Smutný osud herce Bedrny. Syn se otrávil, rakovina mu vzala ženu, sám prožil léta na vozíku

Od smrti Vlastimila Bedrny uplynulo pět let. Osud se s hercem a dabérem slavné animované postavy Homera Simpsona rozhodně nemazlil. Přežil syna, který tragicky zemřel, po mrtvici ochrnul a posledních dvanáct let života byl odkázán na pomoc druhých.

První manželkou Vlastimila Bedrny byla půvabná obchodnice Libuše Vomáčková. Přestože se rozvedli, zůstali v přátelském kontaktu, a to díky synovi, na něhož byli velmi pyšní. Pár dní před svou svatbou se však jejich potomek v koupelně nešťastně otrávil plynem z ohřívače. Na záchranu života už bohužel bylo pozdě.

Životní láskou Vlastimila Bedrny byla herečka Laďka Kozderková, která se stala jeho druhou manželkou. Měli spolu dceru Vlastimilu. Laďka však zemřela v pouhých 37 letech, kdy podlehla zákeřné rakovině. „Po tom, co se stalo, jsem dost často přemýšlel, jak odejdu já... Svůj konec si neumím představit jinak než na cestě do divadla. Buď na zkoušku, nebo na představení,“ svěřil se Bedrna novinářům během oslav svých sedmdesátých narozenin.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Krutý osud zpěváka Arnošta Pátka. Nádor mu znetvořil obličej, umíral v naprosté chudobě.

Když mu bylo 77 let, prodělal mozkovou mrtvici a ze dne na den musel ukončit svoji kariéru. Ochrnul na polovinu těla a skončil v léčebně dlouhodobě nemocných odkázán zcela na pomoc druhých. Tam prožil posledních dvanáct let svého života. S osudem byl smířený. Nestěžoval si, do poslední chvíle si uchovával svůj humor. Zemřel 6. března roku 2018 ve věku 89 let. Odešel pokojně, usnul a už se neprobudil.

Podobnost s Homerem

Mezi jeho lásky patřila například šansoniérka Hana Hegerová, kterou velmi obdivoval. Svedl také poslední manželku hereckého kolegy Miloše Kopeckého, Janu Kopeckou, s níž se seznámil v Divadle Na zábradlí. „Při práci mezi mnou a Bedrnou vznikla náklonnost. Zpočátku platonická. Milda o vztahu věděl a zpočátku nežárlil. Když jsem mu ale řekla, že se rozvedu a vezmu si Bedrnu, řekl mi: „Tůdle! Ty jsi moje,‘“ přiznala Jana Kopecká v knize Můj život s Mildou.

Významnou stopu zanechal Bedrna také v dabingu. Nejvíce se proslavil jako dabér animované postavy Homera ze seriálu Simpsonovi, který každý den vysílá Prima COOL. Postavičku namlouval dlouhá léta, dokud mu zdraví dovolovalo. „Dvanáct let dělám Homera Simpsona, má to už 300 repríz a dělám to rád, poněvadž je mi povahově podobný. Má rád pivo, děti, psy a kočky. Ne dvounohý. Čtyřnohý. Dvounohý mimo domov,“ vtipkoval Bedrna v roce 2005, kdy přebíral Cenu Františka Filipovského za celoživotní dílo v českém dabingu.

Tagy: