Silné bouřky, kroupy a teploty kolem 27 stupňů. Víkendové počasí bude jak na houpačce

Během víkendu na nás čekají nejen teploty atakující 30 °C, ale i bouřky nebo kroupy. Meteorologové varují, že místy by mohlo spadnou až 35 mm srážek. Navíc na extrémním stupni je i aktivita klíšťat.

Ojedinělý výskyt silných bouřek s přívalovými srážkami kolem 35 milimetrů a kroupami hrozí v sobotu po poledni na celém území České republiky. Výstrahu s nízkým stupněm nebezpečí vydal dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

„Lokálně se očekává přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toků, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů apod. Nárazy větru mohou lámat větve stromů. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky,“ uvedli meteorologové. Výstraha platí od sobotního poledne do půlnoci.

Teploty by navíc přes den měly atakovat tropickou třicítku. I neděle bude ve znamení silných bouřek. K večeru by ale už mohlo oblačnosti ubývat. Rtuť teploměru se bude pohybovat mezi 22 a 26 °C.

Aby toho nebylo málo, tak aktivita klíšťat se bude celý víkend pohybovat na stupni 9 z 10 možných. Meteorologové tak nedoporučují vstupovat volně do listnatých a smíšených lesů. Lidé by se měli pohybovat pouze na zpevněných cestách.

Tagy: