reklama

Skopeček: ČSSD zdivočela, chce trestat vlastnictví. To jsou bolševické manýry

Místopředseda sněmovního rozpočtového výboru Jan Skopeček v pořadu 360° prohlásil že ČSSD zdivočela. „Díky bohu je socialismus pryč a když vidím, jaké má ČSSD bolševické manýry, tak vám tu Poslaneckou sněmovnu nepřeju,“ sdělil Matěji Stropnickému (za ČSSD) ve vysílání CNN Prima NEWS. Doplnil, že sociální demokraté přebrali komunistickou rétoriku.

reklama

Skopeček podotkl, že je panelákové dítě a nestydí se za to. „Neposmívám se tomu, ale představa, že dnes budou lidé vděční za byty ve velikosti a kvality jako za socialismu... To slibujete našim občanům hezké časy. To, že chcete trestat lidi, kteří vlastní byty a vydělali si na ně, chcete trestat vlastnictví, za to vám Poslaneckou sněmovnu nepřeju,“ vmetl Stropnickému.

Ten totiž v pořadu Hustá dvojka, ve kterém figuruje spolu s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou (ČSSD), uvedl, že se za socialismu postavilo 85 tisíc bytů ročně. „Najednou spousta lidí mohla bydlet v bytě s ústředním topením a teplou vodou. Není to obhajoba minulého režimu. Když to tehdy systém zvládl, pryč bychom to sakra nemohli zvládnout my dnes?“ ptal se.

„My navrhujeme něco, co může přinést alternativu. V Praze je 70 tisíc prázdných bytů,“ pravil nyní na CNN Prima NEWS Stropnický. Sám si prý koupil nemovitost na venkově. Tu Skopeček označil za zámek.

Stropnický dodal, že by se mohlo postavit deset tisíc bytů. „Vybereme na ně jednak z obnovené daně z převodu nemovitostí a jednak zvýšením daně z nemovitosti od čtvrté nemovitosti jedince. Od čtvrté nemovitosti to je podnikání a to má být progresivním způsobem zdaněno,“ sdělil.

V reakci pak místopředseda sněmovního rozpočtového výboru řekl, že socialismus považuje za éru, kterou není vhodné následovat. „Ničíte trh a bráníte výstavbě,“ konstatoval a Stropnickému navrhl, aby si na svůj zámek nastěhoval ty, kteří v Praze nemohou sehnat byt.

Tagy:

Hlavní zprávy

Zavřete školy. Je v nich covidové tsunami, zachráníte prarodiče, tvrdí zástupce učitelů
Koronavirus

Zavřete školy. Je v nich covidové tsunami, zachráníte prarodiče, tvrdí zástupce učitelů

Děti by měly od 10. prosince přejít na distanční výuku a být až do Vánoc v karanténě, řekl pro CNN Prima NEWS prezident Pedagogické komory Radek Sárközi. Školy totiž podle něj a dat, která má, prezentují aktuálně největší riziko šíření a covid se v nich šíří jako tsunami. Pokud se to nestane, čeká nás podle Sárköziho až trojnásobný počet zemřelých.

Kde se vzala mutace omikron? Mohla se vyvinout u pacientů s AIDS, poukazují vědci
Koronavirus

Kde se vzala mutace omikron? Mohla se vyvinout u pacientů s AIDS, poukazují vědci

O nově objevené verzi koronaviru se toho zatím příliš neví. Celý svět teď hledá odpověď na otázku, jak varianta omikron, která má přes 50 mutací včetně více než 30 na takzvaném hrotovém (spike) proteinu, vlastně vznikla. Podle izraelského vědce Cyrille Cohena se mohla vyvinout v těle pacientů trpících nemocí AIDS. Tuto možnost podpořili i další odborníci, jiní ji naopak považují za nepravděpodobnou.

Nevánoční nebo farmářské. Někteří trhovci našli skulinu v opatření a dál prodávají

I když přísná vládní opatření zakazují vánoční trhy, obchodníci našli způsob, jak lidem nadále zprostředkovat vánoční atmosféru a stánky otevřít. Stačí změnit název akce z vánočního trhu třeba na zimní farmářské nebo nevánoční. I tam ale policisté kontrolují dodržování ostatních nařízení – popíjení alkoholu, rozestupy nebo třeba respirátory.

Djokovič? Hlupák, který jen umí tenis. Lékař se kvůli vakcíně obul do světové jedničky

Spor o povinném očkování proti covidu – právě to mnozí hází na hrb světové jedničce tenisu Novaku Djokovičovi, který kvůli odmítavému postoji vůči vakcíně zmešká úvodní grandslam sezony, tedy Australian Open. To se ale nelíbí mnohým z řad fanoušků i zdravotníků. Patří mezi ně i prominentní lékař a virolog Roberto Burioni, který se teď do Srba tvrdě opřel.

Sníh komplikuje dopravu v Česku. Dálnice blokují uvízlé kamiony, řidiče trápí zmrzlá vozovka

Husté sněžení a silný vítr komplikují už od rána dopravu na českých dálnicích a silnicích. Například D8 u Ústí nad Labem byla kolem 6:30 uzavřená na 82. kilometru v obou směrech, tedy na Drážďany i na Prahu. Sněžení ovlivňuje i dopravu kolem Prahy. Příměstské autobusy mají zpoždění, některé zastávky se ruší. Na Mělnicku mají autobusy zpoždění desítky minut. Varování meteorologů řidičům před ledovkou platí i nadále.

Reklama na sázení jako memento smrti. Nemůžu vzít syna na fotbal, vyčítá žena Leicesteru

Annie Ashtonová je Angličankou, která by ráda vzala svého syna na zápas fotbalového klubu Leicester City, nicméně má strach. Ne kvůli tomu, že by se bála násilného chování ostatních fanoušků, případně vulgarit. Není jí komfortní to, kolik sponzorů z řad sázkových kanceláří se objevuje na reklamních LED panelech na stadionu „lišek“. Právě kvůli gamblerství si její manžel vzal život.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama