Fanánek ze Tří sester: Máme větší úmrtnost než Olympic. Abstinence je ale nebarevný svět

Kapela Tři sestry má už jen dva hrající členy. Hudebník a frontman Lou Fanánek Hagen proto v 7 pádech Honzy Dědka zavzpomínal na členy, kteří už nežijí. Vysvětlil také, proč nedokáže abstinovat a proč některé koncerty zná jen z vyprávění. Celý rozhovor sledujte v úterý od 21:35 na Primě.

„Z původní sestavy Tří sester zbyli už jen dva hrající a jeden trvale nehrající člen. Žijící jsme tři. Máme velkou úmrtnost. Máme už asi pět nebo šest předčasně a většinou tragicky odešlých členů. To nemá ani Olympic – a to hrají o dvacet let déle,“ uvažuje Fanánek s tím, že kapelu už chtěl nejednou opustit.

„Občas jsem to chtěl zabalit, občas byly v kapele pnutí, pak úmrtí bubeníka Hadra v 96. roce, to jsme si říkali, jestli vůbec budeme shánět bubeníka,“ vzpomíná na těžké období kapely Fanánek.

Největší pnutí v kapele přinesla Fanánkova sólová deska, kdy mu kapela vzkázala: „Nebejt Sester, jsi hovno a honíš dělníky po stavbě.“ „To je pravda. A taky je pravda, že bych asi honil dělníky po stavbě. Napsali mi to dokonce doporučeným dopisem. Tak asi jsem jim měl říct, že vydávám desku. Ale nechtěl jsem mít konflikty,“ říká.

To se prý naučil doma. „Než abych měl konflikt s matkou, tak jsem do poslední chvíle všechno zatloukal. Stejně by byl průšvih, tak byl, ale aspoň jsem si ještě užil. Měl jsem pocit, že nevydám desku, a ještě bude průšvih, že jsem na to vůbec myslel. Ale postupně jsem se učil, že se dá s lidmi komunikovat. Myslím, že jsem udělal velký pokrok,“ uznává Fanánek, s nímž to v kapele neměli jednoduché.

Některé koncerty už zcela zapomněl. „Jsou koncerty, které si nepamatuji. Nevím, co je horší, jestli suchý Fanánek, nebo hrozná švanda, která končí ve dvou třetinách, protože pěvec se zhroutí na zem,“ přemítá upřímně.

Frontman si prošel i obdobím, kdy zkoušel abstinovat. Všechny pokusy ale skončily bezúspěšně. „Je to nebarevný svět. Jako dá se to, člověk má pochybnou pýchu, že nic nepije. Když jsem nepil, byl jsem hodně smutný. Dokonce lidi vzpomínají na koncerty, kdy jsem nepil, že jsem tam byl trošku za trest. Vstupný jim nevrátím, ale lituju je a slibuju, že už odteď to dělat nebudu. Každý koncert bude prožitý správně,“ slibuje Lou Fanánek Hagen.

Tagy: