reklama

Skandál pošty v Mníšku pod Brdy pokračuje. Doručovatelka dostala výpověď

Zarážející postup pošty v Mníšku pod Brdy. Tamní poštovní doručovatelka, která oznámila nehygienické zacházení s rouškami pro seniory, přišla o práci. Její svědectví jsme včera odvysílali pod skrytou identitou. Podle vedení pošty ale její okamžité propuštění s rouškami nesouvisí.

reklama

Na záběrech z úterního večera balila poštovní doručovatelka roušky pro seniory doma holýma rukama. Tvrdí, že to tak chtěl nadřízený z pošty v Mníšku pod Brdy. Ten to ale popřel. Poté, co paní Beatrix na problém upozornila, byla vyhozena. Následně už se odvážila vystoupit před kamerou.

K tématu

„Šla jsem do kanceláře, kde byla paní vedoucí poštovních doručovatelek a pan Švadlena (nadřízený doručovatelů – pozn. red.) a ten mi sdělil, že v rámci úspor jsem nadbytečná a že se mnou jaksi končí. Ptala jsem se, jestli mám absolvovat ještě dnešní pochůzku, bylo mi řečeno, že nikoliv, že okamžitě končím,“ popsala paní Beatrix.

„Standardně byl ukončen pracovně-právní vztah se zaměstnavatelem, to znamená, že dnes už je to bývalá kolegyně,“ potvrdil mluvčí České pošty Matyáš Vitík.

Paní Beatrix byla podle svých slov vyhozena kvůli nadbytečnosti. Ale i tak na České poště v Mníšku pod Brdy visí náborové letáky, jimiž hledají nové doručovatele. Vedení pošty nechtělo důvod okamžité výpovědi komentovat.

Bývalá pošťačka je ale přesvědčena, že dostala vyhazov kvůli tomu, že upozornila na problém. „Potřebují asi nějakého obětního beránka nebo nevím. Místo toho, aby řešili problém, tak se to snaží zamést nějak pod stůl,“ prohlásila.

K tématu

Z jakého důvodu paní Beatrix přišla o práci, chtěl reportér vědět i přímo od vedoucí České pošty v Mníšku pod Brdy. Pracovnice pošty mu nejdříve sdělila, že vedoucí Monika Oláhová telefonuje. Poté dorazila jiná žena, která tvrdila, že vedoucí má moc práce a nemůže přijít ani na několik minut.

Vyhozená poštovní doručovatelka je samoživitelka a z hodiny na hodinu se ocitla bez prostředků. Uvažuje, že bude hledat v Praze. „Česká pošta má inzeráty na volná pracovní místa, to znamená, že kdokoliv se může přihlásit, ale nemá samozřejmě garantováno, že to konkrétní místo získá,“ informoval Vitík.

„Všichni o tom věděli, že nám můžou pomoci i doma děti, příbuzní, manžel nebo tak někdo. A dneska se tvářili, že o tom nikdo neví a že to slyší poprvé,“ podivila se paní Beatrix. Jaký teď bude její osud, netuší.

Další hlavní zprávy

Vláda

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu

  • Aktualizováno

Vláda od pondělí na tři týdny výrazně omezí pohyb osob. Pro cesty do zaměstnání mimo okres bude potřeba například potvrzení zaměstnavatele. Pro cesty k lékaři a na úřady mimo okres s bydlištěm bude nutné čestné prohlášení či formulář. Nákupy budou možné jen v rámci okresu. Vycházky a běh přes den budou od pondělí možné jen na území obce, nikoli celého okresu. Venčení psů v noci bude možné do 500 metrů od bydliště. Od 1. března budou v ČR uzavřené všechny školy, mateřské školy i dětské skupiny s výjimkou těch při zdravotnických zařízeních.

Praktický lékař: Očkování stagnuje, vakcínu jsme začali rozvážet ze zoufalství
Dětské oblečení ani obuv od pondělí nenakoupíte. Které obchody zůstanou otevřené
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
reklama
reklama
První pokuty za nenošení respirátorů už padly. Strážníci objevili stovky hříšníků

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Česko podalo žalobu na Polsko. Požaduje zastavení těžby ve hnědouhelném dole Turów
Další články
reklama
reklama