Žilková bez servítek: Děti po rozchodu slaví, že už nejsem Stropnického služka. Trpěla jsem

Žilková tráví čas na závodišti v Chuchli

Herečka Veronika Žilková se znovu soustředí na svou kariéru. Jak přiznala v rozhovoru pro web iDNES, s rozpadem manželství s velvyslancem a exministrem Martinem Stropnickým skončilo období její vlastní přetvářky. „Děti jsou nadšené, že se mi manželství rozpadlo. Říkají, že je zpět máma, a ne služka pana Stropnického,“ podotkla.

I s covidem to trvalo pět let. Tak Žilková hodnotila dobu, kdy byla její kariéra herečky upozaděna. Částečně za to mohla koronavirová pandemie, převážně se však rozhodla divadelní prkna a kamery opustit kvůli manželství s českým velvyslancem v Izraeli. Nejednalo se však o šťastné období.

„Troufám si říct, že jsem manželství věnovala dohromady deset let svého profesního života. Zamkla jsem v sobě všechno kreativní a proměnila se v jakousi paničku v kostýmku. Hlídala jsem se, abych se nezasmála hlasitěji, než protokol povolí. Abych zvládla tuhle mně cizí polohu, tak jsem si divadlo zakázala,“ přiznala v rozhovoru.

Její manžel byl navíc spojen s hnutím ANO, a tak byla z některých projektů škrtnuta. „Snažila jsem se sama sobě vnutit, že mě práce nebaví, i když jsem natočila přes 500 filmových a televizních rolí. Stačí, řekla jsem si. Manželství je pryč, ale kdybych tyhle špatné zážitky a zkušenosti neměla, možná bych si dnes neužívala ten comeback, který je obrovský,“ prohlásila herečka, která se znovu objevuje jak v divadle, tak na televizních obrazovkách.

V politickém prostředí trpěla

Období, kdy si zakázala stýskat po umění, veselosti, divokosti a spontánnosti je prý pryč. „Ze světa těch neemociálních a chladných politiků se dostávám do úplně jiného světa, kde jsem naprosto blažená. V politickém prostředí jsem trpěla, protože jsem se musela pořád ovládat, schovávat svoje pravé já,“ pokračovala ve vyprávění.

Nyní se v divadle může znovu z plna hrdla zasmát, zakřičet a mluvit otevřeně. „Mám pocit, že jsem ukončila období vlastní přetvářky, a s odstupem si uvědomuju, že politické klima nebylo vůbec moje místo. Děti jsou nadšené, že se mé manželství rozpadlo a říkají: ‚Konečně je tady zase naše máma, a ne služka pana Stropnického‘,“ dodala Žilková.

Do svého manžela si rýpla i v pohádkové edici 7 pádů Honzy Dědka. „Spávala jsem s politiky. Tedy s jedním. Ale jak měl víc funkcí… Ministr obrany, kultury, zahraničí, velvyslanec… Ale už je to tak dávno, že si ani nepamatuju jeho jméno,“ překvapila doznáním herečka.

Tagy: