reklama

Sledujte ZÁZNAM brífinku Babiše: Jak vypadá zkouška velkokapacitního očkovacího centra?

V hale O2 universum se v pátek uskuteční zkouška velkokapacitního očkovacího centra, které bude provozovat Ústřední vojenská nemocnice v Praze.
Zdroj: Andrej Babiš

V hale O2 universum se v pátek uskuteční zkouška velkokapacitního očkovacího centra, které bude provozovat Ústřední vojenská nemocnice v Praze. Zkoušky se zúčastní premiér Andrej Babiš (ANO), ministr zdravotnictví Petr Arenberger a ministr obrany Lubomír Metnar (oba za ANO). Arenberger, který se ujal ministerské funkce tuto středu, také v pátek odpoledne vystoupí na první tiskové konferenci k aktuální epidemické situaci.

reklama

Původně se předpokládalo, že očkovací centrum v O2 universu začne fungovat tento týden. Podle zástupců vojenské nemocnice se ale jeho start kvůli nedostatku vakcín odloží na začátek května. Během dnešního zkušebního provozu by měla dostat očkovací látku asi tisícovka lidí, podle nemocnice by se mělo jednat především o příslušníky armády, policie a o zdravotníky. Za plného provozu by centrum mohlo očkovat až 10 tisíc lidí za den.

Náklady na vybudování centra v hale O2 universum jsou podle lednového odhadu 11,8 milionu korun. Komplex O2 universum navazuje na O2 arenu z jižní strany, má rozlohu téměř 50 tisíc metrů čtverečních ve čtyřech podlažích. Největší sál má kapacitu 4 500 lidí. Halu vlastní a provozuje společnost Bestsport, která je členem skupiny PPF Petra Kellnera, který 27. března tragicky zahynul.

Babiš na návštěvě O2 universa
Babiš na návštěvě O2 universa
Zdroj: Andrej Babiš

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Fotbal

Superliga se za obřího tlaku začíná hroutit. Po dvou dnech ji opouští City i Chelsea

Superliga se za obřího tlaku začíná hroutit. Po dvou dnech ji opouští City i Chelsea

Jsou to pouhé dva dny, co se svět dozvěděl, že se má Superliga stát realitou. Evropská soutěž se zakládajícími 12 členy si okamžitě získala odpůrce napříč celým fotbalovým spektrem, nadšence prakticky žádné. V pondělí sílily protesty fanoušků týmů, jež se rozhodly utvořit elitní společnost. A zdá se, že obrovský tlak má výsledek. Podle informací z Británie se rozhodly z projektu vycouvat Chelsea i Manchester City.

Zeman chce přitáhnout pozornost, Babiš posiluje pozici Ruska v Česku, tvrdí experti
Volný: Za výbuchem stojí Američané, mám pro to stejné informace jako BIS
Že nás Babiš označil za zboží? To jsme si nezasloužili, nechápou obyvatelé Vrbětic
reklama
reklama
Babiš to schytává od všech. Bagatelizujete teroristický čin, vyčítá premiérovi opozice

Opozice

Domácí zpravodajství

Pomozte s pátráním u řeky, prosí rodina zmizelého Tomáše. Policie se obává nejhoršího
Kauza Faltýnkův deník: Olomoucký kraj kvůli poznámkám zadá audit správy silnic
Hamáček si znovu předvolá ruského velvyslance. Oznámí mu další kroky Česka
Další trest pro pražského imáma: Za pomoc k teroristickému útoku dostal 14,5 roku
Další články
reklama
reklama