reklama

Skandál pošty v Mníšku pod Brdy pokračuje. Doručovatelka dostala výpověď

Zarážející postup pošty v Mníšku pod Brdy. Tamní poštovní doručovatelka, která oznámila nehygienické zacházení s rouškami pro seniory, přišla o práci. Její svědectví jsme včera odvysílali pod skrytou identitou. Podle vedení pošty ale její okamžité propuštění s rouškami nesouvisí.

reklama

Na záběrech z úterního večera balila poštovní doručovatelka roušky pro seniory doma holýma rukama. Tvrdí, že to tak chtěl nadřízený z pošty v Mníšku pod Brdy. Ten to ale popřel. Poté, co paní Beatrix na problém upozornila, byla vyhozena. Následně už se odvážila vystoupit před kamerou.

K tématu

„Šla jsem do kanceláře, kde byla paní vedoucí poštovních doručovatelek a pan Švadlena (nadřízený doručovatelů – pozn. red.) a ten mi sdělil, že v rámci úspor jsem nadbytečná a že se mnou jaksi končí. Ptala jsem se, jestli mám absolvovat ještě dnešní pochůzku, bylo mi řečeno, že nikoliv, že okamžitě končím,“ popsala paní Beatrix.

„Standardně byl ukončen pracovně-právní vztah se zaměstnavatelem, to znamená, že dnes už je to bývalá kolegyně,“ potvrdil mluvčí České pošty Matyáš Vitík.

Paní Beatrix byla podle svých slov vyhozena kvůli nadbytečnosti. Ale i tak na České poště v Mníšku pod Brdy visí náborové letáky, jimiž hledají nové doručovatele. Vedení pošty nechtělo důvod okamžité výpovědi komentovat.

Bývalá pošťačka je ale přesvědčena, že dostala vyhazov kvůli tomu, že upozornila na problém. „Potřebují asi nějakého obětního beránka nebo nevím. Místo toho, aby řešili problém, tak se to snaží zamést nějak pod stůl,“ prohlásila.

K tématu

Z jakého důvodu paní Beatrix přišla o práci, chtěl reportér vědět i přímo od vedoucí České pošty v Mníšku pod Brdy. Pracovnice pošty mu nejdříve sdělila, že vedoucí Monika Oláhová telefonuje. Poté dorazila jiná žena, která tvrdila, že vedoucí má moc práce a nemůže přijít ani na několik minut.

Vyhozená poštovní doručovatelka je samoživitelka a z hodiny na hodinu se ocitla bez prostředků. Uvažuje, že bude hledat v Praze. „Česká pošta má inzeráty na volná pracovní místa, to znamená, že kdokoliv se může přihlásit, ale nemá samozřejmě garantováno, že to konkrétní místo získá,“ informoval Vitík.

„Všichni o tom věděli, že nám můžou pomoci i doma děti, příbuzní, manžel nebo tak někdo. A dneska se tvářili, že o tom nikdo neví a že to slyší poprvé,“ podivila se paní Beatrix. Jaký teď bude její osud, netuší.

Další hlavní zprávy

360°

Majitel restaurace se vzepřel vládě. Otevřu i v pátek, můžete mě zavřít, vzkázal

Majitel restaurace se vzepřel vládě. Otevřu i v pátek, můžete mě zavřít, vzkázal

Zákazům navzdory ve čtvrtek majitel pražské restaurace Šeberák v Kunraticích otevřel svůj lokál. Jakub Olbert se rozhodl, že už nebude dál poslouchat vládní nařízení. Bojuje prý proti tomu, že kabinet rozhodne až v neděli, zda další den rozvolní opatření, a majitelé restaurací nestihnou za tak krátkou dobu reagovat. Policii v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS Olbert vzkázal, že v pátek bude mít otevřeno zase a že je připravený, že ho přijdou zatknout. Pokud však dostane pokutu ve výši tří milionů korun, počítá s tím, že zkrachuje.

reklama
Lékař bije na poplach. Ukazuje, co vidí lidé s covidem těsně před smrtí
Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy
Čísla neklesají tak, jak vláda doufala. Rozvolňovat musíme s rozmyslem, říká Babiš
reklama
reklama
Šílenství kvůli Maradonovi. Rozloučit se přišly tisíce lidí, prolamovaly zátarasy

Fotbal

Domácí zpravodajství

Koronavirus stál Českou poštu 750 milionů. Propustí stovky zaměstnanců
Další články
reklama
reklama