reklama

Do Čech přiletěl bronzový hrdina Choupenitch. Jak vstřebal své vítězství?

Zatímco většina sportovců ještě čeká na to, až na olympijských hrách přijde jejich čas, český šermíř běloruského původu Alexander Choupenitch už má dobojováno a japonské Tokio opustil. Do Prahy se rozhodně nevrací s prázdnou, povedl se mu historický zářez poté, co ve fleretu vybojoval bronz. Po příletu do české metropole se rozpovídá o svém životním úspěchu, což můžete sledovat od 13:30 živě v tomto článku.

reklama

„Chce se mi brečet, chce se mi smát. Hrozně divoký emoce. Já brečel v televizi? To už asi nebudu moct vydat žádný rap. Po prohraném semifinále jsem si všechny věci vyměnil. Celé oblečení, všechno. Byl jsem prázdný a unavený. Věděl jsem, že je to životní šance a nemůžu to pustit. Vzal jsem si vše nové a nastoupil jako nový člověk,“ vyprávěl krátce po zisku medaile 27letý Choupenitch, který má velmi kladný vztah k rapu.

Trvalo dlouhých 113 let, než některý z tuzemských šermířů vybojoval na olympiádě cenný kov. Choupenitch po prohře v semifinále šel na domácího Japonce Takahira Šikina, kterého na zásahy porazil jednoznačně 15:8.

„S Alexem za sebou máme za poslední roky skvělou práci. Věděl jsem, že je výborný šermíř, ale bylo těžké se s ním posunout na vyšší úroveň v tak krátkém čase. Celou dobu jsme tvrdě pracovali a teď za to máme historickou medaili pro Českou republiku. Jsem za ni moc šťastný,“ popisoval italský trenér českého hrdiny Stefano Cerioni.

Tagy:
olympijské hry sport Letní olympijské hry v Tokiu 2021 bronzová medaile Alexander Choupenitch šerm fleret Stefano Cerioni

Hlavní zprávy

Politická debata s Hamáčkem, Vondráčkem, Ondráčkem i Okamurou. Jak chtějí řešit migraci?

CNN Prima NEWS ve středu od 20:15 odvysílá další ze série předvolebních debat Speciál 360°: Hlas lidu. Před publikem se v sále střetne čtveřice zástupců politických subjektů kandidujících ve sněmovních volbách. Ve dvouhodinové debatě budou tentokrát diskutovány zejména otázky bezpečnosti a migrace. Do předvolebního pořadu byli pozváni politici z řad ANO, SPD, KSČM a ČSSD.

Zeman opustil nemocnici. Odpoledne měl v Lánech nabitý program

Prezident Miloš Zeman opustil ve středu dopoledne Ústřední vojenskou nemocnici (ÚVN), ve které byl kvůli dehydrataci a vyčerpání hospitalizován od minulého úterý. Hlavu státu čekal odpoledne poměrně nabitý program. Měl totiž domluvené rovnou tři schůzky, a to s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO) kvůli rozpočtu, se šéfem ODS Petrem Fialou a také s předsedou hnutí SPD Tomiem Okamurou.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Tihle šílenci fakt ne, hlásá Babiš v novém videu. Straší migranty a nízkými důchody

Premiér Andrej Babiš (ANO) vytáhl nový předvolební klip. V něm jsou zachyceny zakuklenci s transparenty s nápisy „nižší důchody“, „ať o nás rozhoduje Brusel“ či „uprchlíci, vítejte“. Následuje střih na předsedu vlády, který tvrdí, že bude proti těmto „šílencům“ bojovat. Místopředseda hnutí STAN Petr Gazdík pod příspěvkem, který byl zveřejněn na sociálních sítích, napsal, že Babiš lže a skončí ve vězení.

Záchranu horolezců v Pákistánu pojišťovna neproplatí. Porušili podle ní podmínky

Pojišťovna Uniqa neuhradí náklady na záchranu dvou českých horolezců z hory Rakapoši v Pákistánu. Už zaplacené peníze po nich může vymáhat, sdělila mluvčí pojišťovny Eva Svobodová. Horolezci podle ní nejméně ve dvou ohledech porušili podmínky pojištění. Horolezce, které před týdnem z hory snesl vrtulník, podle pákistánského tisku zadržují místní úřady, dokud nezaplatí náklady za záchrannou operaci.

reklama

Domácí zpravodajství

Středula: Uklízečka schodek rozpočtu nezpůsobila. Zaměstnanci si zvýšení platů zaslouží

Zaměstnanci si zaslouží přidat navzdory vysokému schodku státního rozpočtu či problémům vzniklým pandemií koronaviru. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to řekl předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula. Podle něho nízkopříjmoví zaměstnanci za schodek rozpočtu nemůžou, a tudíž by za něj neměli být trestáni. Za viníky schodku označil politiky.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama