Bývalá dětská hvězda propadla drogám. Nahá bloudila ulicemi, nakonec skončila v léčebně

Herečka Amanda Bynesová, která v pondělí oslavila 37. narozeniny, měla dobře nastartovanou kariéru. Svou slávu ovšem neunesla – poměrně brzy propadla alkoholu a drogám a měla také četné problémy se zákonem. Ačkoliv se snažila dát svůj život zase do kupy, příliš dlouho jí to nevydrželo. Poslední skandál vyvolala minulý měsíc, kdy se nahá producírovala po Los Angeles a nakonec skončila na psychiatrii.

Bynesová debutovala v roce 1996 v komediálním seriálu All That televizní stanice Nickelodeon. O tři roky později si už jako vycházející hvězda otevřela vlastní televizní show The Amanda Show. V roce 2002 se dala k filmu. Zahrála si například ve filmech Velký tlustý lhář, Hairspray, Super náhradník, Královna ročníku nebo Co ta holka chce, v němž excelovala po boku Colina Firtha. Bynesová byla také výtečnou studentkou.

ČTĚTE TAKÉ: Jedna z nejoblíbenějších seriálových hereček porodila. Dcera dostala hned několik jmen

Po raketovém startu kariéry ovšem následoval strmý pád. V roce 2010 překvapila, když na Twitteru oznámila, že končí s herectvím. „Být herečkou není tak zábavné, jak se může zdát. Když už něco nemiluji, přestanu to dělat. Už mě herectví nebaví. Vím, že 24 let je nízký věk na odchod do důchodu, ale slyšeli jste to tady jako první,“ citoval Bynesovou web Page Six.

V roce 2012 byla poprvé zatčena za jízdu pod vlivem alkoholu. Později měla dokonce nařízenou léčbu. Kvůli žhářství, kdy se pokusila zapálit příjezdovou cestu a omylem popálila i svého psa, skončila v červenci 2013 na psychiatrii. Do ní byla znovu umístěna na podzim následujícího roku poté, co na Twitteru zveřejnila sérii znepokojivých příspěvků, v nichž tvrdila, že ji otec sexuálně, fyzicky a slovně zneužíval. Obvinila ho také z toho, že jí do mozku vložil „mikročip“.

V roce 2014 na Twitteru oznámila, že jí byla diagnostikována bipolární porucha a podstoupila léčbu. Byla prohlášena za nesvéprávnou a devět let měla nařízený soudní dohled.

Několik dní žila zřejmě na ulici

Od té doby se zdálo, že se její zdravotní stav zlepšuje. Bynesová vystudovala oděvní návrhářství a v roce 2020 oznámila zásnuby s partnerem Paulem Michaelem, o chvíli později se ale rozešli a pak zase dali dohromady. Loni na jaře nabyla Bynesová opět svých práv.

Nyní se ovšem zdá, že její problémy nikam nezmizely. Nedávno byla spatřena, jak se zcela nahá producíruje po Los Angeles. „Bynesová chvilku cosi křičela na jedno z projíždějících aut a následně sama zavolala na linku 911,“ popsal očitý svědek březnový incident webu TMZ. Pro někdejší dětskou hvězdu přijela policie a herečka znovu putovala na psychiatrii. Jak napsal web TMZ, Bynesová už delší dobu není v kontaktu s nikým ze svých nejbližších a pravděpodobně žila několik dní na ulici.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT – Praha potřebuje více center pro narkomany, zároveň jedno ruší:

Tagy: