reklama

Sledujte ZÁZNAM Partie s Kupkou i Nacherem: Bude fungovat spojení pěti stran?

Volby jsou sice za námi, nyní však nastane tvrdé vyjednávání. Jak hodnotí výsledky voleb předseda KDU-ČSL Marian Jurečka, místopředseda STAN Petr Gazdík, člen předsednictva ANO Radek Vondráček nebo předseda SPD Tomio Okamura? A bude fungovat případné spojení pěti stran? Nejen to prodiskutují v pořadu CNN Prima NEWS Partie i další politici.

reklama

S politiky probereme výsledky voleb, jejich další vize i to, zda by potencionální vláda dvou koalic (ODS, KDU-ČSL, TOP 09, Pirátů a Starostů) fungovala. A jak ještě zamíchá kartami prezident republiky Miloš Zeman?

Na tyto a další otázky odpoví v první části povolební Partie:

  • předseda KDU-ČSL Marian Jurečka
  • místopředseda STAN Petr Gazdík
  • člen předsednictva ANO Radek Vondráček
  • předseda SPD Tomio Okamura

Rozhovory o složení budoucí vlády podle Babiše začnou ve středu. Zeman už dříve avizoval, že dá možnost sestavit kabinet předsedovi vítězné strany, nikoli koalice. Prezident Babiše přijme už v neděli v 11:00 na zámku v Lánech. Podle předsedy vlády ale nejde o zahájení povolebních rozhovorů, ale o dříve plánovanou schůzku.

Do druhé části Partie pozvání přijali:

  • Martin Kupka (ODS)
  • nový poslanec za koalici Piráti Starostové Jan Lacina (STAN)
  • poslanec a lídr kandidátky ANO v Praze Patrik Nacher
  • předseda SPD Tomio Okamura

Letošní volby do Sněmovny přitáhly k volebním urnám 65,43 procenta voličů. Proti předchozím volbám v roce 2017 jich přišlo zhruba o 320 tisíc víc a odevzdali přes 5,37 milionu platných hlasů. Letošní účast, pokud jde o sněmovní volby, byla třetí nejvyšší. Vyšší byla v roce 1998 (74 procent) a v roce 1996 v prvních sněmovních volbách po vzniku ČR (76,4 procenta).

Pořad můžete sledovat od 11 hodin na CNN Prima NEWS, na Primě nebo v tomto článku.

Tagy:

Hlavní zprávy

Jsme připraveni vyloučit Česko z mapy, Fiala i Kolář jsou rusofobové, tvrdí ruský expert
360°

Jsme připraveni vyloučit Česko z mapy, Fiala i Kolář jsou rusofobové, tvrdí ruský expert

Rusko je připraveno na to, že vyloučí Česko z mapy světa, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ruský politolog a bohemista Vadim Truchačev. Reagoval tak na spekulace, že by novým českým premiérem byl šéf ODS Petr Fiala a ministrem zahraničí poslanec Ondřej Kolář (TOP 09). Truchačev Fialu označil za rusofoba, Kolář zase podle něj svým vedením Prahy 6 ruskému lidu plive do tváře.

Kde se vzal ostrý náboj? Asi jde o selhání jednotlivce, říká spoluproducent filmu Jákl
Nehody

Kde se vzal ostrý náboj? Asi jde o selhání jednotlivce, říká spoluproducent filmu Jákl

Celý svět šokovala tragédie, která se odehrála během natáčení amerického westernu Rust v Novém Mexiku. Americký herec Alec Baldwin nešťastnou náhodou zastřelil hlavní kameramanku Halynu Hutchinsovou a postřelil režiséra filmu Joela Souzu. V rekvizitní zbrani se totiž nacházel jeden ostrý náboj. Ze situace je zdrcený i český producent Petr Jákl, který na tvorbě filmu spolupracuje.

Zeman by nekomunikoval přes žalmy, tvrdí Forejt. Zkritizoval Mynáře, Kruliše i Ovčáčka

Bývalý šéf hradního protokolu Jindřich Forejt nešetřil kritikou na adresu současné Kanceláře prezidenta republiky (KPR). Nejvíc podle něj selhává komunikace, kancléř Vratislav Mynář navíc podle něj překročil pomyslnou hranici a koná aktivisticky. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS dodal, že si sám není jistý, jestli již druhým týdnem hospitalizovaný prezident Miloš Zeman o těchto krocích vůbec ví.

reklama

Domácí zpravodajství

Vojtěch upravil pravidla pro nošení respirátorů. V práci je nemusíte mít pořád

„Respirátor máte vždy, pokud je některý z vašich kolegů k vám blíž než 1,5 metru,“ upřesnil své dřívější nařízení ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) na Twitteru. Takový případ podle něj nastává například tehdy, když si kolegové šeptají drby na kávě. V původním středečním nařízení ale takové výjimky nebyly. Vojtěch oznámil, že od pondělí 25. října lidé nebudou muset mít zakrytá ústa a nos na pracovišti jen v případě, že sedí v kanceláři zcela sami.

Dušek: Odpovědnost musí být na lidech. Ať se proboha zamyslí a nechají se očkovat

Jedinou cestou z epidemie je očkování, zdůraznil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek. Podle něj by lidé měli vzít zodpovědnost na sebe, ale spousta z nich stále není očkována. Dušek také varoval, že pandemická čísla se budou v následujících týdnech zhoršovat. Přibývat může až pět tisíc nakažených denně a růst budou i počty hospitalizovaných.

Zastřelený pes na Náchodsku? Obyvatelé se bouří, policie případ odložila

Adršpachem na Náchodsku rezonuje případ údajné střelby v obci z konce léta. Zůstal po ní na ulici mrtvý pes jedné z obyvatelek. Háček je v tom, že ho pohřbila bez pitvy, kterou po ní požadovala policie. Ta teď případ odkládá s tím, že střelbu nelze potvrdit, takže není co vyšetřovat. Proti tomu se bouří jak řada obyvatel obce, tak majitelé psa, kteří mají i fotografii, kudy měl projektil proniknout do těla.

reklama