Margita poprvé na Biografu láska: Jako by zpívali pro Hanku v sále, dojal se vdovec

Donedávna neměl Štefan Margita sílu poslouchat písničky své ženy Hany Zagorové. Muzikál Biograf láska v divadle Kalich proto poprvé viděl až nyní. Zvládl to skvěle a výborně se bavil. Byl šťastný i za Hanku, že se muzikál povedl. Co se mu líbilo nejvíce?

„Super, úžasné a sehrané představení. Užívají si jeviště, jako by hráli opravdu pro Hanku. Jako by tam seděla,“ sdělil své pocity Margita v rozhovoru pro Showtime. Celé dílo je podle něj skutečně krásné a sám si jej náramně užil.

„Samozřejmě se tam najdou věci, které mi něco připomenou, ale opravdu jsem se bavil. Je to úžasně napsané, velice dobře seskládané písně,“ pokračoval ve svém hodnocení. Na dotaz, co nejvíce by se z celého muzikálu jeho zesnulé manželce líbilo, odpověděl jasně. „Jsem šťastný, že aranže zůstaly téměř stejné, jako když Hanka zpívala své písně,“ podotkl.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMATRingo Čech se vrací domů. Už je mi líp, přiznal a vyvrátil spekulace o mrtvici

Sama Zagorová totiž neměla ráda, když se aranže měnily. „Říkala, že musí začít tak, aby lidé okamžitě poznali, že to je její píseň. Skladby do muzikálu vybírala sama. Smutná je ta část, že v té době byla v nemocnici. Říkala mi, že půjdeme na generálku a na premiéru... Tu jsem nezvládl, a je dobře, že jsem na ní nebyl,“ podotkl Margita.

Velice ocenil, jak přítomní v sále projevovali emoce. „Neplakali ze mě, ale byla to obrovská úcta k Hance. Nesmírně si toho vážím,“ zdůraznil. Ještě nedávno nemohl skladby své manželky poslouchat, kvůli přípravě na koncert v O2 aréně, který se konal 24. ledna, se však musel k tomuto kroku odhodlat. „Pomalu jsem si je začal pouštět. Předevčírem jsem se na ni dokonce díval v televizi, to je dobré znamení,“ pokračoval.

Doplnil, že mu jeho zesnulá žena z nebe zřejmě poslala vzkaz. „Asi řekla: ‚A dost, Štefíčku, dost. Už se na mě musíš opět dívat a opět mě musíš poslouchat,‘“ přiznal. Kromě sledování muzikálu navíc Margita pokřtil CD s písněmi z představení. „Řekl jsem: ‚Hani, moje zlato, musíš pomoci, aby se CD dobře prodávala a vydělala nějaké penízky,‘“ dodal.

Hana Zagorová zemřela 26. srpna 2022.

Tagy: