Detaily svatby Samkové a Adamczyka: Tatínek se svatby nedožil, kdo Evu vedl k oltáři?

Česká snowboardová hvězda Eva Samková se vdala. Ve čtvrtek 15. září řekla 29letá sportovkyně „ano“ herci Marku Adamczykovi na horské chatě Dvoračky nad Rokytnicí v Krkonoších. Malebný obřad o zhruba 50 hostech trval pouze půl hodiny, přesto zlatá olympijská vítězka z roku 2014 zářila štěstím. Soupeřkám na sněhu nyní bude čelit jako Adamczyková.

Svatbu se páru dařilo do poslední chvíle tajit. Signály, že se k veselce schyluje, Samková zdatně popírala. Nakonec se však podezření mnohých fanoušků stalo realitou – ze snowboardové hvězdy je vdaná paní.

Jeden z nejkrásnějších momentů v životě Samková s Adamczykem prožili v Krkonoších. Obřad se konal na horské chatě Dvoračky nad Rokytnicí, na sjezdovce, a účastnilo se jej zhruba 50 lidí. Počasí bylo tajemné – během obřadu svatebčany zahalila mlha.

K oltáři bez tatínka

Nejdojemnější okamžik nastal hned při příchodu nevěsty. Svatby své dcery se rodiče Samkové nedožili, oba onemocněli rakovinou a zemřeli. K oltáři tak sportovkyni v krásných svatebních šatech vedla její mladší sestra Jana, která jí je v mnohém oporou, píše deník Blesk.

Obřad, který zakončili nyní již Adamczykovi slibem a prohlášením „ano“, trval pouze půl hodiny. A ačkoliv se jednalo o pohled jako z pohádky, řada svatebčanů se musela nedobrovolně otužovat – teploměr ukazoval pouze 11 °C.

Nyní bude olympijská vítězka ze Soči soupeřkám čelit jako Eva Adamczyková. Jak ale uvedla webu Sport.cz, úspěchy nedělá jméno, ale osoba. „Moje maličkost odteď s hrdostí, láskou a radostí nosí příjmení Adamczyková,“ doplnila.

Od Instragramu k svatbě

K veselce došlo po bezmála čtyřech letech od seznámení. Oddaný pár k sobě svedla náhoda i sociální sítě. „Poznali jsme se na koncertě pro Světlušku. Dělal jsem s Evou rozhovor. Byl jsem z toho hrozně nervózní. Evu jsem vůbec neznal, i když jsem věděl, kdo Eva Samková je,“ přiznal herec v pořadu 7 pádů Honzy Dědka.

Vzpomínal i na to, jak si připravoval vtipy o „prknech, která znamenají svět“. „Ale bylo to strašně trapné,“ líčil. I pro snowboardistku bylo setkání nečekané. „Říkali, že se bude dělat rozhovor s Markem, tak jsem myslela, že s Markem Ebenem – toho mám moc ráda. A pak přišel tenhle Marek,“ smála se Samková.

Následně ji Adamczyk začal sledovat na Instagramu. „Začala jsem ho také sledovat a předpokládala, že mi napíše. To ale neudělal, tak jsem mu napsala já,“ svěřila se. Herec s nadsázkou dodal, že tím to vyhrál. Když mu přes sociální sítě sdělila, že je takřka stejně vtipný jako ona, pozval ji herec do divadla. Společně během let zvládli i těžké situace, kromě smrti rodičů například i těžký úraz Samkové, který ji připravil o letošní olympiádu.

Tagy: