reklama

Silvestr bez koronavirových opatření? Komunisté navrhují volnější pravidla

Ministr zdravotnictví Jan Blatný avizoval, že pátý stupeň rizika tabulky PES bude bez výjimek, a to i na Silvestra. Komunisté ale v úterý navrhli, aby 31. prosince platila volnější pravidla. Vládní stanovisko k návrhu zatím není jasné.

reklama

Letos Češi budou místo bujarých oslav nejspíš dodržovat ta nejpřísnější opatření. To si ale nemyslí komunisté.

„S panem ministrem o tom chci jednat. Chci mu dát návrh, aby na Silvestra byl ten zákaz vycházení až od dvou ráno. Aby lidé, kteří budou třeba u sousedů na přípitek, vědomě neporušovali zákon, až se budou přemisťovat domů,“ navrhl poslanec Zděněk Ondráček (KSČM).

Zda vláda udělí pro letošní Silvestr výjimky, zatím není jasné. O podobě Silvestru, a především přechodu do přísnějšího stupně, bude teprve jednat. Opozice už má ale jasno. „Myslím si, že dělat výjimky pro Silvestra, byť bych to lidem přál, není dobře a neviděl bych to jako šťastné řešení,“ uvedl poslanec Vít Kaňkovský (KDU-ČSL).

„Mně to přijde absurdní. Myslím, že většina občanů je zodpovědných a podle toho se budou chovat, takže mně ten nápad přijde vlastně úplně bláznivý,“ okomentoval návrh poslanec za ODS Zbyněk Stanjura.

A úlevám na Silvestra není nakloněný ani samotný ministr zdravotnictví. Ten na úterním jednání ve Sněmovně řekl, že pokud by dělali další výjimky, byli by lidem pro smích.

Tagy:

Hlavní zprávy

Trhy jim zrušili, přesto si poradili. V Jablonci nad Nisou otevřeli adventní supermarket
Liberecký kraj

Trhy jim zrušili, přesto si poradili. V Jablonci nad Nisou otevřeli adventní supermarket

V Jablonci nad Nisou mají namísto vánočních trhů adventní supermarket. Bývalá prodejna nábytku v centru města se nyní proměnila v takzvaný Štědrý dům, který funguje stejně jako běžné obchody. Zákazníci si u vchodu berou košíčky, u stolů si vybírají zboží a u pokladny platí nákup. Skupina lidí, která pořádá několikrát do roka řemeslné trhy, si prostor pronajala a upravila během několika dní.

Vyhláška o povinném očkování proti covidu je už hotová. Vyjde do týdne, říká Vojtěch
Adam Vojtěch

Vyhláška o povinném očkování proti covidu je už hotová. Vyjde do týdne, říká Vojtěch

Vyhláška o povinném očkování proti nemoci COVID-19 pro vybrané profese a lidi nad 60 let je hotová. Podle ministra zdravotnictví v demisi Adama Vojtěcha vyjde do konce tohoto týdne ve Sbírce zákonů, řekl v pondělí po jednání vlády na tiskové konferenci. S dalšími opatřeními chce kabinet vyčkat na další vývoj epidemie. Pokles počtu pacientů v nemocnicích čeká Vojtěch kolem Vánoc.

Mráz a teploty pod nulou koncem týdne vystřídá oteplení. Přetrvá až do vánočních svátků?

Česko čeká tento týden zimní počasí, bude mrznout i sněžit. V dalších týdnech včetně vánočních svátků se ale zřejmě mírně oteplí. Maximální teploty se v tomto týdnu budou pohybovat kolem nuly a noční minimální teploty většinou kolem minus čtyř stupňů Celsia. Při malé oblačnosti a sněhu pak budou teploty klesat ještě níže. Na Facebooku to uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Když Sověty chtěli zbít maďarští fanoušci. 65 let od Melbournské krvavé lázně

O sovětské okupaci své země se dozvěděli při cestě do Austrálie na letní olympijské hry. Obhajoba olympijského zlata se tak pro maďarské vodní pólisty stala symbolem boje za čest svého národa. 6. prosinec 1956 se tučným písmem zapsal do olympijské i politické historie. Pojďme si připomenout příběh „Melbournské krvavé lázně“, kdy voda v olympijském bazéně zčervenala a fanoušci Maďarska chtěli zmlátit sovětské sportovce.

reklama

Domácí zpravodajství

Detaily tragédie na Plzeňsku: Muž zastřelil svého bratra, po útěku se nejspíš oběsil

Krajští kriminalisté zahájili trestní řízení v případu nedělní střelby v Radějovicích na severním Plzeňsku, při níž zemřel pětašedesátiletý muž. Policisté z územního odboru Plzeň-venkov se dále zabývají okolnostmi úmrtí šestašedesátiletého útočníka, který se krátce po činu oběsil. Podle prvotních informací šlo o rozepři mezi rodinnými příslušníky.

Vražda na Kroměřížsku: Žena měla ubodat známého, čin pak sama nahlásila policii

Kriminalisté se od pátečního večera zabývají případem vraždy, která se podle vyšetřovatelů stala v jedné z obcí poblíž Holešova na Kroměřížsku. Třiačtyřicetiletá žena z Olomoucka tam několikrát bodla nožem známého, který útok nepřežil, uvedl v pondělní tiskové zprávě policejní mluvčí Petr Jaroš. Kriminalisté ženu obvinili z vraždy, hrozí jí až 20 let vězení. Stíhaná skončila ve vazbě.

reklama