Nové lásce se nebráním. Adamcová promluvila o rozchodu se slavným režisérem i dětech

Čtyřiasedmdesátiletý režisér Jiří Adamec do médií neustále opakuje, že se s manželkou Janou žádný rozvod nekoná a v jejich vztahu je všechno zalité sluncem. Adamcová, která před několika týdny oslavila 51. narozeniny, naopak redakci CNN Prima NEWS pověděla jiný příběh.

Janu Adamcovou odjakživa přitahovali starší muži. Když se poznala s o čtyřiadvacet let starším režisérem Jiřím Adamcem, jiskra mezi nimi přeskočila téměř okamžitě. Režisér byl v té době ženatý a měl tři děti. Láska však byla silnější. Po dvanáctileté známosti se vzali a svatbu měli vskutku romantickou. „Ano“ si řekli v pravoslavném chrámu na řeckém ostrově Santos. Zatímco Janě šel za svědka moderátor Dalibor Gondík, Jiřímu zpěvák Karel Gott.

ČTĚTE TAKÉ: Proč Kubišová nakonec nepřišla na inauguraci? Zpěvačka popsala závažné důvody

Nerozvádíme se

Manželství se dlouhou dobu zdálo být bezproblémové. V roce 2006 se jim narodil syn Daniel, o dva roky později dcera Jasmína. Po šestnácti letech ovšem přišel pro mnohé trochu překvapivě rozchod. Jana k tomu uvedla, že samotný věkový rozdíl nebyl důvodem a ani v tom nebyl nikdo třetí.

Oficiálně rozvedeni stále nejsou a Adamec dokonce tvrdí, že nic takového ani neplánují. „Nejsme rozvedeni, nerozvádíme se, trávíme společné chvíle, jsme v pohodě. Víc se k věci nebudu vyjadřovat,“ řekl před několika týdny deníku Blesk režisér.

Podle Jany je ale všechno trochu jinak. Momentálně žijí odděleně a že by se k sobě znovu vrátili, vylučuje. „Náš vztah je přátelský. Jiří se s dětmi vídá každý den, střídáme se především v odvozu od školního autobusu,“ přiblížila CNN Prima NEWS rodinné poměry Adamcová. Jak přiznala, v současné době je sama, ale nové lásce se nebrání. „Představit bych si to dokázala, ale na obzoru zatím není,“ dodala.

Dannyho zajímají kontroverzní témata

Na srdci ji nejvíce leží blaho jejich dospívajících dětí. Synovi Danovi bude letos sedmnáct, dceři Jasmíně patnáct let. Jakou si jednou zvolí profesi, nechává na nich samotných. Nejdůležitější pro ni je, aby jim práce přinášela radost a dělala je šťastnými.

„Danny je odmala velký řečník. Vzpomínám si, že jsme si kolikrát o víkendu doma nemohli nic říct, protože nám nedal prostor. Vždycky se mi ulevilo v pondělí ráno, když jsem ho odvezla do školky. A vypadá to, že ho to pořád baví. Jen nepříliš rád mluví a píše v češtině, mnohem raději má angličtinu. Oblíbil si teď akce MUN (Model of the United Nations), což jsou takové konference po vzoru OSN pro juniory. A tam si nejraději vybírá kontroverzní témata k diskusi, nejraději má Rusko, Čínu, Sýrii nebo Severní Koreu. Když mu byla přidělena nějaká pohodová nekontroverzní země, tak se raději odhlásil. Prý je to nuda,“ prozradila o svém synovi.

Dcera v muzikálu od Gotta

Dceru Jasmínu zase odmalička bavilo vše, co souviselo s divadlem, zpěvem a tancem. „Svou první roličku dostala v Čase růží, ještě od Karla Gotta, a od té doby v tom jede. Marylin, Billy Elliot, Ostrov pokladů. A šest letních kempů v divadle v Miami. Vypadá to ale, že by ji ke studiu lákala spíš medicína. Nade vše miluje zvířata. Úplně všechna. Tak třeba z ní jednou bude veterinářka,“ prohlásila Jana Adamcová, která tři roky působila jako mluvčí vlády Andreje Babiše.

Když v premiérské funkci po parlamentních volbách v roce 2021 skončila, novou práci si našla velmi rychle. „Pracuji pro poslance Pavla Růžičku (ANO) a také jako mluvčí o. p. s. WOMEN FOR WOMEN, což je nezisková organizace, které se zabývá krásnými projekty. Pomáhá rodičům, kteří si nemohou dovolit zaplatit školní obědy svým dětem. To se teď nově bude týkat i školkových dětí. Pomáhá i s kaucemi v projektu Bydlení pro děti a nabízí také Servis pro rodiny, a to formou poradenství a mediací v případě rozvádějících se rodičů tak, aby děti trpěly v tom procesu co nejméně,“ prozradila Adamcová.

Tagy: