Zakletý byt po Lasicovi? Vašáryová se ho pořád nemůže zbavit. Návrh herce ale odmítá

Herečka Magda Vašáryová, vdova po slovenském herci Milanu Lasicovi, se snaží prodat bratislavský byt, ve kterém společně žili. Kupec se ale nenašel ani po devíti měsících. Od kolegů z branže navíc zaznívá myšlenka, že by se z bytu mělo udělat muzeum. To však Vašáryová razantně odmítá.

Milan Lasica a Magda Vašáryová žili společně ve více než dvousetmetrovém bytě v Bratislavě na nábřeží Dunaje. Stropy pěti místností dosahují výšky 3,2 metru. Poté, co Lasica v červenci 2021 zemřel, se Vašáryová rozhodla, že nemovitost prodá. Cena bytu nejprve činila 900 tisíc eur, tedy zhruba 22,5 milionu korun. Kupec se ale nenašel, a tak klesla na zhruba 20 milionů. Ani to však zájemce nepřilákalo.

V souvislosti s prodejem se z hereckého světa ozývají obavy, že by případný kupec mohl byt zrekonstruovat, čímž by zmizela jeho jedinečná atmosféra, informoval web Topky.sk. Podle herce Ludwiga Bagina připadá v úvahu kolektivní vlastnictví, aby se z bytu mohlo udělat Lasicovo muzeum.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Bolestné odhalení Gránského: S manželkou přišel o miminko. Jak těžké období překonávali?

To ale herečka známá například z filmu Postřižiny razantně odmítá. „V tom bytě se nic takového udělat nedá. To je normální obytný dům a nejde, aby byl veřejně přístupný,“ sdělila Vašáryová a dodala, že by neměla nic ani proti tomu, kdyby si nový majitel byt zrekonstruoval. „Proč by nemohl. My jsme tam jenom bydleli. Nic tam nezůstalo,“ zdůraznila.

Myšlenku vytvořit muzeum jinde než v tomto bytě však přímo nezavrhla. „Stále koluje idea, že by mělo vzniknout muzeum, ale nejen Milana Lasici, nýbrž celkově L+S, tedy i Julia Satinského. Aby to bylo i edukační centrum, protože je potřeba si uvědomit, že Milan s Julou nemají žádné následovníky. Můj muž se o to pokoušel, ale nepodařilo se, tak možná se to podaří té další generaci,“ sdělila Vašáryová.

Tagy: