reklama
CNN Prima News Helena Horská

Helena Horská

Výpis příspěvků ke štítku „Helena Horská“

Sledujte ZÁZNAM Jak volí vaše peněženka s Prouzou a Dufkem: Co s rostoucími cenami energií?

18. října 2021 16:56

Zdražování na všech frontách žene některé rodiny do svízelných situací. Drahé pohonné hmoty, potraviny a v poslední době i energie. Krach firmy Bohemia Energy byl pro mnohé ranou, kterou citelně pocítí ve svých rozpočtech. I na toto téma budou v pořadu Jak volí vaše peněženka diskutovat prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza, odborový předák Bohumír Dufek a ekonomka Helena Horská. Pořad můžete sledovat od 18 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Sledujte ZÁZNAM Jak volí vaše peněženka: Jak řeší ANO a Trikolora dvojí kvalitu potravin?

6. října 2021 17:15

Daří se politikům řešit problém dvojí kvality potravin mezi západní a východní částí Evropské unie? Je řešením potravinová soběstačnost? Moderátoři Lucie Hrdličková a Petr Musil se v pořadu Jak volí vaše peněženka budou ptát poslance Milana Ferance (ANO) a předseda odborné komise pro finance Trikolóra Svobodní Soukromníci Miroslava Ševčíka. Sledujte živě na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku ve středu od 18:00.

Ekonomka Švihlíková: Bydlení není jako půl kila hovězího, nezískáme ho lusknutím prstu

4. října 2021 23:19

Do specifického trhu bydlení běžně zasahuje stát, řekla v pořadu Jak volí vaše peněženka na CNN Prima NEWS ekonomka Ilona Švihlíková. Podotkla, že role státu v problematice bydlení je hlavním sporem napříč českým politickým spektrem. Ekonomka Helena Horská k tomu podotkla, že nejlepší by bylo zapojit do řešení bytové otázky obce, soukromníky i stát.

Sledujte ZÁZNAM Jak volí vaše peněženka: Dokáží ČSSD a KDU-ČSL srazit ceny bytů?

4. října 2021 15:55

Peníze jsou v posledních týdnech stále důležitějším předvolebním tématem. Kromě dražších potravin se Češi potýkají s rostoucí cenou bytů. Právě bydlení bude tématem pondělního pořadu Jak volí vaše peněženka na CNN Prima NEWS. Od 18:00 budou debatovat ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) a poslanec Jan Bartošek (KDU-ČSL).

Za vysokou inflaci vláda nemůže, tvrdí Babiš. Nechce konec spalovacích motorů

12. září 2021 22:43

Nesouhlasím, aby došlo k zákazu prodeje aut se spalovacími motory, zdůraznil v neděli premiér Andrej Babiš (ANO) ve svém pravidelném pořadu Čau lidi. Europoslance, kteří přišli s nápadem na konec prodeje aut s pohonem na naftu či benzin, označil za fanatiky. Vyjádřil se i k inflaci v Česku, za kterou vláda podle premiéra rozhodně nemůže. Řada odborníků má ale opačný názor.

Špicar: Dekarbonizace není šílenství EU, ale globální megatrend. Musíme se mu přizpůsobit

30. srpna 2021 21:50

Snaha o uhlíkovou neutralitu není nějaké evropské šílenství, ale globální megatrend, se kterým se musíme vypořádat, řekl viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar v pořadu 360°. Podle něj elektromobilita ale není jediným směrem. Jako perspektivní třeba vidí vodíkový pohon. Hlavní ekonomka Raiffesenbank Helena Horská upozornila, že Česká republika nadále staví hlavně na průmyslu a produkci automobilů, sektor tak bude muset projít velkou revolucí, zaznělo na CNN Prima NEWS.

Snížení dluhů nás bude bolet. Bez zvyšování daní to nepůjde, varuje ekonomka Horská

11. května 2021 10:50

Rozpočtový schodek na letošní rok mohl být klidně o 150 miliard korun nižší. Do hospodaření státu se totiž nepromítla jen koronavirová pandemie, ale především nezodpovědné snížení daní od počátku letošního roku. „Bude nutné hledat úspory, ale i nové zdroje. Daně z příjmů se budou muset vrátit tam, kde byly,“ uvedla v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS Helena Horská, hlavní ekonomka Raiffeisenbank.

reklama