CNN Prima News chřipka

chřipka

Výpis příspěvků ke štítku „chřipka“

Průlom v boji proti chřipce. Vakcína proti všem typům nemoci by mohla být už příští zimu

26. listopadu 2022 09:29

Univerzální vakcína proti chřipce, která chrání proti všem kmenům viru, by mohla být k dispozici během příštích dvou let. Stanici BBC to řekl virolog John Oxford z londýnské univerzity Queen Mary. Očkovací látka proti všem kmenům viru je považována za významný krok v ochraně před potenciálně ničivou pandemií chřipky. Aktuálně se musí vakcíny každý rok aktualizovat podle toho, který kmen chřipky je zrovna mezi lidmi v oběhu.

Sledujte brífink ministra Válka: Je třeba se obávat další vlny covidu a restrikcí?

25. října 2022 09:45

Očkování proti covidu je podle ministerstva zdravotnictví stále potřebné. Vedle koronavirové vakcíny bychom ale měli přemýšlet i o očkování proti chřipce. Je třeba se obávat další vlny koronaviru? A jak účinná jsou očkování? Dotazy zodpoví na tiskové konferenci ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Živě ji můžete sledovat ve vysílání CNN Prima NEWS nebo na cnn.iprima.cz.

Souběžné očkování proti covidu a chřipce? Vakcinologové jsou pro, praktici ale varují

11. října 2022 09:55

Očkování proti covidu do jednoho ramene a proti chřipce do druhého, a to během jediné návštěvy u lékaře. To je podle vakcinologů nejjednodušší způsob, jak se na začátku sezony ochránit před vážnými infekcemi. Jenže řada praktických lékařů své pacienty před souběžným podáváním obou vakcín varuje a doporučuje časový odstup.

Dorazí nejhorší chřipková epidemie za poslední roky, varují odborníci. Jak se účinně bránit?

10. října 2022 07:37

Přestože se Česká republika doposud nevypořádala s covidem a pacienti znovu plní nemocnice, odborníci se navíc obávají příchodu zřejmě nejhorší chřipkové epidemie za poslední roky. Důvodem je, že kvůli protiepidemickým opatřením z posledních let má obyvatelstvo méně protilátek proti respiračním onemocněním. Jak se liší příznaky chřipky od covidu? A kdy můžeme nárůst počtu případů chřipky očekávat?

GLOSA: Smrkáte? Jasně, přistupte v metru ještě blíž aneb Covid nás vyškolil pořád málo

1. října 2022 11:28

Smrkáte a prskáte? Jasně, přistupte, budeme smrkat a prskat spolu. I takhle vypadá cesta pražskou MHD na startu chřipkové a covidové sezóny. Metro plné sobeckých cestujících bez respirátorů, kteří zjevně čekají, až bude vybrán nový primátor. Zdá se totiž, že mnozí Češi asi nejsou schopni sami bez nařízení politiků vyhodnotit, zda je v jejich zájmu ochranu nosu a úst nosit.

Prymula: Chřipková i covidová vlna bude intenzivnější. Chrání očkování před oběma viry?

29. září 2022 08:39

Díky nošení respirátorů jsme byli více chráněni. Nyní, když už není povinné, se dá předpokládat, že chřipková i covidová vlna bude intenzivnější, varoval v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS Roman Prymula. Epidemiolog popsal, jak v případě nachlazení postupovat a prozradil, zda očkování proti koronaviru předchází i jiným virovým onemocněním.