reklama

Skandál pošty v Mníšku pod Brdy pokračuje. Doručovatelka dostala výpověď

Zarážející postup pošty v Mníšku pod Brdy. Tamní poštovní doručovatelka, která oznámila nehygienické zacházení s rouškami pro seniory, přišla o práci. Její svědectví jsme včera odvysílali pod skrytou identitou. Podle vedení pošty ale její okamžité propuštění s rouškami nesouvisí.

reklama

Na záběrech z úterního večera balila poštovní doručovatelka roušky pro seniory doma holýma rukama. Tvrdí, že to tak chtěl nadřízený z pošty v Mníšku pod Brdy. Ten to ale popřel. Poté, co paní Beatrix na problém upozornila, byla vyhozena. Následně už se odvážila vystoupit před kamerou.

„Šla jsem do kanceláře, kde byla paní vedoucí poštovních doručovatelek a pan Švadlena (nadřízený doručovatelů – pozn. red.) a ten mi sdělil, že v rámci úspor jsem nadbytečná a že se mnou jaksi končí. Ptala jsem se, jestli mám absolvovat ještě dnešní pochůzku, bylo mi řečeno, že nikoliv, že okamžitě končím,“ popsala paní Beatrix.

„Standardně byl ukončen pracovně-právní vztah se zaměstnavatelem, to znamená, že dnes už je to bývalá kolegyně,“ potvrdil mluvčí České pošty Matyáš Vitík.

Paní Beatrix byla podle svých slov vyhozena kvůli nadbytečnosti. Ale i tak na České poště v Mníšku pod Brdy visí náborové letáky, jimiž hledají nové doručovatele. Vedení pošty nechtělo důvod okamžité výpovědi komentovat.

Bývalá pošťačka je ale přesvědčena, že dostala vyhazov kvůli tomu, že upozornila na problém. „Potřebují asi nějakého obětního beránka nebo nevím. Místo toho, aby řešili problém, tak se to snaží zamést nějak pod stůl,“ prohlásila.

Z jakého důvodu paní Beatrix přišla o práci, chtěl reportér vědět i přímo od vedoucí České pošty v Mníšku pod Brdy. Pracovnice pošty mu nejdříve sdělila, že vedoucí Monika Oláhová telefonuje. Poté dorazila jiná žena, která tvrdila, že vedoucí má moc práce a nemůže přijít ani na několik minut.

Vyhozená poštovní doručovatelka je samoživitelka a z hodiny na hodinu se ocitla bez prostředků. Uvažuje, že bude hledat v Praze. „Česká pošta má inzeráty na volná pracovní místa, to znamená, že kdokoliv se může přihlásit, ale nemá samozřejmě garantováno, že to konkrétní místo získá,“ informoval Vitík.

„Všichni o tom věděli, že nám můžou pomoci i doma děti, příbuzní, manžel nebo tak někdo. A dneska se tvářili, že o tom nikdo neví a že to slyší poprvé,“ podivila se paní Beatrix. Jaký teď bude její osud, netuší.

Tagy:

Hlavní zprávy

Bídné podmínky a šizení protokolů. Na Baldwinův smrtící výstřel bylo zaděláno dopředu
USA

Bídné podmínky a šizení protokolů. Na Baldwinův smrtící výstřel bylo zaděláno dopředu

Ani do chvíle, kdy hollywoodský herec Alec Baldwin na „place“ omylem údajnou rekvizitou zastřelil hlavní kameramanku a zranil režiséra, nešlo při natáčení westernového filmu Rust všechno po drátkách. Vyplývá to z článku, který přinesl Los Angeles Times. Štáb měl být frustrovaný z podmínek natáčení a dodržování bezpečnostních protokolů mělo k dokonalosti daleko.

Legenda Manchesteru United přiznala sexuální zneužívání. Matka Evry měla vztek

Opora Manchesteru United i francouzské reprezentace. Fotbalista Patrice Evra byl svého času jedním z nejlepších levých obránců na světě, a proto si teď mohl dovolit napsat autobiografii. V ní se nepozastavuje pouze nad krásnými okamžiky, které prožil na trávníku, ale rovněž nad dětstvím, které podle knihy rozhodně neměl jednoduché. Prozradil, že když mu bylo 13 let, učitel ze školy ho sexuálně zneužil.

Vemte si roušku, žádal muž v metru policisty. Neotravuj, řekli a vyhodili ho ze stanice

Ke kuriózní situaci došlo v týdnu v prostorách newyorského metra. Pasažér Andy Gilbert spatřil policisty, kteří na rozdíl od něj neměli roušku nebo respirátor, ačkoliv je to tam na základě státních nařízení povinné. Gilbert se tedy ocitl v pozici, kterou by měli zastávat právě strážníci, a po dvojici chtěl, aby si zakryla ústa a nos. Policisté pro něj však neměli pochopení a násilím vyvedli muže ze stanice.

Dušek: Omezení nemocniční péče nelze vyloučit. Páteční počet nakažených je unikátní

V pátek přibylo v Česku nejvíce nakažených koronavirem za půl roku. Podle šéfa Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislava Duška je 4 224 nových případů vzhledem k jiným pátkům unikátní číslo. Ve vysílání CNN Prima NEWS navíc varoval, že v některých regionech může opět hrozit omezení nemocniční péče. Několikrát pak apeloval na všechny občany, kteří zatím nepodstoupili vakcinaci, aby tak učinili.

Sourozenci vjeli pod vlak, 15letý Daniel nepřežil. Rodiče se modlí za přežití dcery

Tragická nehoda na Frýdecko-Místecku si vyžádala život 15letého Daniela. Ten minulou neděli cestoval společně se svou starší sestrou Nikolou autem, když je na železničním přejezdu v obci Ropice srazil vlak. Sourozenci byli s těžkými zraněními převezeni do nemocnice. Zachránit chlapce se lékařům již nepodařilo. Jeho rodiče se teď rozhodli pro dobrý skutek a chlapcovi orgány poskytnou k dárcovství.

Nálada mezi Piráty a STAN houstne. Někdo nám nasazuje psí hlavu, zlobí se Bartoš

Vyjednávání mezi Piráty a STAN o nové vládě pod taktovkou koalice Spolu neprobíhají v té nejlepší atmosféře. Některé zdroje ze STAN hovoří o tom, že partaj Ivana Bartoše je chaotická a není schopná jasně říct, o které resorty má zájem. Bartoš na to konto CNN Prima NEWS řekl, že někteří účastníci jednání evidentně mají záměr nasadit Pirátům psí hlavu.

reklama

Domácí zpravodajství

Jsme připraveni vyloučit Česko z mapy, Fiala i Kolář jsou rusofobové, tvrdí ruský expert

Rusko je připraveno na to, že vyloučí Česko z mapy světa, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ruský politolog a bohemista Vadim Truchačev. Reagoval tak na spekulace, že by novým českým premiérem byl šéf ODS Petr Fiala a ministrem zahraničí poslanec Ondřej Kolář (TOP 09). Truchačev Fialu označil za rusofoba, Kolář zase podle něj svým vedením Prahy 6 ruskému lidu plive do tváře.

Proplácení testů či kratší karanténa. Jak plánuje nastupující vláda řešit covid?

Další vlna epidemie se podle čísel z posledního týdne pořádně zvedla. Premiér Babiš a spol. proto představili sérii přísných opatření, které mají nárůst nových případů covidu zkrotit. Otázkou však zůstává, jak dlouho budou platit. Připravovaná vláda Petra Fialy, která by mohla ve Strakově akademii usednout během příštích měsíců, má totiž na pandemický postup jiný názor. Splní-li své sliby, například testy by mohly být znovu proplácené pojišťovnami.

reklama