CNN Prima News Helena Horská

Helena Horská

Výpis příspěvků ke štítku „Helena Horská“

Další rána pro české firmy? Hrozí jim velký problém, varuje Švihlíková před kroky Německa

Pouštět se do dotační války by nebylo dobré, protože Česko na to nemá rozpočtovou kapacitu, uvedla ve vysílání pořadu 360° na CNN Prima NEWS Helena Horská, ekonomka a poradkyně premiéra Petra Fialy (ODS). Reagovala na skutečnost, že Německo navrhlo zavést kompenzace pro firmy kvůli drahým energiím. Podle ekonomky Ilony Švihlíkové jsou drahé energie cílem zelené tranzice, aby se změnila výroba a spotřební zvyklosti.

Česko zaspalo, tvrdí Horská. Oproti Polsku nevíme, co je národní zájem, řekla Švihlíková

Česko v řešení otázky energetiky zaspalo. Musíme si nalít čistého vína a říct si, že se tu 30 let nic nedělo, řekla v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ekonomka a poradkyně premiére Petra Fialy (ODS) Helena Horská. Podle ní ale nejdou všechny změny udělat během jednoho volebního období. S ekonomkou Ilonou Švihlíkovou se shodla, že by se Česko mohlo inspirovat v Polsku.

Jste rozpolcená osobnost, vmetl Juchelka Jurečkovi. Politiky rozdělil konsolidační balíček

V hádku se proměnila diskuse o konsolidačním balíčku v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Do ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL) se ostře pustil poslanec hnutí ANO Aleš Juchelka. Ministrovi vytknul, že říká něco jiného v Poslanecké sněmovně a něco jiného na veřejnosti. Jurečkovi doporučil, aby se rozloučil s ekonomickými poradci, mezi které patří například neúspěšná kandidátka na prezidenta Danuše Nerudová.

Samek: Musíme dát dohromady spravedlivý daňový systém. Neuchopitelný pojem, reagovala Horská

Vypustila se část příjmů, vláda nezdaňuje majetek, který se v civilizovaném světě běžně zdaňuje. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl místopředseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Vít Samek. Podle něj je potřeba dát dohromady spravedlivý daňový systém. Členka Národní ekonomické rada vlády (NERV) a poradkyně premiéra Helena Horská ale podotkla, že pod spravedlivým systémem si každý představí něco jiného.

Vysoká inflace tu bude dlouho. Je třeba začít razantně plošně škrtat, tvrdí ekonom

Výše zářijové inflace se odhaduje na 17 procent. Podle ekonoma Martina Slaného musí dojít k razantní konsolidaci veřejných výdajů, jinak bude v Česku vysoká inflace ještě dlouho. „Je třeba začít razantně škrtat ve výdajích. Nikoliv selektivně, ale plošně,“ míní Slaný. S tím ale nesouhlasí ekonomka a členka Národní ekonomické rady vlády Helena Horská. Podle ní domácnosti žijí v nejisté době, a proto jsou třeba chytré škrty.