Sledujte ŽIVĚ brífink Rakušana: Zvládne Česko další vlny ukrajinských uprchlíků?

Podle odhadů do Česka přijelo zatím zhruba 100 tisíc lidí z Ukrajiny, kteří utíkají před běsnící válkou. Převažují mezi nimi ženy, děti a lidé ve vyšším věku. Zvládne Česko další vlny příchodu ukrajinských uprchlíků? Sledujte brífink ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) po jednání Ústředního krizového štábu živě na stanici CNN Prima NEWS nebo v tomto článku. Začít by měl v 15:30.

S příjmem ukrajinských uprchlíků pomáhají asistenční centra po celém Česku. Ty zajišťují kromě registrace a zdravotních prohlídek ukrajinských uprchlíků také ubytování, logistiku, humanitární pomoc či dopravu.

V pondělí zastavilo příjem dalších žadatelů pražské asistenční centrum pro ukrajinské uprchlíky v Kongresovém centru kvůli množství lidí na 24 hodin. Hasiči podle své mluvčí Pavly Jakoubkové vypravili čtyři autobusy s uprchlíky do dalších krajských center. Dva zamířily do Jihomoravského kraje, jeden do Kutné Hory a jeden do Liberce. Ministr Rakušan o tom měl jednat s primátorem Zdeňkem Hřibem (Piráti).

Za deset dní od začátku útoku na Ukrajinu, který Rusko zahájilo 24. února, uteklo do sousedních zemí už přes 1,5 milionu lidí.

Brífink ministra vnitra po jednání Ústředního krizového štábu sledujte v televizi CNN Prima NEWS nebo živě v tomto článku. Začít by měl v 15:30. Čas se ale může změnit s ohledem na průběh jednání.

Tagy: