CNN Prima News sirotci

sirotci

Výpis příspěvků ke štítku „sirotci“

Ztratily rodiče, domov i školu. Co bude s dětmi, které zemětřesení připravilo o všechno?

21. února 2023 08:32

Od ničivého zemětřesení, které zasáhlo Turecko a Sýrii, uplynuly přesně dva týdny a zůstal dosud neurčený počet osiřelých dětí. Ty podle humanitárních organizací čeká nejistá budoucnost. Záchranáři již ukončili pátrání po přeživších ve všech provinciích s výjimkou dvou nejpostiženějších. Živelná katastrofa si vyžádala životy nejméně 47 tisíc lidí.

Ze čtyř sourozenců se před Vánoci stali sirotci. Pomozte jim zajistit vhodné bydlení

5. února 2023 08:51

O otce přišli čtyři stále náctiletí sourozenci v brzkém dětství, jejich maminka zemřela nečekaně těsně před Vánoci. Nyní se o dvě sestry a bratra stará 19letá Aneta. Mezi školou a prací se snaží svým milovaným zajistit co nejpříjemnější domov. Situaci jí však komplikuje stav bytu, v němž nyní žijí. Obrací se tak s prosbou o pomoc na veřejnost. Po náročném dětství, kdy děti vystřídaly několik adoptivních rodin a vyrůstaly i v dětském domově, jim chce zajistit lepší budoucnost.

Ukrajinská doktorka odvedla dítě do školky, pak ji zabila ruská raketa. Ze syna je sirotek

11. října 2022 23:15

Rusové jen za pondělí vyslali na ukrajinská města více než 80 raket, což si vyžádalo přes 100 raněných a i 19 mrtvých. Jednou z nich je lékařka z oddělení transplantací kostní dřeně pro děti Oksana Leontievová. Ta vzala v pondělí ráno svého syna do školky a poté vyrazila do práce v centru Kyjeva. Během cesty ji zabila ruská raketa. Ze syna Leontievové se stal sirotek. Ukrajinci nyní truchlí na sociálních sítích.

Z malých sourozenců jsou po Vánocích sirotci. Smrt rodičů zůstává záhadou, policie mlčí

3. ledna 2022 09:24

Pro šestiletou Josephine-JoJo a ročního Milese se proměnily vánoční svátky v noční můru. Jejich rodiče, Chris a Michele Kingovi, totiž zemřeli krátce po Štědrém dnu kvůli zatím nespecifikovaným zdravotním potížím. Jejich příbuzní ale vůbec netušili, že by trpěli nějakými nemocemi. Policie vyšetřování záhadné smrti ukončila.