Z Michala Davida a Alice Bendové jsou rentiéři. Rozjeli byznys a prozradili, kolik jim vynáší

Zpěvák Michal David a herečka Alice Bendová našli druhý domov na Kanárských ostrovech. Nejenže si tam pořídili vlastní bydlení, ale nakoupili další nemovitosti, které se rozhodli pronajímat. Kolik jim to vynáší?

Zpěvák Michal David (62) si útulnou vilu na Tenerife nadělil ke svým 57. narozeninám. Splnil si tím dávný sen. „Dlouho jsme s manželkou Marcelou uvažovali, kde si koupit nějaký domek u moře, a nakonec jsme se rozhodli pro Kanárské ostrovy. Je to relativně blízko oproti třeba Floridě. A je tam celoročně stále teplo a sluníčko. Vždycky jsme o tom snili, a nakonec se to stalo skutečností,“ sdělil nám zpěvák.

Pořídit si vysněný dům ale nebylo snadné. „Hledali jsme nějakých deset let, dlouho jsme nemohli najít ten pravý, který by odpovídal našim představám. Když už jsme to pomalu vzdávali, objevil se dům na Kanárech, který byl přesně podle našeho gusta. Odmítnout by znamenalo do smrti litovat,“ poznamenal Michal David.

Nyní si na ostrově zakoupil další apartmán s terasou, výhledem na moře, 200 metrů od pláže, který hodlá pronajímat. Týdenní pobyt v něm nabízí za 33 tisíc korun.

Alice Bendová přiblížila výdělky

Kanárské ostrovy si zamilovala také herečka Alice Bendová (49), která tam s rodinou vlastní dvě nemovitosti a pronajímá apartmán. „Ve Španělsku to funguje úplně jinak než v ČR, trh s realitami je tam stabilní. U nás je to nahoru dolů a miliony létají. Pro ty, co prodávali nemovitost, byla doba pandemie nejlepším obdobím za posledních mnoho let. Pro ty, co kupují, je teď samozřejmě zoufalá situace. Obrovský problém je, že spousta lidí ani nedosáhne na hypotéku,“ svěřila se herečka v pořadu Limuzína.

Co se týče výdělku, podle ní není tak vysoký, jak si někteří lidé myslí. „Odvádíte tam daně vládě a ty nejsou úplně nízké, je to třeba 20 25 procent. Dalších 25 procent nájmu jde agentuře, která se o nemovitost stará, což je nutnost, pokud nejste na místě vy. Někdo musí pravidelně vyprat povlečení a uklidit. Já pronajímám na období týdnů. Jsou z toho docela dobré peníze, když se to pak ale sečte, na zbohatnutí to rozhodně není,“ prohlásila Bendová, která se prý na Kanárských ostrovech cítí jako doma.

Je jí blízké prostředí u Atlantského oceánu i mentalita místních lidí. „Mám ráda ten všudypřítomný klid. Když tam přijedete, zjistíte, že hned druhý den se vám začne všechno posouvat. od snídaně až do večeře. Za dva dny si uvědomíte, že už nevečeříte v šest, ale v osm a že je to vlastně úplně jedno,“ uvedla s úsměvem herečka.

Tagy: