Machálková promluvila o nové lásce: Vím, jak je úžasné, když si lidé rozumí

Zpěvačka Leona Machálková v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS promluvila o nové lásce i o tom, jak zvládá odchod svého 20letého syna Artura do Itálie. Ten se rozhodl kráčet ve šlépějích svého otce architekta Bořka Šípka a odcestoval na Apeninský poloostrov, kde nyní studuje design.

„Po Arturovi se mi stýská hodně, ale snažím se na to nemyslet, a naopak se víc věnovat věcem, které mě naplňují. Navíc jsme se synem v dennodenním kontaktu a vidíme se i díky videohovorům. Už jsme takhle spolu vařili nebo prali. Za dobu, co je v cizině, se naučil spoustu věcí,“ prozradila Machálková v pořadu Povídej.

Prioritou je pro ni teď práce. „Ponořila jsem se do své profese. Připravuji novou desku a už se těším, až natočím nový videoklip. Také koncertuji. Začátkem května plánujeme velký koncert v Lucerně,“ pokračovala umělkyně, která letos oslaví 30 let na scéně.

ČTĚTE TAKÉ: Proč Kubišová nakonec nepřišla na inauguraci? Zpěvačka popsala závažné důvody

Machálková začínala v amatérských kapelách, její profesionální kariéru odstartovalo počátkem 90. let angažmá v divadle Semafor. Vydala devět sólových alb, za něž obdržela zlaté i platinové desky. Nejvíce ji proslavily role v muzikálech. Vystupovala například jako Anita ve West Side Story, Máří Magdalena v Jesus Christ Superstar či Adriana a Lorraine v Draculovi.

Dlouhých deset let tvořila pár s architektem a designérem Bořkem Šípkem, se kterým má syna Artura. V roce 2009 se partneři rozešli. Přesto si dokázali uchovat přátelský vztah. Umělec v roce 2016 podlehl rakovině slinivky. Machálková s ním byla až do konce. „Byl to velký bojovník. Zemřel v únoru a ke konci předchozího roku dospěl k názoru, že už se blíží jeho konec. Začal se loučit a uzavíral jednu kapitolu svého života za druhou,“ popsala Machálková.

Moderátorce Radce Červinkové pak nastínila, je-li na obzoru nová láska. „Zůstala jsem sama, ale plán to nebyl. Místo po Bořkovi se dá zaplnit. Jsem stále otevřená představě, že bych poznala nějakého nového sympatického muže – přítele, milence, partnera. Vím, jak je úžasné, když si lidé rozumí,“ dodala.

Celý rozhovor si můžete poslechnout v úvodním videu.

Tagy: