Z balkonů létají skříně, lidé kradou dlažbu. Na ústecké sídliště se nastěhují strážníci

Nábytek poházený na ulici a rozkradená dlažba z chodníků. Takhle to vypadá na sídlišti Mojžíř v Ústí nad Labem. Právě proto se přímo v jednom z bytů usídlí strážníci. Městu se totiž dlouhou dobu nedaří zjednat pořádek v této problematické lokalitě.

Tuny odpadků, hluk, napadání, a dokonce rozebrané chodníky. To je obrázek vyloučené lokality Mojžíř. „Bydlím tady 34 let rád a takové zahnojené sídliště jsem v životě neviděl,“ řekl jeden z místních.

„Každý den tady uklízíme, každých 14 dnů je odtud svoz velkoobjemového odpadu. To jsou tuny a tuny odpadu, které pořád uklízíme,“ reagovala starostka Neštěmic Yveta Tomková.

Pracovníci veřejně prospěšných prací se tu prý bojí uklízet pod balkony. Občas z nich totiž vypadne i kus nábytku. „Skříňka, nebo dokonce i skříň a židle, cokoliv. Prostě to po lidech ještě házejí,“ dodala Tomková.

Kromě toho, že se na sídlišti tvoří skládky plné kusů nábytku, z lokality dokonce začaly mizet chodníky. Dlažební kostky jsou rozházené po celém sídlišti. „Lidé se na nás obracejí jako na starosty a my žádné nástroje nemáme v ruce. Jedině tak, že tady můžeme uklízet a posílat sem městkou policii,“ tvrdí Tomková.

Detašované pracoviště pro strážníky

A právě pro strážníky městské policie se tu připravuje jeden z obecních bytů. „Nebude to klasická základna, ale detašované pracoviště, kam mohou zajít strážníci na záchod nebo si tam udělat čaj a vracet se zpátky do terénu,“ vysvětlil zástupce ředitele Městské policie Ústí nad Labem Jan Novotný.

Městská policie posílila své řady také o preventisty, kteří mají v lokalitě trvalé bydliště, a znají tak místní poměry. Podle zástupce ředitele městské policie by to mohlo vést ke zmírnění problémů mezi obyvateli.

Tagy: