reklama

Zdrogovaný mladík na Ústecku bodl nožem do krku svého otce. Ten přežil a syna hájí

Krajský soud v Ústí nad Labem se ve středu začal zabývat případem šestadvacetiletého mladíka, který vloni v panelovém bytě na Děčínsku bodl během hádky svého otce. Roli v útoku údajně hrály drogy a mladíkův psychický stav. Trestní stíhání tak státní zástupce nakonec zastavil. Podrobnosti zjišťoval štáb Krimi zpráv.

reklama

Mladík napadl nožem svého otce v bytě v Jiříkově na Děčínsku, kde s nimi společně bydlí také babička. Během hádky mu bodl nůž do krku. Záchranářský vrtulník muže s vážným zraněním převezl do Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. „Najedou přilítli policisté a brali toho kluka. Jeho otec byl pořezaný,“ uvedla dříve k případu svědkyně napadení.

Za pokus o vraždu původně hrozilo synovi až 18 let za mřížemi. Státní zástupce ale trestní stíhání nakonec zastavil. „Podle znalců nebyl muž v době spáchání činu příčetný. Vyjádřili se ale k jeho potenciální nebezpečnosti pro společnosti, a proto navrhli uložení ústavní psychiatrické ochranné léčby,“ řekl státní zástupce Vladimír Jan.

K soudu ve středu mladík dorazil v doprovodu otce, kterému se přítomnost novinářů očividně nelíbila, a proto na ně vulgárně pokřikoval. Jeho nevhodné chování musela krotit justiční stráž. V soudní síni pak popsal i údajné okolnosti, za kterých ho syn bodl. „To, co se stalo, bylo zkratové jednání v důsledku používání drog,“ hájil svého syna.

Otec: Můj syn se chová normálně

V současnosti podle něj syn bere léky, dostává injekce a pravidelně chodí na kontroly k lékařům. „Můj syn se chová normálně. Bydlíme spolu a dávám na něj pozor, což se týká jak chování, tak dodržování medikace. Osobně ho vozím k psychiatrům. Nesouhlasíme s ústavní léčbou,“ doplnil napadený otec.

To, že drogy už nadále neužívá, potvrzuje i šestadvacetiletý útočník. „Abstinuji od drog. Dříve jsem kouřil marihuanu, alkohol neužívám. Jsem v pořádku. Nemám žádný problém, všechno dodržuji,“ řekl muž.

Soudní zasedání bude pokračovat v říjnu výslechem soudních znalců. Právě oni budou rozhodující v tom, jestli soud nakonec pošle mladíka do ústavní psychiatrické léčebny, nebo ho nechá na svobodě v péči otce a babičky.

Tagy:

Hlavní zprávy

Přeplněné cely i mučení. CNN odkrývá děsivé tajemství americké věznice v Afghánistánu
Zahraničí

Přeplněné cely i mučení. CNN odkrývá děsivé tajemství americké věznice v Afghánistánu

Americká základna Bagrám v Afghánistánu – symbol moci i krutosti. Na místní přistávací dráze dosedala letadla s prezidenty i armádními veliteli. Uvnitř se ale nacházela věznice s brutální pověstí. Vězni zde měli být tvrdě vyslýcháni i mučeni. Celý rozsah krutých podmínek ale vychází najevo až nyní po odchodu amerických vojáků ze země. Štáb CNN bývalou základnu navštívil a reportér Nic Robertson barvitě popsal, co tam viděl. Podívejte se na exkluzivní reportáž.

Jako čekání na smrt. Renata strávila devět let v nemocnicích, lékaři stále tápou
Zdraví

Jako čekání na smrt. Renata strávila devět let v nemocnicích, lékaři stále tápou

Před devíti lety se Renatin život obrátil naruby. Šla k lékaři na běžnou prohlídku, jenže po kontrole zkolabovala a na týden skončila v umělém spánku. Tři měsíce pak strávila na ARO s umělou plicní ventilací. Teď je na invalidním vozíku a lékaři dodnes nevědí, co bylo příčinou prudkého zhoršení jejího zdravotního stavu. Renata se však nevzdává a snaží se vrátit do běžného života.

KOMENTÁŘ: Král je stejně jako Babiš nahý. Pokud to spolu s Jágrem nevidíme, máme problém

Způsob, jakým se šéf českého hokeje Tomáš Král postavil k důkazům o své údajné estébácké minulosti, lze označit za slabošský. Následná reakce Jaromíra Jágra pak svědčí o tom, že se stále nedokážeme důstojně vypořádat s jizvami po nedávné minulosti. Přiznat si: I takové věci se v mém světě děly. A někdy též: Ano, pochybil jsem. Mrzí mě to.

Ochrana klimatu není drahá, musíme s ní začít hned, říká poslanec za německé Zelené

Do voleb v Německu zbývají tři dny. Po nich a po vytvoření nového kabinetu skončí šestnáctiletá vláda kancléřky Angely Merkelové, kterou by chtěla nahradit kandidátka německých Zelených Annalena Baerbocková. Na jaře se to zdálo reálné, podle posledních průzkumů již méně. „Ale i s 16 či 18 procenty by Zelení dosáhli svého nejlepšího výsledku v historii a byl by to úspěch,“ říká v exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS poslanec německého Spolkového sněmu a lídr hamburské kandidátky Manuel Sarrazin.

Pollert: Chtít po neočkovaných platit si léčbu je totéž, jako požadovat to po kuřácích

Deset milionů Čechů nežije zdravě, řekl lékař Lukáš Pollert v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS. Je proto podle něj nemyslitelné, aby si lidé odmítající očkování platili náklady spojené s následnou léčbou. Je to stejné, jako bychom kuřákům řekli, ať platí, když dostanou infarkt, zdůraznil. S tímto tvrzením však nesouhlasil biolog Jaroslav Flegr.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Kdo byl hokejista Prokop, který si vzal život? Talent s budoucností a spoluhráč hvězd

Hokejistovi Tomáši Prokopovi bylo pouhých 27 let, když se rozhodl ukončit svůj život. Autem najel pod vlak nejspíše kvůli nešťastné lásce. Před časem se s ním totiž podle všeho rozešla jeho přítelkyně. Prokopova kariéra je silně provázaná s českobudějovickým hokejem. Zahrál si ale i v jiných českých klubech i v zahraničí. Patřil také do mládežnických reprezentací.

reklama

Domácí zpravodajství

Okamurův mluvčí Hamáček a kulomety na hranicích. Politici perlili v superdebatě

Středeční Speciál 360°: Hlas lidu na CNN Prima NEWS byl plný emocí, hádek a osobních urážek či konfliktů. Šéf SPD Tomio Okamura například vpálil předsedovi ČSSD Janu Hamáčkovi, že by ho jako svého mluvčího nebral ani zadarmo. Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček by proti migraci bojoval potápěním lodí a šéf Sněmovny Radek Vondráček z hnutí ANO opakoval, že Česko není pro uprchlíky cílovou zemí. Připravili jsme pro vás přehled nejsilnějších výroků čtyř zúčastněných politiků.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama