reklama

Šlachta: Hamáček by o mém vyšetřování ani neměl vědět. Těším se, s čím policie přijde

Bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta pro CNN Prima NEWS řekl, že se až z médií dozvěděl o tom, že ho prověřuje policie. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), který informaci zveřejnil, by na ni podle Šlachty vůbec neměl mít nárok. Na vyšetřování se prý bývalý policista těší, považuje ho za politicky motivované.

reklama

O tom, že Šlachtu vyšetřuje policie kvůli možnému úniku informací prostřednictvím jeho knihy Třicet let pod přísahou, informoval portál Česká justice s odvoláním na ministra vnitra. Později zprávu potvrdili i samotní policisté na Twitteru.

„Pro mě je zarážející, že informaci o tom, že jsem prověřován policií, sdělil pan ministr vnitra Hamáček, přitom by na ni neměl mít v žádném případě nárok. Tato informace byla až dnešního odpoledne zveřejněna policií,“ prohlásil Šlachta pro CNN Prima NEWS. Dodal, že působí úsměvně, když má být vyšetřován kvůli utajovaným informacím, přitom sám ministr vnitra podává neveřejné informace médiím.

K tématu

Šlachta také ve vysílání uvedl, že zváží žalobu na ministra vnitra. „Určitě se o tom poradím, a pokud to bude nutné, tak samozřejmě budu činit právní kroky, protože pan Hamáček mě atakuje a dostává se k věcem, ke kterým nemá,“ svěřil se.

Na vyšetřování se prý Šlachta těší, oficiálně ho ale zatím nikdo nekontaktoval. „Zatím nevím, kdo z policie mě bude prověřovat, tak uvidíme, který útvar to dostane. Hodně se na to těším, protože jsem za ty roky zažil hodně věcí a v té knize jsem jich taky hodně popsal. (...) Doufám, že se informace z mého řízení budou i nadále zveřejňovat. Jediné, co teď můžu, je čekat, s čím přijdou,“ doplnil.

Vyšetřování považuje exnáměstek celní správy za politicky motivované. Svědčí o tom podle něj i fakt, že Hamáček o jeho vyšetřování informoval v písemné interpelaci poslance ODS Pavla Žáčka. „Čekal jsem, že to přijde, o panu Hamáčkovi i panu Žáčkovi je v té knize zmínka. Vím, že jim ta kniha nesedí a že se jim nelíbí, protože píšu o pozadí policie a panu Chovancovi (bývalém ministrovi vnitra Milanu Chovancovi –⁠ pozn. red.). Pan Hamáček pouze pokračuje v tom, co tu bylo zavedeno celé roky,“ sdělil Šlachta.

Na to, zda v knize neužívá tajné informace, si prý expolicista dával při psaní velký pozor. „Kontrola tam byla, nezastírám, že jsme o tom hodně mluvili s kolegy. Na druhou stranu jsme chtěli popsat i jednání a věci, které jsou v tom pozadí a které nejsou občanům vůbec známy. Už delší dobu ale čelím určitým atakům, co jsem si dovolil napsat,“ dodal Šlachta.

Další hlavní zprávy

Prezidentské volby v USA 2020

Obama ostře kritizoval Trumpa: Neochrání nás, vždyť ani nedokáže ochránit sám sebe

Obama ostře kritizoval Trumpa: Neochrání nás, vždyť ani nedokáže ochránit sám sebe

Že do rozhodujícího dne amerických prezidentských voleb zbývá už jen týden a půl, připomněla i politicky rušná sobota, v níž o sobě dali vědět současný prezident Donald Trump i bývalý prezident Barack Obama. Oba tak učinili ve státě, který tradičně hraje ve volebním klání naprosto zásadní roli – na Floridě. Zatímco současný šéf Bílého domu v předčasném termínu odvolil (a pochlubil se tím, že zvolil sám sebe), ten bývalý se proti němu silně vymezil. Emocemi nabitá předvolební kampaň v nebývale rozdělených Spojených státech se blíží do svého dramatického finále. A my pro vás situaci sledujeme přímo na místě.

reklama
Většina Čechů se koronaviru bojí. Skoro polovina obyvatel se už s nemocí setkala
Ozbrojenci v Kamerunu zaútočili na školu, zabili nejméně osm dětí
reklama
reklama
Babiš: Jak nám teď lidé mohou věřit? Prymula pochybil, Zeman ho možná neodvolá

Vláda

Domácí zpravodajství

Je to komické. K porušení nařízení nedošlo, hájí ombudsman Křeček Prymulu
Pražané vzali náplavku útokem. Navzdory vládním opatřením jich stovky vyrazily na trhy
ODS, lidovci a TOP 09 se dohodli na koalici proti Babišovi. V úterý podepíší memorandum
Superpřenašeči a superimunita. Proč se nemusíte nakazit od rodiny, ale v tramvaji ano?
Další články
reklama
reklama