Další průšvih v rodině Bendigů: Nehoda Marsella a Bikárové má dohru, auto bylo bez pojistky

Rodina Bendigů má další problém. Auto, ve kterém měl minulý týden těžkou nehodu muzikant Marsell Bendig, mladší bratr známého zpěváka Jana, podle informací Blesku nemělo zaplacené povinné ručení. Za jízdu ve voze bez pojistky přitom hrozí až čtyřicetitisícový peněžitý trest. Nad Janem se zase vznáší padesátitisícová pokuta za zinscenování napadení s moukou.

„Policie odhalila, že vůz neměl několik měsíců placené pojištění,“ sdělila deníku Blesk policejní mluvčí Dana Čírtková k pátečnímu incidentu. Auto s tříčlennou posádkou dostalo smyk na dálnici D1 nedaleko Brna a skončilo ve svodidlech.

ČTĚTE TAKÉ: Hanychová obvinila Soukupa ze lží a vychválila svého expartnera Prachaře. Čím ji potěšil?

Ve vozidle cestoval Marsell Bendig se zpěvačkou Lucií Bikárovou, řídil muzikantův manažer Josef. Ten ujistil, že o chybějící pojistce nevěděl. Policie zároveň upozornila, že auto nepatřilo ani jednomu z nich. „To, že nemá povinné ručení, jsme řešili na místě přímo s policií. Auto jsem si na tuto konkrétní cestu půjčil od strejdy. Takto jsem informoval policisty a spolupracuji s nimi na řešení,“ řekl Blesku Josef.

Dechová zkouška i test na drogy byly u řidiče negativní. Oba hudebníci skončili s lehčími zraněními v jihlavské nemocnici. Za jízdu ve voze bez zákonného pojištění hrozí pokuta ve výši pět až 40 tisíc korun. Dotyčný navíc musí uhradit 30 až 93 korun za každý den, kdy auto nebylo pojištěno.

Problém má i Marsellův bratr Jan Bendig, kterému hrozí pokuta ve výši až 50 tisíc korun kvůli křivé výpovědi v kauze s moukou, kterou byl loni v listopadu posypán na červeném koberci. Podle policistů byla scénka před předáváním Českých slavíků zinscenovaná, zpěvák však jejich verzi odmítl.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Bendig s moukou zaskočil kolegy. Jeho cirkus pro média se mi vůbec nelíbí, řekl Ruppert

Tagy: