Honosné bydlení Luďka Soboty: Prvorepublikovým domem si splnil sen. Nic mi nechybí, říká

Herec a komik Luděk Sobota, který slaví 80. narozeniny, vyrůstal na Žižkově, později si však splnil velký sen a zakoupil prvorepublikovou vilu na pražském Smíchově, kde žije už více než 40 let. Ve svém „království“ je prý maximálně spokojený.

Honosnou vilu Luděk Sobota zakoupil pro sebe a své rodiče, kteří žili v podkroví. Po jejich smrti se svou o 18 let mladší manželkou Adrianou dům zrekonstruoval. Původní prvorepublikový ráz zachovali. Interiér je vybaven starožitným nábytkem. Srdcem domu je velký obývací pokoj s jídelnou v patře, kuchyň je samostatná. Stěny pokrývají obrazy a rodinné fotografie.

ČTĚTE TAKÉ: Ivan Vyskočil se usmířil s Ivanou Andrlovou. Pomohlo dítě

U domu se nachází velká zahrada a rovněž bazén. „Neumím si představit žít někde jinde. Jsem tu maximálně spokojený a šťastný. Nic mi nechybí. Mám tu klid a soukromí,“ svěřil se CNN Prima NEWS Sobota, který se během života stačil dvakrát oženit.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Z bývalé herecké hvězdy Jorgy Kotrbové se stala multimilionářka

Po svatbě zjistil, že syn není jeho

Poprvé už v osmnácti. Nikoliv, že by chtěl, ale protože musel. Jeho tehdejší partnerka Jana mu totiž oznámila, že spolu čekají miminko. Po svatbě se jim narodilo druhé dítě, syn Robert. Až po letech herec zjistil, že první dítě – Pavel – není jeho.

„Divné bylo, že prvního kluka, který mi vůbec nebyl podobný, žena přede mnou jakoby schovávala k rodičům. Vrtalo mi to hlavou, jednou jsem se opil a uhodil na ni, že kluk není můj. Přiznala to,“ svěřil se v rozhovoru pro časopis Téma.

Dítě měla Jana s ženatým inženýrem a nechtěla zůstat svobodnou maminkou. Po rozvodu Sobota s Pavlem v kontaktu nezůstal. „Nestýkáme se. Já jsem mu to před lety v dopise celé napsal. Že to pro mě bylo dost otřesné zjištění, že není můj syn. A ať se na mě nezlobí, že to tak je,“ poznamenal Sobota. Se svým synem Robertem z prvního manželství, který pracuje jako novinář, se vídá pravidelně a mají spolu velmi hezký vztah.

Životní lásku, o osmnáct let mladší Adrianu, poznal při natáčení hudební komedie Hodinářova svatební cesta korálovým mořem. Zatímco on měl hlavní roli, Adriana tam v rámci praxe na filmové škole dělala klapku. Brali se v roce 1981 a jsou spolu šťastní dodnes. Narodil se jim syn Ladislav, který zkoušel štěstí na castingu soutěže Muž roku, ale jeho největší zálibou je sport. Pracuje jako tenisový trenér a jeho slavní rodiče jsou na něj právem pyšní.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Jak bydlí Chantal Poullain.

Tagy: