CNN Prima News separatisté

separatisté

Výpis příspěvků ke štítku „separatisté“

TŘI DNY DO INVAZE: Válka napůl začala. Ruské tanky před rokem vtrhly na Donbas

21. února 2023 06:51

Redakce CNN Prima NEWS přináší před výročím začátku války článkový speciál Pár dní do invaze, který připomíná události, jež předcházely ruskému vpádu na Ukrajinu. Přesně před rokem – 21. února 2022 – uznal Vladimir Putin nezávislost separatistických republik na ukrajinském Donbasu, kam posléze vtrhla ruská armáda. Byl to prolog války. To nejhorší přišlo vzápětí.

Smrti zločince neumím litovat, říká Kalousek. Za mrtvého proruského šéfa by se jen pomodlil

10. listopadu 2022 14:37

Kamkoliv přijedu tankem, tam je moje milovaná zem. To hlásal ještě před nedávnem jeden z nejznámějších proruských separatistů na Ukrajině Kirill Stremousov. Zástupce šéfa ruské okupační správy v Chersonské oblasti a muž, který by podle vlastních slov nejraději obsadil i Prahu, zemřel při středeční dopravní nehodě, oznámily ruské úřady. K jeho smrti se vyjádřili i někteří čeští politici.

Panikařící separatisté tlačí na připojení k Rusku. Máme pro vás špatné zprávy, reaguje Kyjev

20. září 2022 00:04

Lídr samozvané Doněcké lidové republiky (DNR) Denis Pušilin a jeho protějšek v Luhanské lidové republice (LNR) Leonid Pasečnik v pondělí uvedli, že na základě výzev občanů chtějí spolupracovat na referendech o připojení obou separatistických útvarů na východě Ukrajiny k Rusku. Připraveni jít hlasovat jsou podle okupační správy také lidé v Chersonské oblasti na jihu Ukrajiny, oznámila ruská agentura TASS. Podle agentury DPA je výzva k uspořádání referend známkou narůstající paniky mezi vedením separatistů.

Putine, kdo je klaun teď? „Šmejd“ Zelenskyj přehrál Kreml, kritizuje bývalý spojenec Ruska

23. srpna 2022 17:46

Bývalý velitel proruských separatistů na Donbasu kritikou Kremlu ve vztahu k invazi na Ukrajinu nešetří. Nyní se pustil do samotného prezidenta Ruska Vladimira Putina. Muž, který je znám také pod jménem Igor Strelkov a zásadně přispěl k obsazení Krymu v roce 2014, nečekaně vyzdvihuje ukrajinského prezidenta a vysvětluje, které straně velí klaun.

Hvězda akčních filmů Seagal navštívil proruské separatisty i místo masakru zajatých Ukrajinců

9. srpna 2022 21:37

Někdejší hvězda akčních amerických filmů Steven Seagal, krerý je v posledních letech známý i jako přívrženec ruského prezidenta Vladimira Putina, navštívil separatisty ovládanou část regionu Donbas na východě Ukrajiny a mimo jiné vězení Olenivka, kde nedávno přišla o život více než padesátka ukrajinských válečných zajatců. O Seagalově návštěvě referovala ruská a následně i ukrajinská média.

Sláva Rusku, křičel okupant na Ukrajině. Trest přišel okamžitě, výbuch natočil jeho kolega

7. srpna 2022 21:27

Ruský postup na Donbasu zpomalují miny, které v oblasti rozmístila ukrajinská armáda. V posledních dnech se na sociálních sítích objevilo několik videí, která mají ukázat fatální následky pro ruské síly poté, co nastraženou výbušninu přehlédly. Je ale velmi složité pravost záběrů v době válečného konfliktu nezávisle ověřit.

Ukrajinci si americkými raketami zabili vlastní vojáky, tvrdí separatisté. Kyjev to odmítá

29. července 2022 10:26
Aktualizováno

Moskva a představitelé samozvané separatistické Doněcké lidové republiky (DNR) tvrdí, že ukrajinská armáda ostřelovala území, které na východě země ovládají, a zasáhla přitom věznici v obci Olenivka. Při útoku podle DNR zemřelo 53 ukrajinských válečných zajatců, původně separatisté hovořili o 40 mrtvých. Generální štáb ukrajinských ozbrojených sil provedení takového útoku popřel a obvinil z něj naopak ruské invazní síly. Moskva se tak podle něj snaží Kyjev obvinit z válečných zločinů a zároveň skrýt mučení a popravy vězňů.

Bojoval na Krymu a stál v čele Doněcku. Separatista Girkin teď tepe ofenzivu na Ukrajině

25. července 2022 10:23

V roce 2014 patřil mezi nejznámější postavy konfliktu na Donbasu. Igor Girkin, známý spíš jako Igor Strelkov, tehdy stál v čele místních separatistů proti Ukrajincům, ale po sestřelení civilního letadla a údajném těžkém zranění takřka zmizel. A znovu se vynořil až po letech. Nyní kritizuje ruské představitele za jejich vedení války na Ukrajině. S konfliktem jako takovým souhlasí, ale tepe Rusy za jejich kroky, které považuje za lajdácké. Odsunutý separatista, o kterém se tvrdilo, že je jen dosazeným ruským agentem, by prý válku vedl úplně jinak.

Mimořádný masakr proruských sil. Na Donbasu se armáda ztenčila na polovinu, tvrdí Britové

23. června 2022 21:37

Velká část bojů na Ukrajině se v posledních týdnech soustředí na území Donbasu. Jenže i přes početnou materiální a personální převahu se Rusům nedaří tak, jak si představovali. Britové upozornili na statistiku, podle které je úbytek ruských a proruských sil opravdu mimořádný a dosahuje až poloviny původního počtu vojáků.

Drsné video reality v Mariupolu. Záběry se pašovaly v tampónu, autorku zajali Rusové

20. května 2022 19:16

Natočila mnoho záběrů hrůz z dnes již Ruskem obsazeného Mariupolu. Ukrajinská zdravotnice Julija Pajevská během tvrdých bojů ve východoukrajinském přístavním městě ošetřovala ukrajinské, ale i ruské vojáky. Zdokumentovaná svědectví pak věnovala novinářům agentury AP, kteří kartu z kamery propašovali přes okupované území v tampónu. Zdravotnici později zajala ruská armáda, nyní se ji snaží využít pro svou propagandu.