reklama

Z balkonů létají skříně, lidé kradou dlažbu. Na ústecké sídliště se nastěhují strážníci

Nábytek poházený na ulici a rozkradená dlažba z chodníků. Takhle to vypadá na sídlišti Mojžíř v Ústí nad Labem. Právě proto se přímo v jednom z bytů usídlí strážníci. Městu se totiž dlouhou dobu nedaří zjednat pořádek v této problematické lokalitě.

reklama

Tuny odpadků, hluk, napadání, a dokonce rozebrané chodníky. To je obrázek vyloučené lokality Mojžíř. „Bydlím tady 34 let rád a takové zahnojené sídliště jsem v životě neviděl,“ řekl jeden z místních.

„Každý den tady uklízíme, každých 14 dnů je odtud svoz velkoobjemového odpadu. To jsou tuny a tuny odpadu, které pořád uklízíme,“ reagovala starostka Neštěmic Yveta Tomková.

Pracovníci veřejně prospěšných prací se tu prý bojí uklízet pod balkony. Občas z nich totiž vypadne i kus nábytku. „Skříňka, nebo dokonce i skříň a židle, cokoliv. Prostě to po lidech ještě házejí,“ dodala Tomková.

Kromě toho, že se na sídlišti tvoří skládky plné kusů nábytku, z lokality dokonce začaly mizet chodníky. Dlažební kostky jsou rozházené po celém sídlišti. „Lidé se na nás obracejí jako na starosty a my žádné nástroje nemáme v ruce. Jedině tak, že tady můžeme uklízet a posílat sem městkou policii,“ tvrdí Tomková.

Detašované pracoviště pro strážníky

A právě pro strážníky městské policie se tu připravuje jeden z obecních bytů. „Nebude to klasická základna, ale detašované pracoviště, kam mohou zajít strážníci na záchod nebo si tam udělat čaj a vracet se zpátky do terénu,“ vysvětlil zástupce ředitele Městské policie Ústí nad Labem Jan Novotný.

Městská policie posílila své řady také o preventisty, kteří mají v lokalitě trvalé bydliště, a znají tak místní poměry. Podle zástupce ředitele městské policie by to mohlo vést ke zmírnění problémů mezi obyvateli.

Tagy:

Hlavní zprávy

Babiš rozjel kandidaturu na Hrad. Tam nám od středy neříkají pravdu, tvrdí komentátor
360°

Babiš rozjel kandidaturu na Hrad. Tam nám od středy neříkají pravdu, tvrdí komentátor

Z turbulentních událostí jednoznačně vyplývá, že Kancelář prezidenta republiky minimálně od minulé středy neříkala pravdu, zhodnotil politický komentátor webu Info.cz Vratislav Dostál okolnosti hospitalizace Miloše Zemana. Zpochybnil, že by premiér Andrej Babiš či šéf Sněmovny Radek Vondráček (oba ANO) o prezidentově zdravotní kondici nevěděli. Končící premiér podle něj už rozjel svou prezidentskou kampaň.

Zeman mi před 14 dny volal a zněl unaveně, přiznal Havlíček. Mentálně byl prý v pořádku
Miloš Zeman

Zeman mi před 14 dny volal a zněl unaveně, přiznal Havlíček. Mentálně byl prý v pořádku

Vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) je přesvědčen, že předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) jel do Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) na žádost prezidenta Miloše Zemana. Sám ministr prý se Zemanem ještě před dvěma týdny mluvil. Podle něj zněl prezident sice unaveně, ale mentálně byl v pořádku. Zeman není podle lékařů od minulého týdne schopen vykonávat pracovní povinnosti a jeho dlouhodobá zdravotní prognóza je nejistá.

Kim nepřestává provokovat. KLDR odpálila podle Soulu a Tokia další balistickou raketu
KLDR

Kim nepřestává provokovat. KLDR odpálila podle Soulu a Tokia další balistickou raketu

Severní Korea odpálila do moře východně od svých břehů nejméně jednu balistickou raketu, oznámily světové agentury s odvoláním na jihokorejskou a japonskou armádu. Prvotní informace hovořily o blíže neurčené střele. KLDR tak pokračuje v sérii testů, se kterými začala před několika týdny, podotkla agentura AFP. Japonský premiér Fumio Kišida zároveň uvedl, že Severní Korea dnes odpálila zřejmě dvě rakety.

Soused zemřel hlady, líčí Sabina z Jemenu aneb České mámy v boji s hladomorem

Po matce je Češka a po otci Jemenka. Ve dvaceti letech odešla Sabina Addailamy z Prahy do jemenské metropole San’á, kde se nyní s pomocí českých kamarádek snaží čelit postupujícímu hladomoru. Ve válkou zmítaném Jemenu je to boj s větrnými mlýny. „Denně vidím spoustu podvyživených děti, některé se prohrabují mezi odpadky a hledají cokoliv, co by snědly,“ informuje 46letá Addailamy přímo ze San’á.

Veleba: Senát rozehrává velmi nebezpečnou hru, Vystrčil je pro mě nedůvěryhodná osoba

Bývalý senátor Jan Veleba (SPOZ) ve vysílání CNN Prima NEWS zkritizoval šéfa Senátu Miloše Vystrčila (ODS) za jeho pondělní vystoupení na tiskové konferenci. Vystrčil médiím citoval dopis, který na vlastní žádost obdržel od Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN). V něm stojí, že prezident Miloš Zeman není schopen vykonávat pracovní povinnosti a jeho dlouhodobá prognóza je nejistá.

Stále více Čechů chodí do obchodů bez respirátoru či roušky. Pokuty ani nemoc neřeší

Některé evropské státy upouští od povinného používání respirátorů v obchodech. Jedná se například o Dánsko, Maďarsko, Velkou Británii nebo Norsko. V Česku vládní nařízení o zakrytém nosu a ústech dál platí, lidé si však s jeho dodržováním hlavu mnohdy už nelámou. A to i přesto, že za jeho porušení hrozí vysoká pokuta a že pandemie v Česku opět sílí.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama