CNN Prima News Helena Horská

Helena Horská

Výpis příspěvků ke štítku „Helena Horská“

Špicar: Bomba tiká, až vybouchne, přijde kolaps firem a krize, jakou jsme nezažili

14. října 2022 00:28

Ceny energií stále neklesají a nervozita stoupá. O to více mezi firmami, které jsou na nízkých vstupech existenčně závislé. Podle Radka Špicara je situace velkých českých firem doslova kritická. „Bomba tiká, a pokud se ji nepodaří zajistit, tak na konci roku vybuchne,“ vysvětluje nutnost rychlé a správné pomoci místopředseda Svazu průmyslu a dopravy.

Vysoká inflace tu bude dlouho. Je třeba začít razantně plošně škrtat, tvrdí ekonom

10. října 2022 23:48

Výše zářijové inflace se odhaduje na 17 procent. Podle ekonoma Martina Slaného musí dojít k razantní konsolidaci veřejných výdajů, jinak bude v Česku vysoká inflace ještě dlouho. „Je třeba začít razantně škrtat ve výdajích. Nikoliv selektivně, ale plošně,“ míní Slaný. S tím ale nesouhlasí ekonomka a členka Národní ekonomické rady vlády Helena Horská. Podle ní domácnosti žijí v nejisté době, a proto jsou třeba chytré škrty.

Evropa přichází za Katarem s prosíkem. Ceny plynu si nemůže diktovat, tvrdí Horská

5. října 2022 16:53

Do Prahy přicestoval katarský emír Tamim bin Hamad Sání, společně s prezidentem Milošem Zemanem podepsali dohodu o ekonomické spolupráci. Stěžejní nyní bude vyjednávání Evropy s Katarem o ceně plynu. Ekonomka Helena Horská v pořadu K věci na CNN Prima NEWS uvedla, že za asijskou zemí Evropa přichází s prosíkem a ceny plynu si diktovat nemůže.

Být vámi, mlčím ve studu v rohu, vzkázal Bartoš Babišovi. Co šéfa Pirátů rozzuřilo?

29. srpna 2022 14:41

Rekordní schodek státního rozpočtu a nejrychlejší tempo zadlužování v Evropské unii. To je podle Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) stručné shrnutí hospodaření českého státu za loňský rok. Lídři stran současné vládní koalice kvůli aktuálnímu stanovisku NKÚ nenechávají nit suchou na bývalém premiérovi Andreji Babišovi a ministryni financí jeho vlády Aleně Schillerové (oba ANO).

Odhady inflace? Děsivé, zadlužujeme naše děti. Horská řekla, kdo pomoc státu zřejmě nedostane

8. srpna 2022 08:18

Mnozí experti kritizují vládu, že lidem v současné ekonomické krizi dostatečně nepomáhá. S tím částečně souhlasí i ekonomka Helena Horská. „Současná situace je velmi tíživá pro všechny domácnosti, zejména pro ty nízkopříjmové. Pomoc státu musí být cílená,“ vyjádřila v pořadu Nový den a některé rodiny varovala, že se jim pomoci státu nedostane.