Exkluzivní rozhovor se Zagorovou: Na rozběhnutí to ještě není. Odhalila další diagnózu

Dobré zprávy pro všechny fanoušky Hany Zagorové. I přes zdravotní problémy se zpěvačka opět dostává do kondice a chystá novou desku. Na koncertování se ale bohužel ještě necítí. Na pódiu totiž vždy chce podat co nejlepší výkon.

Zagorová musela kvůli zdravotním problémům odložit návrat na pódia. Pětasedmdesátiletá zpěvačka čelí zdravotním problémům po prodělaném covidu a následném úrazu, kdy si zlomila několik obratlů. „Tři jsem si zlomila, k tomu mám blbou osteoporózu, pak ještě jeden nad tím, takže to bylo tak na etapy. (...) Ještě pořád jsem v korzetu. Je to lepší, ale ještě to pořád není ono,“ přiznala Zagorová.

„Zrušila jsem všechno a v tiskové zprávě jsem vydala, že až se budu cítit dobře a podávat takový výkon, jaký jsem zvyklá podávat a lidé přijímat, budu tam, ale zatím to na rozběhnutí není,“ vysvětlila zpěvačka.

Chystá novou desku

Zagorová ale doma rozhodně nelení. „Zahálím i nezahálím. Hodně se povaluji v posteli, což musím, ale už jsem začala chystat desku. To se hrozně těším. Už mám sedm písniček. Některé jsou moc krásné,“ prozradila.

Kromě toho, že chystá novou desku, se fanoušci mohou těšit na muzikál Biograf láska. „Nikdy jsem neměla ctižádost mít muzikál ze svých písniček. Vím, že premiéra má být v září a jsem hrozně zvědavá,“ řekla Zagorová.

A co by poradila lidem, kteří prochází těžší životní etapou? „Myslím si, že není rada. Myslím si, že každý se s tím musí vyrovnat po svém a mít svůj systém. Já si pozpěvuji, abych se trošku dostala do kondice i v tomto směru. Je moc fajn, když si pozpěvuji a texty mi naskakují. To mě vždycky osvěží,“ dodala 75letá zpěvačka.

Tagy:

Hlavní zprávy

ON-LINE: Zelenskyj podepsal zákon o sankcích. Umožní zabavit majetek ruským přívržencům
Ukrajina

Živě
ON-LINE: Zelenskyj podepsal zákon o sankcích. Umožní zabavit majetek ruským přívržencům

Válka podle Ukrajiny přešla do dlouhodobé fáze. Podle Ukrajinců ruská armáda také soustředí své síly u Severodoněcku. Počet obětí v Kyjevské oblasti se od začátku invaze blíží 1 300, informovaly tamní úřady. Ukrajinský parlament schválil zákon, který označuje Rusko za teroristický stát. Prezident Zelenskyj dále podepsal zákon umožňující zabavovat majetky přívrženců invaze.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
10:30

Zelenskyj podepsal zákon umožňující zabavovat majetky přívrženců invaze

10:17

Polsko vypovědělo dohodu s Ruskem o plynovodu Jamal, říká ministryně

10:01

Poradce ukrajinského prezidenta vyloučil příměří nebo ústupky Rusku

09:43

Ruské jednotky ostřelují raketami Dněpropetrovskou oblast, hlásí gubernátor

BIO je v kurzu! Třídění bioodpadu šetří životní prostředí i peněženku

Snížit množství komunálního odpadu v popelnicích? Jde to. Kromě barevných kontejnerů na plast, papír, sklo či nápojové kartony jsou v ulicích Českého Těšína, Prostějova, Znojma, Českých Budějovic a dalších českých měst k vidění i hnědé popelnice na bioodpad. Tam všude služby odpadového hospodářství zajišťují firmy FCC v ČR. Obyvatelé hnědé nádoby je poctivě využívají a odkládají do nich bioodpad ze zahrad i domácností.

KOMENTÁŘ: Ani koruna, ani euro. Před inflací nás ochrání jen rozumná hospodářská politika

Ve veřejném prostoru se stále častěji objevuje argument, že kdyby Česká republika už dávno vyměnila korunu za euro, nemusela by nyní trpět pod jhem třicetileté inflace. A zastánci této myšlenky odkazují na údaje Eurostatu, podle nichž je míra růstu cen v eurozóně asi poloviční než u nás. Problém je v tom, že propagátoři eura v lepším případě podléhají přílišnému zjednodušení, v horším dokonce záměrně manipulují fakty.

Slovensko pod tíhou dezinformací. Zhrozili se i kongresmani USA, apelují na Zuckerberga

Dezinformace jsou hojně šířené a v době války na Ukrajině či pandemie koronaviru to platí ještě více. Mocně se objevují například u nás a také na Slovensku. Situace u našich východních sousedů je natolik závažná, že si jí všimli i američtí kongresmani. Ti nyní apelují na internetovou společnost Meta, provozovatele sociální sítě Facebook či Instagram, aby s dezinformacemi na svých platformách na Slovensku něco dělala.

Domácí zpravodajství

Ukrajinské vědkyně v Česku řeší bioodpady i dopady covidu, říká profesor Konvalinka

Do České republiky od začátku ruské agrese na Ukrajině přišlo již více než 300 tisíc utečenců a řada z nich již dostala příležitost si v Česku nalézt zajímavou práci. Například ukrajinské vědkyně se zapojily do řady výzkumných projektů především v oboru vodohospodářství či v energetice. O podpoře 14 milionů korun na zapojení ukrajinských vědců, kterou nabídla Technologická agentura ČR, se pro CNN Prima NEWS rozhovořil její předseda Petr Konvalinka.

Sledujte superdebatu s Jurečkou i Schillerovou. Jak bojovat proti drtivé inflaci?

Česko čelí největšímu zdražování od devadesátých let. Inflace by však v budoucnu mohla vystoupat ještě výš. Co by měla vláda udělat, aby krizi co nejefektivněji čelila? O tomto tématu budou diskutovat v superdebatě na CNN Prima NEWS ministři Marian Jurečka (KDU-ČSL) a Martin Kupka (ODS) i šéfové opozičních poslaneckých klubů Alena Schillerová (ANO) a Radim Fiala (SPD). Speciál za přítomnosti diváků ve studiu můžete sledovat ve čtvrtek 26. května od 21 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.