reklama

Sledujte ZÁZNAM 360° s Václavem Klausem: Proč nerespektuje vládní nařízení?

Člověk má mít právo jít, kam chce, odpověděl bývalý prezident Václav Klaus na kritiku po přistižení v restauraci. Fotky z jeho návštěvy podniku během 5. stupně PES přinesl deník Blesk. Proč nerespektuje vládní nařízení? A co by podle něj měli politici udělat? Na to odpovídal v rozhovoru pro 360° Pavlíny Wolfové ve 20:15.

reklama

Klaus vyrazil do zavřené restaurace na oběd. Neměl roušku a v podniku Dejvická 34 strávil hodinu. Podle manažera restaurace si objednal jídlo do krabičky a v restauraci si došel na toaletu. Jídlo s sebou si ale neodnesl.

Není to však poprvé, kdy bývalý prezident porušil vládní nařízení. Měl zaplatit pokutu tři tisíce korun za to, že neměl roušku na veřejnosti, a to 17. listopadu na Národní třídě. Sám uvedl, že má roušku tak napůl. Právě za její nenasazení mu hrozila podle zákona pokuta až tři miliony korun. „Abychom bez diskuse přijímali veškeré chaotické vládní příkazy a zákazy, to skoro není možné,“ uvedl tehdy.

Odmítač vakcíny proti covidu

V neděli se bývalý prezident účastnil demonstrace na Staroměstském náměstí. Tam měl proslov, kde oznámil, že se nenechá očkovat a zpochybnil účinky vakcíny. „Očkovat se nenechám, žádná zázračná vakcína neexistuje. Všichni si musíme vytvořit svou přirozenou imunitu,“ prohlásil.

K tématu

Další hlavní zprávy

Prezidentské volby v USA 2020

Žádná shromáždění v den inaugurace Bidena. Facebook zablokuje akce u Bílého domu

Žádná shromáždění v den inaugurace Bidena. Facebook zablokuje akce u Bílého domu

Facebook zablokuje možnost svolávat na své síti akce v blízkosti důležitých vládních budov ve Washingtonu v den inaugurace nového prezidenta Joea Bidena. Provozovatel známé sociální sítě to uvedl v pátek ve zprávě na svém blogu. Dodal také, že bude všechny akce z 20. ledna související s uvedením prezidenta do úřadu kontrolovat a ty, které by porušily jeho pravidla, zruší.

Vláda

Chybky tam byly, ale vše jsme opravili, řekl vládní IT zmocněnec o rezervačním systému

Chybky tam byly, ale vše jsme opravili, řekl vládní IT zmocněnec o rezervačním systému

Chyby v rezervačním systému pro očkování proti covidu jsme měli, přiznal v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS vládní zmocněnec pro digitalizaci a IT Vladimír Dzurilla. Podle něj se ale vše rychle opravilo a program nakonec fungoval bez problémů. Systém však během dopoledne dokázal prolomit čtyřiadvacetiletý student, problémy nastaly také při zasílání potvrzovacích PIN kódů.

Prodělání covidu neznamená výhru. Už desítky Čechů se nakazily virem opakovaně
Zdravotní sestra vyhrála přes dvacet milionů. Odměna za boj s covidem, říká
Naučili jsme se, že co stát spustí, nefunguje. Gazdík kritizuje očkovací registr
Student se pomocí triku proklikal registrem očkování. Nic těžkého, popisuje
reklama
reklama
Babiš opět otáčí: Očkování pro všechny od začátku února je zbytečné

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Pandemie ustupuje. Mírnější opatření v příštím týdnu nečekejte, prozradil Blatný
Podezřelého, který zbil seniorku v metru, poslal soud do vazby. Hrozí mu 2 roky vězení
Kvůli machinacím s očkováním padají hlavy. Další případy hlásí Český Krumlov a Motol
Další články
reklama
reklama