Křížková o kruté ráně: Vězení z Davida lepšího člověka neudělá. Otevřený vzkaz ale zmizel

Peněžitému trestu i zákazu činnosti jsme rozuměli. Vězení ale z mého manžela lepšího člověka neudělá, spíše naopak, vyjádřila se k prodloužení trestu jachtaře Davida Křížka jeho manželka. Sportovci soud prodloužil trest o další rok a půl, ve vězení tak stráví celkem pět let. Moderátorka a bývalá modelka Lucie Křížková však podle svých slov věří, že odloučení překonají. Křížek si odpykává trest za spoluúčast na tunelování Metropolitního spořitelního družstva.

„Nehroutím se, zhroutila jsem se 27. června po vynesení rozsudku. Teď už zase fungujeme. Jsou mnohem horší věci, mnohem. My to zvládneme,“ okomentovala prodloužení manželova trestu Křížková.

Jachtař David Křížek dostal k původním 3,5 letům vězení ještě další rok a půl. Manžel české miss z roku 2003 si odpykává trest za spoluúčast na tunelování Metropolitního spořitelního družstva, kde měl být bílým koněm. Přesto, že se o jeho trestu ve veřejném prostoru hojně diskutuje, některé informace podle Křížkové nezazněly přesně. Proto se k velmi citlivému tématu rozhodla veřejně vyjádřit.

Můj muž se neobohatil

„Pro upřesnění – manžel byl v dubnu znovu u soudu. Vzhledem k tomu, že se v kauze nijak neobohatil, neuvěřitelně důvěřoval lidem, kteří ho k trestné činnosti zneužili, aktivně se přičinil o odčinění způsobené škody (to stojí v rozsudku), soudkyně Městského soudu v Praze rozhodla, že bude ochrana společnosti nejlépe provedena tím způsobem, že ve své nezměrné důvěřivosti už nikomu nesedne na lep a nenechá se opět někam ustanovit do orgánů firmy,“ uvedla na Instagramu.

I když dostal 3,5 let nepodmíněně, dostal také peněžitý trest ve výši 600 tisíc korun a zákaz činnosti na deset let. „Ulevilo se nám, s dobou strávenou ve vězení jsme už byli smíření. Udělal chybu, musí nést následky. Peněžitému trestu jsme rozuměli, i zákazu činnosti,“ pokračovala.

Státní zástupce se ale odvolal. „Odvolací soud v červnu zrušil peněžitý trest, snížil zákaz činnosti na šest let a navýšil nepodmíněný trest na pět let. Krutá rána. Ani den navíc strávený ve vězení z Davida lepšího člověka neudělá. Naopak. Naše soudy neměří stejným metrem, víc k tomu nemám co říct. Respektive měla bych, ale nemá cenu to řešit veřejně,“ dodala bývalá modelka s tím, že věří v karmu.

Příběh, v kterém uvádí vše na pravou míru, později ale smazala. „Děkuji za podpůrné komentáře. Mažu, protože nechci dávat zbytečně prostor těm, co si zřídí anonymní účet jen proto, aby mohli slovně ubližovat,“ dodala.

Křížková má se svým manželem dvě děti – desetiletého Davida a pětiletou Lolu. Se svým otcem se vidí jednou měsíčně v návštěvní místnosti věznice.

Tagy:
Instagram manželé věznice Městský soud v Praze Lucie Křížková David Křížek karma peněžitý trest Metropolitní spořitelní družstvo