reklama
CNN Prima News chřipka

chřipka

Výpis příspěvků ke štítku „chřipka“

Přeočkování proti covidu bude zřejmě nutné každý rok, připouští výrobci vakcíny

3. prosince 2021 21:24

Je stále pravděpodobnější, že se lidé budou muset proti onemocnění COVID-19 přeoočkovávat každý rok. Shodli se na tom šéfové společností Pfizer a BioNTech. Ti u výroby vakcíny s déletrvajícím účinkem poukazují na podobný problém, se kterým se medicína setkává v případě chřipky. Mutování viru je totiž rychlejší než výroba vakcinační látky.

Covidová vlna ve školách: Žáci kašlou jeden přes druhého, řada učitelů je v karanténě

3. prosince 2021 05:44

Jeden kašle přes druhého, smrkají a jsou nachlazení, přesto chodí do školy. V poslední době ale také mnoho žáků, studentů a učitelů končí v karanténě či izolaci kvůli koronaviru. Podle Pedagogické komory školy zasáhla obří covidová vlna, vláda je zatím ale příliš neomezuje. Studenti pro CNN Prima NEWS popsali, jak to ve školách skutečně vypadá.

Chovné husy na rybníce Velebil mají ptačí chřipku. Veterináři je utratí

22. listopadu 2021 14:34

Veterináři utratí 900 chovných hus z rybníku Velebil u Byňova na Českobudějovicku. U zvířat se totiž potvrdil virus ptačí chřipky. Informaci v pondělí potvrdil mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček. V Byňově, kde se virus prokázal už v pátek, veterináři v pondělí utratili jiných 700 hus a 300 kachen. Vzorky odebrali u deseti hejn, vyjma Velebilu jsou výsledky negativní. Chovy patří firmě Rybářství Nové Hrady.

Motorem pro šíření chřipky jsou děti. Očkování můžeme provést i bez jehly, říká lékař

16. listopadu 2021 08:44

Motorem pro šíření chřipky bývají děti, protože jsou nakažlivější než zbytek populace. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS to řekl lékař z Centra očkování a cestovní medicíny Avenier Jan Dvořák. Ačkoliv má chřipka do onemocnění COVID-19 poměrně daleko, podle Dvořáka by se rozhodně neměla podceňovat. Očkování proti chřipce pak doporučuje zejména nejmenším dětem, tedy do pěti let věku.

Průběh covidu komplikují další infekce, objevuje se i chřipka. Pomohou znovu respirátory?

11. listopadu 2021 18:38

Loni chřipka především kvůli přísným lockdownům a nošení roušek a respirátorů prakticky vymizela, letos by proto mohla vzhledem k nižší imunitě lidí udeřit o to silněji, a výrazně tak zkomplikovat průběh nemoci COVID-19 u řady pacientů. Některým už totiž jiné respirační choroby průběh koronaviru znepříjemňují. Jde například o tzv. RS viry. Na sociální síti upozornil na některé případy molekulární biolog Omar Šerý. Podle epidemiologa Romana Prymuly se ale i letos dá chřipková nákaza redukovat nošením respirátorů.

Očkování proti chřipce i covidu ve stejný den neublíží. Někteří lékaři jsou ale obezřetní

27. října 2021 11:01

Vakcína proti covidu i chřipce v jediný den? Podle odborníků žádný problém, někteří lékaři ale mají výhrady. Dilema jak si zorganizovat očkování v těchto dnech řeší především senioři, kteří jsou zvyklí chodit na vakcínu proti chřipce. Současně s tím jim už chodí také pozvánka na třetí, posilující dávku očkování proti covidu.

Chřipky budou mít delší průběh. Kvůli covidu nemáme imunitu, upozorňuje Prymula

30. září 2021 09:15

Roušky a respirátory, které nás z části ochránily před nákazou koronavirem, mohou za snížení imunity vůči jiným respiračním onemocněním, sdělil v pořadu Nový den epidemiolog Roman Prymula. Virová nachlazení tak namísto pár dnů trvají i dva týdny, dodal ve vysílání CNN Prima NEWS. Lékaři podle něj už nyní hlásí plné čekárny.

reklama