reklama

Sledujte ŽIVĚ Jak volí vaše peněženka: Kdy do důchodu půjdou dnešní čtyřicátníci?

Může si stát dovolit zvedat penze? Kdy půjdou do důchodu dnešní čtyřicátníci? A kolik vlastně dostanou? Na tyto a další otázky se v pořadu CNN Prima NEWS Jak volí vaše peněženka budou svých hostů ptát moderátoři Lucie Hrdličková a Petr Musil. Diskuzi můžete sledovat od 18:00 i v tomto článku.

reklama

O důchodech budou v pořadu diskutovat Pavel Řežábek, odborný garant hnutí Přísaha a Radomil Bábek z uskupení Trikolóra-Svobodní-Soukromníci. Na politiky naváže duo ekonomek Ilona Švihlíková a Helena Horská.

Důchodová reforma patří mezi klíčové úkoly, s nimiž se bude muset dříve nebo později budoucí vláda poprat. Ta současná ve složení ANO a ČSSD reformu pod vedením ministryně Jany Maláčové sice připravila, ale neschválila. Navíc nenašla tolik potřebnou shodu s opozicí, která dokonce varuje před tím, že se o žádnou komplexní reformu ve skutečnosti nejedná.

Návrh Maláčové obsahuje garanci minimálního důchodu pro všechny, zásluhovou část podle odpracovaných let a odvedených peněz plus výchovné a spořící pilíř.

Tagy:
důchodci Helena Horská Trikolóra důchody Ilona Švihlíková vláda ekonomka Radomil Bábek Přísaha Strana soukromníků Svobodní Sledujte v TV Jak volí vaše peněženka Pavel Řežábek

Hlavní zprávy

Fialovu vládu možná nebudu moci brát vážně, rozčílil se Kalousek kvůli schůzkám se Zemanem
Politika

Fialovu vládu možná nebudu moci brát vážně, rozčílil se Kalousek kvůli schůzkám se Zemanem

Proč všichni tak poslouchají prezidenta Miloše Zemana? Podivil se někdejší šéf státní kasy a možný kandidát na Hrad Miroslav Kalousek (TOP 09). Zkritizoval tím vznikající vládu Petra Fialy (ODS), protože adepti na ministry chodí na rozhovory s prezidentem. Žádná opora v ústavě ale neexistuje. I někteří právníci upozorňují, že Zeman si mohl s jmenováním vlády pospíšit, když je v Česku nouzový stav a jedna z největších krizí.

Bláznivá velká cena pro Hamiltona. Verstappena bodově dotáhl, rozhodne Abú Dhabí

Formule 1 nabídne po letech rozuzlení v úplně posledním závodě. Zastávka seriálu v Saúdské Arábii se proměnila v bláznivou velkou cenu s červenými vlajkami. Hlavním vyústěním přerušované Grand Prix je to, že Lewis Hamilton vyhrál, Max Verstappen dojel za ním. To znamená, že příští týden v Abú Dhabí bude k vidění fantastická událost. Oba piloti jsou na tom totiž aktuálně bodově úplně stejně.

reklama

Domácí zpravodajství

Hrůzné snímky plic neočkovaných s covidem: Lékař posílá lidem varovný vzkaz

Bez dalších závažných nemocí, 46 a 38 let, těžké plicní postižení. Další „sporťák 48 let“ na mimotělním oběhu. Lékař plzeňské letecké záchranné služby Jiří Chvojka zveřejňuje na sociálních sítích anonymní příběhy lidí, kterým zdraví zničil covid. Dá se předpokládat, že se jedná o lidi, kteří nejsou očkovaní, lékař totiž zároveň vyzývá k vakcinaci.

reklama