reklama

Silné bouřky a krupobití zasáhnou Moravskoslezský kraj a Jeseník, varují meteorologové

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal v úterý varování před silnými bouřkami s přívalovými dešti a krupobitím v Moravskoslezském kraji a na Jesenicku v Olomouckém kraji. Platnost výstrahy je od jedenácti hodin dopoledne do osmi hodin večer.

reklama

Podle webu ČHMÚ se očekává ojedinělý výskyt silných bouřek s úhrny srážek kolem 40 milimetrů nebo s kroupami.

„Lokálně se očekává přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toků, zatopením podchodů, podjezdů, sklepů apod. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky,“ uvádí ČHMÚ k možné situaci v Moravskoslezském kraji a v Jeseníku na Olomoucku.

Snižte rychlost při řízení vozidla v bouřce

Meteorologové doporučují při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně. Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupech z meteorologických radarů na webu ČHMÚ nebo v aplikaci mobilního telefonu.

Už v minulých dnech Českou republiku opakovaně zasáhly bouře s kroupami. Silné bouřky, které zasáhly zemi v pátek, silně zkomplikovaly dopravu, hlavně na železnici, a zaměstnaly hasiče, kteří museli odstraňovat popadané stromy a čerpat vodu ze zatopených míst. Na Trutnovsku museli například evakuovat dětský tábor, uvedla ČTK. Bouřky se místy vyskytly i v sobotu a pondělí.

K tématu

Další hlavní zprávy

Andrej Babiš

Babiš: Jasně jsme řekli, ať omezíte kontakty. Je to tak těžké pochopit?

Babiš: Jasně jsme řekli, ať omezíte kontakty. Je to tak těžké pochopit?

Čísla jsou katastrofální, vždyť jsme vám říkali, že je třeba omezit kontakty, podivuje se premiér Andrej Babiš a nechápe, proč to lidé nechápou, chodí ven a vládní nařízení nedodržují. Ve svém nedělním videu Čau lidi apeloval na to, aby Češi nařízení „proboha“ už začali respektovat. Zároveň během dne on i ministr Roman Prymula uvedli, že pokud se čísla do úterý nezlepší, přijde další fáze zpřísnění.

Politika

KOMENTÁŘ: Nerozčilujme se nad Prymulou. Žádná rovnost přece neexistuje

KOMENTÁŘ: Nerozčilujme se nad Prymulou. Žádná rovnost přece neexistuje

Kauza ministra zdravotnictví Romana Prymuly nachytaného v hospodě a bez roušky zdá se být jednou z nejvýbušnějších v naší politice za poslední léta. Na první pohled to opravdu vypadá děsivě. Ministr „prudí“ celé Česko se zákazem shlukování, zavírá školy (a hází nám děti na krk), zakazuje nám zajít si na pivo. A sám si užívá bezrouškových slastí života. Pojďme ale zkusit na chvíli zklidnit vášně.

reklama
Lidé dál ignorují vládní nařízení. V pražské Troji se jich sešly zástupy
Pokud do úterý čísla neklesnou, hrozí úplné uzavření, přiznal Prymula na odchodu
reklama
reklama
Hampl: Vláda mrtvých a dluhů. Je to epidemie papalášství, nešetřil Babiše ekonom

Partie

Domácí zpravodajství

Prymula: Dotace pro dceru přišla v době, kdy jsem ve vládě nebyl
Sedmiletá Češka je jediná na světě se vzácným svalovým onemocněním. Léčba neexistuje
ODS, lidovci a TOP 09 se dohodli na koalici proti Babišovi. V úterý podepíší memorandum
Další články
reklama
reklama