Sledujte RADAR: Česko zasype sníh. Podívejte se, zda u vás hrozí náledí a závěje

První únorové dny budou bohaté na srážky. Na hory se vrátí sněžení, v nižších polohách ale budou přeháňky spíše dešťové. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) naměříme od 2 do 6 °C, na horách se teploty nedostanou přes 0 °C.

Ve středu bude podle ČHMÚ převážně zataženo. Sněhové přeháňky by pak měly během odpoledne a večera zasáhnout většinu území, na horách ale bude sněžení trvalejší. „V polohách pod 500 metrů budou srážky i smíšené nebo dešťové,“ uvedl ČHMÚ na svém webu. Meteorologové varují také před tvorbou sněhových jazyků a závějí. Teploty se budou pohybovat mezi 2 a 6 °C, na horách teploměr ukáže kolem −1 °C. V Krkonoších, Jizerských horách a Jeseníkách platí nadále výstraha před silným sněžením.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Česko zasáhne silný vítr se sněhem, podívejte se na měsíční předpověď.

Ve čtvrtek se pak počasí příliš nepromění. Nebe bude stále zatažené, na jihozápad Čech pak mohou opět dorazit i sněhové přeháňky. V nižších polohách ale bude spíše pršet. „Později večer bude postupně zataženo na celém území a v západní polovině Čech déšť,“ informovali meteorologové s tím, že foukat může místy nárazový vítr. Ten může na horách dosáhnout až 90 km/h. Na teploměru naměříme od 2 do 6 °C.

Na horách a ve vyšších polohách pak bude sněžit i v pátek, pod 700 metrů budou ale srážky spíše dešťové. Přes den se budou teploty pohybovat mezi 3 a 7 °C, na severovýchodě bude kolem 2 °C. Meteorologové varují před tvorbou náledí.

O nadcházejícím víkendu bude obloha zatažená až oblačná. Místy pak mohou dorazit sněhové přeháňky, v nižších polohách bude opět pršet. Teploty se budou nadále pohybovat okolo 3 °C. V sobotu může podle meteorologů foukat místy nárazový vítr, který bude k večeru postupně slábnout.

Tagy: