Kéž by bylo na světě víc Petrů Jandů. Legendě přáli k osmdesátinám Jágr, Bouček a další

Petr Janda slaví letos v květnu osmdesátku.

Petr Janda slaví 80 (502)

Petr Janda v pondělí slaví osmdesátiny. K narozeninám mu popřáli nejen jeho kolegové z hudební branže, ale také například hokejová legenda Jaromír Jágr či moderátor Libor Bouček. Speciální překvapení pro něj připravila také jeho rodina.

Redakce Showtime připravila pro Petra Jandu spolu s jeho rodinou a přáteli malé překvapení. Natočili pro něj video plné blahopřání. Mezi prvními gratulanty se objevila jeho manželka Alice Jandová. „Popřála bych ti co nejvíc zdraví a aby tě nic netrápilo. Abychom se měli pořád tak rádi a stále si rozuměli. A aby jsi byl pořád tak vtipný a plný elánu,“ vzkázala svému manželovi Alice.

Jako další pogratuloval Jandovi jeho vnuk Petr. „Já ti přeju jenom to nejlepší. Buď takový, jaký jsi. Mám rád každý moment, který spolu trávíme, a doufám, že jich máme před sebou ještě hodně. Užij si narozeniny, mám tě rád dědečku,“ řekl Petr.

Jandovi popřála k narozeninám také zpěvačka Marta Jandová. „Tati, mám tě moc ráda. Jsi nejlepší na světě. Děkuji moc, že ses o mě tak staral, jsi mým životem. Přeju ti všechno nejlepší a ať jsme spolu co nejdéle,“ vzkázala mu a společně s nevlastními sestrami Eliškou a Rozálií natočila také videoklip k písni, kterou věnovaly svému otci.

Stále „brutální rocknrolla“

K Jandovým narozeninám pogratulovali i osobnosti českého showbyznysu. „Chtěl bych ti popřát jenom to nejlepší a poděkovat ti za to, že jsi vzorem nejen coby absolutní profesionál a legenda ve své oblasti, ale také jako naprosto neuvěřitelný táta a člověk s obrovským srdcem. Kéž by bylo na světě víc Petrů Jandů,“ vzkázal legendárnímu hudebníkovi modrátor Bouček.

Mezi gratulanty se objevil také zpěvák Mirai Navrátil. „Za celou kapelu Mirai ti přeju všechno nejlepší a velký respekt za to, že jsi ve svých letech brutální rocknrolla a furt si jedeš to svoje,“ popřál 29letý hudebník. „Můj milý Péťo, přeju ti všechno nej k tvým 30. narozeninám. Ať ti to pořád hraje,“ pogratuloval Jandovi s nadsázkou zpěvák Pokáč.

Originální přání si připravil herec Martin Dejdar. „Milý Petře, nebudu přát tobě, ale nám všem, kteří tě posloucháme. Přeju nám, aby jsi s námi zůstal co nejdéle,“ uvedl známý herec. „K narozeninám ti přeji nejen zdraví, ale spoustu nápadů a spoustu dalších písní, které nám dělají radost a které nás inspirují,“ popřál Jandovi zpěvák Michal Hrůza.

Petr Janda se narodil 2. května 1942 na pražských Vinohradech a už jako malý propadl hudbě. Začínal hrou na housle, kterou ale posléze s lehkým srdcem vyměnil za kytaru. Z jeho písní jsou asi nejslavnější Želva, Dej mi víc své lásky či Slzy tvý mámy. Velkou slávu si vysloužil také coby lídr kapely Olympic, která na hudební scéně funguje už téměř 60 let.

Neskutečných 80

„Jsi pro nás všechny ikona a legenda. Pro mě navíc férový chlap, který si nikdy na nic nehrál. Přeju ti hodně zdraví a buď tady s námi ještě dlouho. Mám tě moc ráda,“ vzkázala Jandovi zpěvačka Bára Basiková. „Neskutečně si tě vážím, mám tě ráda a strašně si přeju nějakou písničku od tebe,“ vzkázala slavnému hudebníkovi také Lucie Bílá.

„Přeju ti všechno nejlepší k narozeninám. Hodně zdraví, štěstí a lásky a také spoustu invence a múzy, co ti posílají tak skvělé nápady, ať při tobě stále stojí,“ popřála Hana Zagorová.

Mezi posledními gratulanty ve videoklipu se objevila také hokejová legenda Jaromír Jágr. „Petře, přeju ti všechno nejlepší… 80 let to je neskutečný číslo. Vypadáš pořád dobře, až ti závidím. Přeju ti, abys takhle vypadal následujících dvacet let. Abys nám, kteří mají rádi tvoji muziku, dělal radost dál. Skládal písničky, koncertoval a hlavně ti přeju, aby sis dnešní den strašně moc užil. Doufám, že se brzy uvidíme,“ vzkázal Jágr.

Tagy: