Boj Žilkové o život: Vzali mi krev a už mě nepustili domů. Lékaři mě nechápali, říká herečka

Veronika Žilková má za sebou nelehké období. Ke konci roku jí zemřela milovaná maminka a teď na sociálních sítích přiznala, že se potýkala s vážnými zdravotními problémy, kvůli kterým musela být týden v nemocnici. V pořadu Showtime vylíčila, co předcházelo její hospitalizaci a kdo jí byl v těchto dnech největší oporou.

Reportéři redakce Showtime zastihli Žilkovou v Divadle Broadway, kde probíhala čtená zkouška představení Já, diktátor. Nyní už se prý oblíbená herečka cítí dobře, před pár dny tomu tak ale vůbec nebylo. Žilková totiž vážně onemocněla a týden strávila v nemocnici.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Pawlowská o svém otci: Myslela jsem si, že je úplný magor

„Jsem ráda, že se mi to podařilo utajit. V nemocnici se trochu báli, jestli to nezpůsobí novinářský rozruch. Ale když mě propustili a já věděla, že jsem v pořádku, řekla jsem to svým fanouškům během cvičení na Instagramu. Někteří diváci věděli, že jsem měla hrát v divadle a že za mě zaskočily alternace. Pamatuji, jak chudák Bohdalová musela vysvětlovat, že byla nemocná. Tak jsem to raději přiznala,“ vysvětlila Žilková důvod, proč svou hospitalizaci tajila.

Co přesně jí bylo, si ale nechává zatím pro sebe. „To by si měl každý nechat pro sebe,“ myslí si herečka. Přesto divákům Showtimu poodhalila několik detailů. „Dostala jsem vysoké horečky a šla na pohotovost. Vzali mi krev, a když mi následně řekli, že mě nepustí domů, tak jediné, co jsem řešila, bylo, že jsem měla tentýž večer hrát představení. Lékaři nechápali, že byl pro mě akutní zdravotní stav až druhotný. Herec nejvíc řeší, že nemůže hrát,“ svěřila se Žilková.

Kordula je skvělá holka

V pořadu Showtime pak vychválila svou nejmladší dceru Kordulu, která se v době její nepřítomnosti starala o jejich štěňata. „Kordulka byla úžasná. Předčasně se nám narodila štěňátka, takže se musela postarat nejen o koně, ale i o ně. Je to skvělá holka,“ vychválila dceru 61letá herečka.

Na pomoc jí přišel také její přítel Josef Holomáč, který jí donesl pyžamo. S ním také před několika týdny odjela na dovolenou. „Byla to jedna z mých nejlepších dovolených. Byl to krásný ostrov a musím říct, že po smrti mojí maminky to bylo to nejlepší, co jsem mohla udělat,“ sdělila.

„Cítila jsem ji tam. Ona milovala moře a říkala, že v minulém životě musela být ryba,“ doplnila pobaveně Žilková. Ve vysílání CNN Prima NEWS se pak svěřila, co ji v nejbližší době čeká. „Pepu jsem trochu donutila k tomu, aby se vrátil k hudbě, takže si koupil kytaru a teď pořád cvičí,“ popsala. Sama Žilková má pak spoustu práce v divadle. „Hraju v představení Okno mé lásky a teď začínáme zkoušet hru Já, diktátor, kterou mám na starost i dramaturgicky,“ dodala. Celý rozhovor si můžete poslechnout ve videu.

Tagy: