CNN Prima News sídlo

sídlo

Výpis příspěvků ke štítku „sídlo“

Kde udělali soudruzi chybu? Putinova nedobytná pevnost má všechna „nej“, ale také jeden háček

Nejenom únikové tunely, ale i záložní energetický systém, bunkr nebo velín, web Business Insider zveřejnil rozbor „tajného“ podzemního komplexu nepřiznaného černomořského sídla ruského prezidenta Vladimira Putina. Palác disponuje řadou okázalých a luxusních zařízení i velkým množstvím bezpečnostních prvků, má však i jednu klíčovou slabinu. Společnost, která podzemní prostory vybudovala, totiž na internetu zveřejnila jejich architektonické plány.

Putinova milenka si žije jak carevna. Únik fotek šéfa Kremlu rozzuřil, vynadal zpravodajcům

Ruský prezident Vladimir Putin poskytuje své údajné milence Alině Kabajevové nebývale luxusní bydlení podobné tomu, v jakém žili ruští carové. S detaily o jejím majetku přišel investigativní web Proekt. Bývalá moderní gymnastka, olympijská vítězka a desetinásobná mistryně světa, mu totiž měla v minulosti porodit syna, po kterém Putin dlouho toužil.

Zámek Balmoral měl v královnině srdci speciální místo. Čím se lišil od ostatních sídel?

Láskou ke skotskému venkovskému sídlu Balmoral byla královna Alžběta II. známá. Na zámku a jeho blízkých pozemcích zejména se svým manželem, zesnulým princem Philipem, trávila každoročně léto a část podzimu: stalo se pro ně útočištěm. Místo, kde nejdéle vládnoucí panovnice vydechla naposledy, je v mnohém výjimečné, v životě Alžběty II. bylo spojeno s mnohými událostmi.

Takhle vypadá Babišova rezidence ve Francii. Zelení natočili luxusní nemovitosti dronem

Spolupředseda Strany zelených Michal Berg se vydal na jihovýchodní pobřeží Francie, kde pořídil videozáznamy luxusních nemovitostí. Ty měl premiér Andrej Babiš (ANO) na základě zjištění mnoha investigativních novinářů nakoupit v roce 2009 přes takzvané offshorové firmy. Předseda vlády ale veškerá podezření popírá. Připustil však, že se zmiňovaný majetek pravděpodobně nachází ve svěřeneckých fondech.

Vymýváte lidem mozky, sídlo v Gelendžiku mi nikdy nepatřilo, vzkázal Putin kritikům

Ruský prezident Vladimir Putin v pondělí odmítl tvrzení svého úhlavního kritika Alexeje Navalného, že mu patří luxusní rezidence na pobřeží Černého moře. Putin podle médií na videokonferenci prohlásil, že sídlo v ruském Gelendžiku nikdy nevlastnil on ani nikdo z jeho blízkých příbuzných. Řekl, že jde o pomluvy, jejichž cílem je „vymývat mozky“. Organizátory demonstrací na podporu Navalného přirovnal k teroristům.

Luxusní sídlo s obří zahradou a za souseda Stallone. Vila může v aukci trhnout rekord

Do aukce míří luxusní sídlo v Beverly Hills – Villa Firenze, která má 13 ložnic, na pozemku o velikosti více než devět akrů (přes 36 tisíc metrů čtverečních). V zahradě najdete několik dalších staveb, bazén, tenisový kurt nebo běžeckou stezku a v sousedství bydlí několik slavných osobností. Požadovaná cena je 160 milionů dolarů (3,5 miliardy korun), informoval web CNN.