reklama

Tanec a hudba jako terapie. Africký dětský domov vrací sirotkům úsměvy a baví publikum

Úsměvy od ucha k uchu doprovází každý jejich pohyb. Dětský domov Musaka Kids Africana v Ugandě pomáhá sirotkům, kteří si prožili smutné okamžiky, navracet radost do jejich mladých životů. „Skrz hudbu, tanec a lásku k Ugandě mají děti blíž k sobě i ke světu. Vidí vlastní potenciál,“ píše domov na svých webových stránkách.

reklama

„V Ugandě je kvůli epidemii AIDS, extrémní chudobě a dekádám občanského konfliktu víc sirotků než kdekoliv jinde na světě – přes 2,4 milionu dětí. Jsme proto v Ugandě, abychom pomohli co nejvíce mladým lidem, kolika můžeme. Dětem zajišťujeme bezpečné přístřeší, jídlo, oblečení, vzdělání a zdravotní péči. Skrze nás se děti naučí dovednosti, které budou v budoucnu potřebovat. Jejich životy se dočista promění,“ píše na svých stránkách dětský domov Masaka Kids Africana.

Domov založený v roce 2013 aktuálně pečuje o 15 sirotků ve věku 2 a více let. Všechny děti mají podle dostupných informací na webu jedinečné životní příběhy. Některé přišly o oba rodiče v důsledku války či nemoci. Velký důraz klade dětský domov právě na hudbu a tanec, čímž sirotkům navrací úsměvy do životů a zároveň těší publikum, které se na představení chodí dívat.

„Publikum se rozplývá nad okouzlujícími úsměvy dětí a nádhernými africkými melodiemi doprovázenými vibrujícími tanečními pohyby. Téměř každé představení končí potleskem vestoje. Úžasným vedlejším efektem koncertu je inspirace, kterou hudba přináší prakticky každému posluchači. Navzdory tragédiím, které poznamenaly jejich mladé životy, děti září nadějí, jsou hudebně nadané a úžasně zábavné,“ uvádí se na webových stránkách.

Musaka Kids Africana také píše, že každý ušetřený dolar, který z představení zbyde, dětský domov použije, aby mohl pečovat o děti. Také veřejnost může dětskému domovu věnovat příspěvek. Zájemci se více dozví zde.

K tématu

Další hlavní zprávy

Hokej

Pešán zůstává trenérem hokejové reprezentace. Už ale nebude mít hlavní slovo

Pešán zůstává trenérem hokejové reprezentace. Už ale nebude mít hlavní slovo

Velkým tématem posledních týdnů byla otázka, zda Filip Pešán zůstane po nepovedeném mistrovství světa v Rize trenérem české hokejové reprezentace. Český svaz ledního hokeje (ČSLH) v úterý rozhodl o tom, že na pozici hlavního kouče národního týmu nenastane žádná změna. Výkonný výbor ovšem zároveň odhlasoval, že za složení realizačního týmu a nominaci hokejistů nově ponese zodpovědnost generální manažer, kterým je Petr Nedvěd. To znamená, že Nedvěd může Pešána odvolat, když to uzná za vhodné.

Koronavirus

Uznávaný epidemiolog předpovídá černý scénář: Nebudeme stíhat pohřbívat

Uznávaný epidemiolog předpovídá černý scénář: Nebudeme stíhat pohřbívat

Přijde nová třetí epidemie, předpovídá uznávaný slovenský epidemiolog Vladimír Krčméry. Podle něj se mohou objevit mutace, které budou mít 30 až 40procentní úmrtnost. A také může přijít zoonotická chřipka, při které se lidé nebudou stíhat pohřbívat. V rozhovoru pro Nový Čas řekl, že dalším vlnám mohou státy předejít, jen pokud okamžitě zareagují na nové mutace, uzavřou hranice, vyhlásí celostátní karanténu a lidé budou opatrní a nebudou oslavovat konec epidemie. Také by se měli nechat očkovat.

Rezek o (ne)slavné penaltě: Ještěže tehdy nebyl VAR. Proč se rozhodčímu neomluvil?
Rotační výuka na školách a zavření obchodů byly nezákonné, uvedl Nejvyšší správní soud
Sněmovna zřejmě vydá Volného k trestnímu stíhání kvůli ivermektinu. Sám o to požádal
Piráti a STAN mají 43 kandidátů na ministry. Na dopravu Půtu, na spravedlnost Michálka
reklama
reklama
Anglický fanoušek před zápasem s Čechy: Pokud se nezlepšíme, porazíte nás o dva góly

EURO 2021

Domácí zpravodajství

Následky pandemie ať zaplatí bohatí, hlásá Hamáček a plánuje progresivní daň
Volný blok jde do voleb s Dělnickou stranou. Nejsou to žádní extremisté, říká Volný
Otrávím vodu, když nepropustíte vězně, hrozil obviněný Čech. Inspiroval se seriálem
Další články
reklama
reklama