CNN Prima News místní obyvatelé

místní obyvatelé

Výpis příspěvků ke štítku „místní obyvatelé“

Lidé v Hradci zuří: Muselo zemřít dítě, abyste si všimli, co se děje? Z nádraží mají strach

Lidé v Hradci Králové po vraždě 14letého mladíka na nádraží překypují emocemi. Primátorce Pavlíně Springerové proto na sociálních sítích připomínají, jak situace na místě vypadá. „Všude žebráci, narkomani. Obtěžující u všech vchodů,“ vzkázal jeden z uživatelů. Spolu s dalšími zdůrazňuje, že strach mají kolemjdoucí, cestující i prodavači. Někteří se ptají, zda byla nutná „brutální vražda dítěte“, aby si vedení města tristní situaci uvědomilo. Na místě tragédie se v neděli uskuteční pieta.

Praha nabobtná, dočká se statisíců obyvatel. Školy utrpí nedostatkem míst, hřbitovy nikoliv

Počet obyvatel Prahy výrazně poroste. Do roku 2050 se v české metropoli zabydlí více než 1,6 milionu lidí, uvádí prognóza Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy, kterou má redakce CNN Prima NEWS k dispozici. Celkem přibude 400 tisíc obyvatel, ať už kvůli novorozencům či migraci, některé scénáře také kalkulují s vyšší délkou dožití u starší populace. Spolu s tím ale přichází problémy, především, co se týče školství, zdravotnictví a pečovatelských služeb. Dobře na tom naopak jsou parky, dětská hřiště a do jisté míry i kapacity hřbitovů.

Odmítání řádu i nenávist k Francii. Hněv po smrti Nahela lidé chápou, nepokojům ale nerozumí

Francouzi, kteří nenávidí Francii. Revolta, pomsta za smrt mladíka ujíždějícího před silniční kontrolou. Policie dělá chyby, jsou v ní rasisté. Většina policistů dělá svou práci dobře. To jsou názory lidí z centrální Paříže i jejího předměstí. Štáb CNN Prima NEWS – Anna Kadavá a Vít Kopeček – se do místa dění vypravil zjišťovat nálady v době nepokojů.

Dvě pobočky na 70 tisíc lidí? Lidé na sídlišti nechápou, vysvětlení pošty se starosta vysmál

Rušení poboček České pošty na velkých sídlištích se má týkat i Prahy 13, kde žije 70 tisíc obyvatel. Z původních čtyř zůstanou otevřené jen dvě. Starosta městské části David Vodrážka (ODS) v nadsázce řekl, že ho pobavil dopis, který od společnosti dostal. Stálo v něm, že kapacita dvou poboček bude dostatečná a lidé si vyřídí co potřebují za pouhé dvě minuty. Místní proti kroku protestují.

Zdemolovat „srdce brněnského sportu“? Byty tu nechceme, říkají místní. Švancara hrozí žalobou

Historicky možná nejvýznamnější fotbalový stadion na Moravě by měl jít k zemi. Takové jsou zatím neoficiální plány se stadionem Za Lužánkami. Město Brno přitom zvažuje i jiná než sportovní využití areálu. To pobuřuje podporovatele bývalého fotbalisty Petra Švancary, který se už roky snaží stadion zachovat. Ve hře je i možnost podání žaloby.

Prorocká města, kde dokážou uhodnout prezidenta. Koho budou volit ve Veselí nad Lužnicí?

V některých obcích výsledky voleb v minulosti téměř vždy odpovídaly tomu, jak nakonec volila celá Česká republika. Redakce CNN Prima NEWS ve spolupráci s agenturou STEM přináší jejich přehled. Do přezdívaných „věšteckých nebo prorockých obcí“ spadá také Veselí nad Lužnicí, kam zamířila reportérka Veronika Rohlíčková. Koho budou místní letos volit a jaký by měl podle nich prezident být?