Brožová šokovala vyprávěním o předchozích vztazích. Prošla psychickým i fyzickým terorem

Herečka a zpěvačka Kateřina Brožová vypadá i v pětapadesáti letech pořád stejně dobře. Přesto ale je už delší dobu sama. V rozhovoru pro deník Blesk vysvětlila, proč tomu tak je. Je totiž velmi opatrná a k tělu si jen tak někoho nepustí. Obává se, aby se znovu nestala obětí domácího a psychického násilí.

Po svých zkušenostech je už Brožová mnohem opatrnější a do dalšího vztahu se nehrne. „Dávám si pozor, koho si připustím k tělu. Dlouhodobé životní zkušenosti a různé životní peripetie, které se pojí se mnou a s věkem dítěte, s touhou zakládat rodinu, s touhou prostě mít vedle sebe nutně někoho, nebo existovat ve společnosti. My ženy se často bojíme, i když si myslím, že jsem docela samostatná. Byly doby, kdy jsem tomu podléhala mnohem víc. Nelpím na tom někoho vedle sebe mít, musím se zamilovat a musí to prostě fungovat po všech stránkách,“ vysvětlila umělkyně pro deník Blesk.

ČTĚTE TAKÉ: Manžel Makarenko byl propuštěn z vazby. Ve Skotsku nadále čelí podezření ze znásilnění

Oběť násilí

V předchozích vztazích si Brožová prošla psychickým i fyzickým násilím. „Dostala jsem se do situací, kdy jsem musela hodně překonávat svoje psychické propady, protože jsem zažívala věci, které mi málem zničily život, nebo to mohlo dopadnout opravdu špatně. Setkala jsem se s psychickým násilím, s alkoholismem ve svém okolí a dalšími věcmi. Nemohu být konkrétní, tohle se nahlas neříká, ale s násilníkem zkušenosti mám. Byla jsem klasická oběť,“ svěřila se herečka.

Než si to uvědomila, zabralo jí to delší čas. „Vlastně mi trvalo strašně dlouho, než jsem to zjistila. Myslím si, že spousta žen, které žijí v podobném toxickém vztahu různého druhu, si to prostě nechce a ani nemůže přiznat, protože tam jsou děti, nebo se prostě bojí odejít, protože neví, jak by si v životě poradily. Ty ženy tam takhle setrvávají a může to dopadnout i špatně,“ zamyslela se Brožová. Do rukou odborníka se nikdy nesvěřila. Obrátila se však na léčitele, který pracuje s energiemi. Hodně věcí jí díky tomu došlo.

Brožová přiznala, že v každý vztah věřila, byla zamilovaná a zkrátka některé věci vidět nechtěla „To tak bývá, člověk si nerad přizná pravdu, snaží se to různým způsobem vysvětlovat a omlouvat. Ale ono se to pořád vrací, protože prostě ten problém existuje,“ nastínila. „Ano, partner na mě vztáhl ruku. Zahojilo se to a šla jsem dál. Už je to hrozně dávno a stalo se to ve výbuchu emocí,“ doplnila.

V minulosti byla Brožová provdaná za podnikatele Zdeňka Tomana, se kterým má dceru Kateřinu, jíž je nyní už dvaadvacet let. Posledním partnerem, s nímž se herečka ukázala na veřejnosti, byl Jaromír Soukup.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Neposlouchám se, přiznal Trojan na křtu audioknihy. Na vánoční stres má speciální recept

Tagy: