CNN Prima News sirotci

sirotci

Výpis příspěvků ke štítku „sirotci“

Ztratily rodiče, domov i školu. Co bude s dětmi, které zemětřesení připravilo o všechno?

Od ničivého zemětřesení, které zasáhlo Turecko a Sýrii, uplynuly přesně dva týdny a zůstal dosud neurčený počet osiřelých dětí. Ty podle humanitárních organizací čeká nejistá budoucnost. Záchranáři již ukončili pátrání po přeživších ve všech provinciích s výjimkou dvou nejpostiženějších. Živelná katastrofa si vyžádala životy nejméně 47 tisíc lidí.

Ze čtyř sourozenců se před Vánoci stali sirotci. Pomozte jim zajistit vhodné bydlení

O otce přišli čtyři stále náctiletí sourozenci v brzkém dětství, jejich maminka zemřela nečekaně těsně před Vánoci. Nyní se o dvě sestry a bratra stará 19letá Aneta. Mezi školou a prací se snaží svým milovaným zajistit co nejpříjemnější domov. Situaci jí však komplikuje stav bytu, v němž nyní žijí. Obrací se tak s prosbou o pomoc na veřejnost. Po náročném dětství, kdy děti vystřídaly několik adoptivních rodin a vyrůstaly i v dětském domově, jim chce zajistit lepší budoucnost.

Ukrajinská doktorka odvedla dítě do školky, pak ji zabila ruská raketa. Ze syna je sirotek

Rusové jen za pondělí vyslali na ukrajinská města více než 80 raket, což si vyžádalo přes 100 raněných a i 19 mrtvých. Jednou z nich je lékařka z oddělení transplantací kostní dřeně pro děti Oksana Leontievová. Ta vzala v pondělí ráno svého syna do školky a poté vyrazila do práce v centru Kyjeva. Během cesty ji zabila ruská raketa. Ze syna Leontievové se stal sirotek. Ukrajinci nyní truchlí na sociálních sítích.