reklama

Sledujte ZÁZNAM: Babiš míří do Rakouska. Chce řešit vakcíny i testování na školách

Premiér Andrej Babiš (ANO) odletěl v úterý dopoledne na krátkou návštěvu Rakouska. Setká se zde s kancléřem Sebastianem Kurzem, se kterým by se měl bavit o dodávkách a distribuci vakcín proti koronaviru v rámci Evropské unie. Bavit by se měl rovněž s rakouským ministrem školství Heinzem Fassmannem, se kterým by měl probrat antigenní testování žáků na školách. Tiskový brífink Babiše před odletem je plánovaný na 9:35 a můžete ho sledovat přímo v tomto článku.

reklama

Babiš měl v plánu navštívit Rakousko už před měsícem, seznámit se měl s postupem testování ve školách. V Rakousku se totiž pod podmínkou pravidelného testování na COVID-19 mohla část dětí vrátit do škol. Cesta však tehdy byla zrušena kvůli mlze. Naposledy byl předseda české vlády ve čtvrtek v Izraeli, kde mimo jiné jednal s izraelským a maďarským premiérem.

Šest premiérů členských zemí EU včetně Babiše a Kurze napsalo minulý týden dopis, ve kterém apelují na co nejrychlejší svolání summitu Evropské unie o přidělování vakcín tak, aby všechny členské státy byly schopné dosáhnout ve druhém čtvrtletí svých očkovacích cílů. Evropská komise následně v reakci obhajovala původně dohodnutý systém přerozdělování a uvedla, že jakýkoli nepoměr v dodávkách vakcín vznikl z vlastního rozhodnutí jednotlivých členských států.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Arenberger: Buďte rádi, že chodí děti do školy. Víc zatím nečekejte, nevíme

Arenberger: Buďte rádi, že chodí děti do školy. Víc zatím nečekejte, nevíme

Kdy bude představen plán rozvolňování, jaká opatření budou následovat, začne se sportovat a budeme moct na koncert s PCR testem? Na žádnou z těchto otázek ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) na očekávané páteční tiskové konferenci konkrétně neodpověděl. Tvrdil, že zatím neví, vše řeší a na plánu se pracuje. Lidé by podle něj měli být vděční za to, že se otevřely školy.

Toto je pro tebe, Glene. Fanoušky těšilo, že debakl Slavie zařídili černošští hráči
Případ Kúdely děsí Höschla. Obvinění bez objektivních důkazů jsou 50. léta, varuje
Stát nám hází klacky pod nohy, tvrdí praktici. Tisíce pacientů čekají na očkování marně
Šampion US Open Thiem mění plány: Na olympiádě chce hrát čtyřhru s deblovým veteránem
Dánsko se zbavuje vakcín AstraZeneca. Hamáček je chce, Prymula před nimi varuje
reklama
reklama
Švédsko přebralo štafetu „best in covid“. Denním přírůstkem nakažených válcuje Evropu

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Velký kormidelník z Hradu posouvá figurky na šachovnici, říká Topolánek o vládě
Další články
reklama
reklama