reklama
CNN Prima News separatisté

separatisté

Výpis příspěvků ke štítku „separatisté“

Čech na Ukrajině bojoval za separatisty, teď dostal tvrdý trest. Ve vězení stráví 20 let

8. září 2021 09:47

Dvacetiletý trest ve věznici se zvýšenou ostrahou vyměřil dnes za teroristický útok a za účast v organizované zločinecké skupině sedmadvacetiletému Lukáši Nováčkovi z Karlovarska Krajský soud v Plzni. Muž se koncem července 2015 vydal na východní Ukrajinu do míst ovládaných separatisty z takzvané Doněcké lidové republiky a Luhanské lidové republiky, které vyhlásily odtržení od Ukrajiny. Podle rozsudku se od nich nechal vyškolit, vyzbrojit a vystrojit a pak se s nimi aktivně zapojil do vojenských úkolů, včetně práce v rozvědce, strážní službě a hlídkování. Účastnil se i bojů s ukrajinskými jednotkami bránícími svrchovanost a územní celistvost Ukrajiny, zaznělo v rozsudku.

Havel prý nechal zabít Bártu. Jak moravští nacionalisté tvoří mučednickou legendu

3. června 2021 16:25

Zemřel za Moravu. Boleslav Bárta se z jednání s Havlem dne 31. 5. 1991 živý nevrátil. Tato slova hlásá tučný nápis na plakátech, kterými nacionalistická strana Moravané nechala v těchto dnech oblepit východ republiky. Spiklenecká teorie obviňuje prezidenta Václava Havla, že na počátku devadesátých let napomohl ke smrti tehdejšího předsedy moravistů. Plakát obsahuje i řadu dalších poplašných zpráv o utrpení dnešní Moravy pod českým jhem. Ze strany moravských nacionalistů přitom nejde o nic nového.

Dojde Skotsko k nezávislosti? Cesta k referendu bude trnitá, roli sehraje i covid

26. května 2021 07:41

Volby do skotského parlamentu skončily poměrně dobře pro vládnoucí premiérku Skotska Nicolu Sturgeonovou a její stranu, která usiluje o nezávislost severu britských ostrovů. Na druhou stranu ale ne zase tak, aby měla při vyjednávání s britským ministerským předsedou Borisem Johnsonem silnou pozici. Jak to bude dál s otázkou případné skotské nezávislosti na Londýnu?

„Satanští vojáci“ míří na misi do země kanibalů. Mají zklidnit indonéské separatisty

7. května 2021 18:19

Elitní indonéské komando vyrazilo sjednat klid do provincie Papua na ostrově Nová Guinea, kde se mísí indonéští separatisté s tradičními domorodci, z nichž někteří údajně dodnes praktikují kanibalismus. Separatisté v oblasti minulý týden zabili v přestřelce vlivného indonéského generála jménem I Gusti Putu Danny Karya Nugraha, který byl zároveň šéfem zpravodajských služeb.

Ukrajinský prezident zamířil k bojové linii. Rusko přesouvá lodě do Černého moře

8. dubna 2021 14:42

Prezident Volodymyr Zelenskyj ve čtvrtek zamířil na východ Ukrajiny, kde v poslední době panuje napjatá situace. Na linii oddělující ukrajinské ozbrojené jednotky a síly proruských separatistů se dále střílí a armáda ve čtvrtek informovala o dalším zabitém ukrajinském vojákovi, uvedla agentura Reuters. Ruské ministerstvo obrany podle agentury Interfax oznámilo, že přesouvá do Černého moře přes deset lodí na vojenské cvičení.

Čechistan a Nadčeši aneb Jak moravští nacionalisté zneužívají sčítání lidu

23. března 2021 10:46

Programovým cílem politické strany Moravané je federalizace země a vytvoření Moravské Federativní Republiky. Kampaň Moravanů před nadcházejícím sčítáním lidu je proto bojovná až separatistická, letáky strany třeba českou část republiky označují jako Čechistan a její obyvatele za Nadčechy, zatímco na Moravě žijí utlačovaní Podčeši. Sčítání lidu to podle strany může změnit, když se obyvatelé Moravy přihlásí k moravské národnosti a moravskému jazyku.

reklama