Velký strach Gottové o nemocnou maminku: Nezněla dobře, sotva mluvila

Náročné chvíle momentálně prožívá dcera legendárního zpěváka Karla Gotta Dominika. Její maminka a bývalá tanečnice Antonie Zacpalová má totiž těžkou chřipku a její 49letá dcera má o ni proto velkou starost.

Zatímco Gottová teď podstupuje ve Finsku školení kvůli nové práci v oboru security, její maminka leží v Praze v horečkách. „Mám o ni strach, protože nezněla vůbec dobře,“ svěřila se Gottová deníku Aha!. S maminkou si prý denně volají. „Sotva mluvila. Doufám, že se z té chřipky, nebo co to je, dostane. Není nejmladší, proto se bojím,“ vysvětlila nejstarší dcera zesnulého hudebníka, jejíž maminka letos oslavila 86. narozeniny.

Zacpalová žije v domově pro seniory ve Vysočanech, proto Dominika věří, že se o ni dobře starají. „Určitě je o ni dobře postaráno,“ řekla Gottová. Podle informací Aha! by se nemělo jednat o koronavirus. Zacpalová je čtyřikrát očkovaná a jednou už onemocnění prodělala.

Gottová má s maminkou hezký vztah a při každé návštěvě Česka neopomine za ní zajet do Vysočan. „Těším se moc,“ řekla Gottová při své poslední návštěvě Prahy.

Byla to jen chvilková známost

Prvorozenou dceru Dominiku Karel Gott zplodil s o čtyři roky starší tanečnicí Antonií Zacpalovou, která pro něj byla jen chvilkovou známostí. Poznali se během televizního natáčení písně Lady Carneval, v níž Zacpalová tančila. „Nabídl jsem jí odvoz domů. Nezůstalo jen u odvozu a já jsem nad ránem opouštěl její žižkovský byt s tím, že si někdy zavoláme,“ vzpomínal Gott ve své autobiografii.

Uběhly další dva roky a opět se spolu setkali při práci v Československé televizi. „Ani slovem mi nevyčetla, že jsem se jí neozval. Jen se na mě opět dívala těma pronikavýma očima. Zase jsem neodolal a nabídl jí odvoz. Tentokrát ale naše cesta vedla ke mně do strašnické vily. Strávili jsme spolu hezký večer, po kterém jsem ji dopravil k ní domů na Žižkov. A to bylo všechno! Scénář, který jsem předtím – i poté – zažil ještě vícekrát. Považoval jsem to za hezkou epizodu,“ napsal zpěvák.

Jak přiznal, chvilkovou známost odvál čas a Antonii se poté už neozval. Uplynulo mnoho měsíců, než mu doma zazvonil telefon. „Tak kdy se přijdeš podívat? Hlesla Tonka do sluchátka. Co prosím? V pozadí slyším dětský pláč, ale zatím se mi nic nespojuje. No kdy se přijdeš podívat na svou dceru? Naprosto jsem té otázce nerozuměl, vymykala se veškeré logice. Na jakou dceru? Ptám se nechápavě. Na Dominiku! Je to naše miminko. Tvoje dítě,“ vylíčil v knize chvíle, kdy se dozvěděl, že se stal otcem.

Tagy: