reklama

Seznamkový podvodník dopaden v Itálii. Od svých obětí vylákal tři miliony korun

Seznamkový podvodník dopaden. Peněz, které podvodně získal, si ale moc neužije. Po zadržení je ve vazební věznici v Itálii. Kriminalisté zatím vědí minimálně o sedmi podvedených ženách. Podle detektivů je ale poškozených mnohem víc.

reklama

Muž mnoha tváří a identit. Na seznamce se vydával za úspěšného modela a právníka. Muže zadrželi v bytě, kde se schovával. „Před několika dny se italské policii ve spolupráci s českou policií podařilo podezřelého zadržet v Římě. V současné době by se měl nacházet ve vazební věznici v Římě a mělo by probíhat vydávací řízení do České republiky,“ řekl kriminalista.

Podezřelý muž měl na seznamce podvést minimálně sedm žen. Vyšetřovatelé si myslí, že číslo stále není konečné. Hlásí se jim další a další poškození. A jsou mezi nimi i muži, se kterými navazoval kontakt například přes herní portály. „Nabízel zhodnocení peněz prostřednictvím firmy, kterou skrytě ovládal. Ke zhodnocení nikdy nedošlo a peníze zřejmě používal pro svou potřebu,“ pokračoval kriminalista.

Kultivovaný a vzdělaný

Lucian nebo Alesandro. Nejčastěji na internetu vystupoval právě pod těmito jmény. Už dříve pro CNN Prima NEWS popsala svoji zkušenost paní Zuzana. Muž jí slíbil, že spolu rozjedou podnikání. Mělo to ale háček. Na první schůzku musela přivézt velký obnos peněz. „Chtěl po mně 10 tisíc euro. Byl to muž kolem padesáti. Velmi upravený, velmi kultivovaný a opravdu byl vzdělaný,“ uvedla paní Zuzana.

Celková škoda, kterou zatím kriminalisté vyčíslili, se pohybuje kolem tří milionů korun. Částka ale není konečná a nejspíš se ještě výrazně navýší. „Muži za opakované podvodné jednání hrozí odnětí svobody až osm let,“ dodal kriminalista.

Policisté prosí, pokud jste i vy naletěli seznamkovému podvodníkovi – jak mu detektivové přezdívají – ozvěte se na linku 158. Obrátit se můžete i na redakci Krimi zpráv, konkrétně na e-mail krimizpravy@iprima.cz.

Tagy:
policie Itálie internet dopadení peníze škoda vězení poškození podvodník
Delta má tisíckrát větší virovou nálož. Nakažlivější respirační nemoc neznám, říká vědkyně
USA

Delta má tisíckrát větší virovou nálož. Nakažlivější respirační nemoc neznám, říká vědkyně

„Delta varianta koronaviru je jedna z nejnakažlivějších respiračních onemocnění, se kterým jsme se kdy setkali,“ uvedla Rochelle Walenská, ředitelka amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC). V současné době tvoří infekčnější kmen více než 83 procent sekvenovaných případů ve Spojených státech. Drtivá většina hospitalizovaných lidí s příznaky covidu nebyla očkována.

PŘEHLEDNĚ: Španělsko je velmi rizikové. Co potřebujete pro návrat z jednotlivých zemí?
Cestování

PŘEHLEDNĚ: Španělsko je velmi rizikové. Co potřebujete pro návrat z jednotlivých zemí?

Nizozemsko, Španělsko a Baleárské ostrovy se v pondělí na takzvané mapě cestovatele, která stanovuje podmínky pro příjezd z dané země, přesunou do tmavě červených území s velmi vysokou mírou rizika nákazy koronavirem. Pohorší si i několik dalších států – Irsko, Řecko a Monako se posunou do červené a Estonsko do oranžové kategorie. V páteční zprávě o tom informovalo ministerstvo zdravotnictví.

PŘEHLEDNĚ: Na druhou dávku očkování už po třech týdnech. Jak si posunout termín?

Ministerstvo zdravotnictví opět změnilo svá pravidla. Nově si lidé mohou posunout termín a jít na druhou dávku očkování vakcínou proti koronaviru od firem Pfizer/BioNTech už po 21 dnech od první. Stačí k tomu jeden telefonát, na některých očkovacích místech dokonce i e-mail. Redakce CNN Prima NEWS podrobně sepsala, na jaké číslo zavolat, co k tomu člověk potřebuje a jak telefonát probíhá.

Elektrická vozítka dál kolonizují města. Za jejich špatné používaní hrozí i vězení

Elektrická vozítka se během chvíle stala nedílnou součástí snad každého většího evropského města. Obliba elektrokoloběžek, elektrokol či elektrických skútrů narůstá zejména díky snadnému používaní. Prostě jen nasednete a jedete. Existují ale i „bezemisní“ vozítka, na která je potřeba řidičské oprávnění, homologace STK či registrační značka, jenomže to ví málo lidí. Přitom za řízení takové elektrokoloběžky hrozí vysoká pokuta a dokonce i vězení. Co, kde a za jakých podmínek tedy můžeme legálně používat?

Slováci demonstrovali proti GreenPassům. Stop koronafašismu, vydejte nám parlament, křičeli

Slovenská policie v pátek použila slzný plyn proti demonstrantům z řad odpůrců očkování proti covidu, kteří se pokusili vtrhnout do sídla parlamentu. Při potyčkách byla jedna policistka zraněna, uvedl list Sme na svém webu. Poslanci mají na mimořádné schůzi schvalovat novelu zákona, podle které by se při přijímání opatření proti pandemii covidu mělo přihlížet k digitálnímu certifikátu o očkování. Podle webu televize Joj jde o klíčový zákon o výhodách pro očkované.

Další komplikace při návštěvách akcí a hospod: Čestné prohlášení o samotestu už nestačí

Návštěvy některých služeb, restaurací či kulturních a sportovních akcí se lidem stále komplikují. Zatímco ještě donedávna se mohli mimo jiné prokázat čestným prohlášením o provedení antigenního samotestu, dnes již taková možnost neplatí. Pokud člověk nemá dokončené očkování, potvrzení o prodělané nemoci či laboratorně provedený negativní test, může sice využít samotest, podstoupit jej však musí přímo na místě vstupu do provozovny či do areálu.

reklama

Domácí zpravodajství

Gott o Krajčovi: Neměl jsem k němu ideální vztah. Párkrát jsem mu to dal najevo

„K Richardu Krajčovi jsem neměl úplně ideální vztah,“ přiznává Karel Gott ve své autobiografii Má cesta za štěstím. Ta vyšla 14. července při příležitosti zpěvákových nedožitých 82. narozenin. Gott zároveň prozradil, proč jim to neklapalo a že Krajčovi poslal provokativní telegram. Časem si ale vše vyříkali a frontman kapely Kryštof nakonec napsal duet Srdce nehasnou, který Gott pět měsíců před smrtí nazpíval se svou dcerou Charlotte.

Nejtěžší chvíle Karla Gotta: Dávali mi šest měsíců života. Měl jsem ukrutné bolesti

Rok a půl poté, co se Karel Gott vyléčil z rakoviny, měl novou diagnózu, onemocnění krvetvorby. Jeho zdravotní stav se zhoršil a lékaři mu předpovídali pouze šest měsíců života. O době před smrtí napsal nejznámější český zpěvák v autobiografii Má cesta za štěstím, která vyšla 14. července při příležitosti jeho nedožitých 82. narozenin. Přiznal, že měl ukrutné bolesti i halucinace.

reklama