Honza Nedvěd po letech promluvil. Chystá comeback i nové „Stánky“, o spoluhráči má jasno

Legendární písničkář Honza Nedvěd má pro své fanoušky skvělou zprávu. V rozhovoru pro Extra.cz prozradil, že se chystá opět koncertovat a má pro své posluchače připravenou i celou řadu nových písniček. Po jeho boku se na pódiu neobjeví jeho syn Jan Nedvěd mladší, ale synovec František.

Šestasedmdesátiletý hudebník žil několik posledních let v totální izolaci. S hudbou se ale nikdy definitivně nerozloučil. „Na svých 76 let žiju docela intenzivně. Chodím, jím, hodně čtu, skládám písničky,“ prozradil v rozhovoru pro web Extra.cz Nedvěd. Na otázku, zda budou nové „Valčíčky a Stánky“, odpověděl kladně.

Zatím má pro své fanoušky připravených asi 50 nových písniček, některé z nich ale nejspíš hrát nebude. „Napíšu si další. To je stářím, máte větší stud a sebekritiku. A potom 40 let – jak vejdu do studia, vezmu kytaru, mám plno nápadů, motivů a inspirace,“ vysvětlil Nedvěd.

V rozhovoru také prozradil, s kým ho fanoušci na pódiu nejspíše uvidí. „No přece se synem mého bráchy Franty, s Frantou mladším. On má všechno, co měl brácha: obrovskou muzikálnost, zručnost a objevuje, což je zákon pro vývoj hudby. V některých písničkách, co zpívá, když zavřu oči, slyším bráchu,“ svěřil se Nedvěd, který léta vystupoval se svým mladším bratrem Františkem, který zemřel loni 18. července.

S koncertováním plánuje začít Jan Nedvěd až po novém roce. „Pokud budu živ, tak na jaře. A nebudu-li, jak říkal Petr Novotný, bude to ještě krásnější,“ dodal Nedvěd.

Nedvěd je jako znovuzrozený

Hraní Nedvěd pověsil na hřebík zhruba před sedmi lety. Zavřel se doma, nevycházel a s nikým pořádně nekomunikoval. „Táta se za svůj život už rozdal a v poslední době, navíc po úmrtí bratra Františka, neměl kde načerpat energii zpátky. Už předtím byl ve stavu, kdy jsme si já i jeho okolí včetně rodiny mysleli, že už nikdy nevyleze ven,“ prozradil jeho syn Jan Nedvěd mladší redakci Extra.cz.

To se nakonec změnilo letos na jaře, kdy se Nedvěd po boku svého syna Jana a synovce Františka, vrátil za mikrofon. Všichni tři hudebníci vystoupili letos v dubnu v nádražní restauraci v Lukách pod Medníkem. Na akci dorazilo kolem 50 lidí.

„Usmířili se s malým Honzou, pak se přišel podívat na naši zkoušku, kde vzal rovnou do ruky kytaru a začal hrát s námi. Potěšilo ho, že jsme jako synové začali fungovat dohromady. Navázali jsme tam, kde oni skončili, a vymysleli jsme program ‚Když tátové hráli‘. Už společně se strejdou i vystupujeme a lidé jsou velmi dojatí. A strejda jakbysmet. S bratrancem jsme mu vlili do žil živou vodu. Je to teď opravdu úplně jiný člověk, je znovuzrozený,“ potvrdil pro Extra.cz František Nedvěd mladší.

Tagy: