Legendární fotbalista v průšvihu. Giggse viní z napadení žen, vyhrožování a nátlaku

Kouč velšské fotbalové reprezentace a legenda týmu Manchester United Ryan Giggs půjde před soud. Byl obviněn z napadení dvou žen, vyhrožování a nátlaku. S odoválním na Královskou prokuraturu (CPS) to píše deník Daily Mail.

Bývalý záložník Manchesteru United se dostaví před soudní dvůr v Manchesteru a Salfordu příští středu. „Manchesterskou policii jsme pověřili, aby obvinila Ryana Giggse ze zapojení do kontrolujícího nebo donucovacího chování a z útoku, který vedl ke skutečnému ublížení na zdraví jedné ženy,“ uvedla CPS.

„Vzneseno bylo rovněž obvinění z ublížení na zdraví a zbití druhé ženy,“ vysvětlila CPS. „Nyní probíhá trestní řízení. Nemělo by být zveřejňováno nic, co by mohlo ohrozit právo obžalovaného na spravedlivý proces,“ dodala prokuratura.

Napadení v listopadu popíral

Trenér a manažer velšského národního týmu již kvůli případu zmeškal několik zápasů v Lize národů UEFA poté, co byl pro podezření z listopadového napadení zatčen. Žena – jeho údajná oběť – prý utrpěla menší zranění, Giggs ale veškerá obvinění odmítal.

Fotbalista se nechvalně proslavil již dříve. V roce 2011 čekal dítě s budoucí ženou svého bratra. Ta uvedla, že ji Giggs vyplatil a „donutil jít na potrat“.

Sedmačtyřicetiletý Giggs je legendou Manchesteru United, za který hrál 23 let. S týmem se stal třináctkrát anglickým šampionem a dvakrát triumfoval v Lize mistrů. Wales reprezentoval v 64 zápasech a jako trenér se národního týmu ujal v roce 2018.

Tagy:
Wales obvinění trenér vyhrožování soud Manchester United napadení nátlak fotbal Daily Mail Ryan Giggs bývalý fotbalista Liga mistrů UEFA Manchester United FC Liga národů UEFA Salford