuovány jen v původním balení, a nikoliv volně v obálkách. V některých případech také Česká pošta balí roušky v nehygienickém prostředí. Důchodci si také stěžují, že jim dokonce přišly vadné kusy.

Samotné pošťačky a pošťáci se zlobí, že jsou nyní ukázáni v tom nejhorším světle.

„Dostali jsme úkol a nikdo se nás neptal, jestli ho zvládneme. Nám třeba měly dorazit štítky na polepení, ale přišly až poté, co jsme to roznesli. Teď se na nás každý zlobí, ale je to jen proto, že si pan ředitel chce udělat dobré PR a sáhnout si na vánoční prémie. My nikoho nezajímáme,“ zlobí se pošťačka z Prahy-východ, se kterou redakce mluvila.

Distribuce vyjde podle ministra vnitra Jana Hamáčka přibližně na 15 milionů, které proplatí stát. Materiál jako takový stojí dalších zhruba 25 milionů, takže celkové náklady dosáhnou asi 40 milionů korun.

K tématu

Tagy: důchodci Česká pošta senioři roušky Jan Hamáček Andrej babiš
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Rozhovor

Organizátor protestu: Vláda se snaží do davu nasadit provokatéry, magistrát vyhrožuje

Organizátor protestu: Vláda se snaží do davu nasadit provokatéry, magistrát vyhrožuje

Na svátek 28. října se v Praze uskuteční další demonstrace. Organizátoři „Manifestace za svobodu a pravdu“ chtějí protestovat proti vládním opatřením, ale neplánují se omezovat nařízenými pravidly o rozestupech a maximální účasti sta lidí. Jeden z organizátorů, ekonom Luděk Tesař, v rozhovoru pro CNN Prima NEWS potvrdil své obavy z provokatérů a mluvil také o údajném vyhrožování ze strany magistrátu.

Prezidentské volby v USA 2020

ŽIVĚ Finální střet Trumpa a Bidena: Sledujte dabovanou debatu i on-line reportáž

ŽIVĚ Finální střet Trumpa a Bidena: Sledujte dabovanou debatu i on-line reportáž

V noci na pátek se spolu naposledy střetnou v předvolební debatě kandidáti na prezidenta USA – Donald Trump a Joe Biden. Řečnické klání startuje v pátek ve 3:00 středoevropského času. Televize CNN Prima NEWS bude vysílat dabovanou debatu a po jejím skončení chystá mimořádné vysílání s experty. Na našem webu vám pak bude po celou dobu k dispozici on-line reportáž.

reklama
Slovensko zakáže vycházení. V části země se ven dostanou jen lidé s negativním testem
Kotleba měl pozitivní test. Jak je to možné, když tvrdí, že covid není? ptá se Matovič
Vláda jedná chaoticky. Působení Hřiba v Praze je hrůzostrašné, nešetřil Klaus kritikou
Komplikace pro české pendlery. Bavorsko od pátku vyžaduje negativní testy na koronavirus
reklama
reklama
Chystá se další velká demonstrace. Počet účastníků pořadatelé omezovat nehodlají

Domácí

Domácí zpravodajství

Forejt o zrušení ceremoniálu: Prázdný sál by byl depresivní. Možná bude projev na dálku
Prodloužení nouzového stavu se nevyhneme, přiznal Prymula. Rozhodne se 30. října
U stromečku s rouškou? Babiš nechce nic slibovat, Flegr má o letošních Vánocích jasno
PŘEHLEDNĚ: Vláda omezila pohyb, maloobchod i služby. Jaké jsou výjimky?
Ve čtvrtek přibylo zatím 7511 případů nákazy. Za jediný den zemřelo 108 lidí s covidem
Další články
reklama
reklama