reklama

Silvestr bez koronavirových opatření? Komunisté navrhují volnější pravidla

Ministr zdravotnictví Jan Blatný avizoval, že pátý stupeň rizika tabulky PES bude bez výjimek, a to i na Silvestra. Komunisté ale v úterý navrhli, aby 31. prosince platila volnější pravidla. Vládní stanovisko k návrhu zatím není jasné.

reklama

Letos Češi budou místo bujarých oslav nejspíš dodržovat ta nejpřísnější opatření. To si ale nemyslí komunisté.

K tématu

„S panem ministrem o tom chci jednat. Chci mu dát návrh, aby na Silvestra byl ten zákaz vycházení až od dvou ráno. Aby lidé, kteří budou třeba u sousedů na přípitek, vědomě neporušovali zákon, až se budou přemisťovat domů,“ navrhl poslanec Zděněk Ondráček (KSČM).

Zda vláda udělí pro letošní Silvestr výjimky, zatím není jasné. O podobě Silvestru, a především přechodu do přísnějšího stupně, bude teprve jednat. Opozice už má ale jasno. „Myslím si, že dělat výjimky pro Silvestra, byť bych to lidem přál, není dobře a neviděl bych to jako šťastné řešení,“ uvedl poslanec Vít Kaňkovský (KDU-ČSL).

„Mně to přijde absurdní. Myslím, že většina občanů je zodpovědných a podle toho se budou chovat, takže mně ten nápad přijde vlastně úplně bláznivý,“ okomentoval návrh poslanec za ODS Zbyněk Stanjura.

A úlevám na Silvestra není nakloněný ani samotný ministr zdravotnictví. Ten na úterním jednání ve Sněmovně řekl, že pokud by dělali další výjimky, byli by lidem pro smích.

K tématu

Další hlavní zprávy

Reportáž

Hutníci z Ostravy hrozí stávkou: Pojedeme do Prahy a vyházíme je tam z oken

Hutníci z Ostravy hrozí stávkou: Pojedeme do Prahy a vyházíme je tam z oken

Poslední z vlajkových lodí těžkého průmyslu v Ostravě nabírá vodu. Napřed šly ke dnu ostravské uhelné doly, po nich se začaly potápět Vítkovické železárny a nyní už teče i do oceláren Liberty Ostrava (dříve ArcelorMittal a Nová huť), které zaměstnávají přes 6 tisíc lidí. Všechny odborové organizace působící v ocelárně nyní vyhlásily stávkovou pohotovost, proto v pátek 16. dubna přijel rozbouřenou huť uklidnit i premiér Andrej Babiš.

Arenberger si vybral novou náměstkyni. Přichází Vašáková z Thomayerovy nemocnice
Maláčová se opřela do Zemanova týmu: Nechtějí bonus pro důchodkyně, protože nejsou ženami
Maláčová: Začátkem května snad vrátíme děti do školek. Izolačka funguje, prodloužíme ji
reklama
reklama
Dojemné chvíle i zápasy na koni. Královská rodina odtajnila snímky prince Philipa

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Volby vyhrajeme a zavřeme Babiše, hlásá Chcípl PES. Hnutí představilo program
Desítky lidí vyrazily na farmářské trhy i v sychravém počasí. Dodržují opatření?
Další články
reklama
reklama