Sledujte ZÁZNAM Partie: Jednání Sněmovny jako „žvanění“ opozice? Diskutují Vondráček i Kovářová

Kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) chce z původního návrhu schodkového státního rozpočtu bývalé ministryně financí Aleny Schillerové (ANO) seškrtat 80 miliard, aby jej z 377 miliard dostal pod hranici 300 miliard. Je to vůbec možné? V nedělní Partii na toto téma vystoupí ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) a předseda ČSSD Michal Šmarda. V druhé části se pak uskuteční velká debata čtyř poslanců z různých politických subjektů. Pořad můžete sledovat od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

První hodina bude patřit Marianu Jurečkovi a Michalovi Šmardovi. Nový šéf sociálních demokratů by měl říct, zda mu ambiciózní plán vládní pětikoalice se státním rozpočtem přijde vůbec reálný.

Lidovecký předseda zase bude čelit otázkám, kde konkrétně hodlá Fialův kabinet škrtat. Nová vláda totiž nemůže sahat na mandatorní výdaje, které tvoří zhruba tři čtvrtiny rozpočtu, a prý nechce zvedat daně ani lidem příliš ztěžovat život.

V druhé části pak vystoupí poslanec Radek Vondráček (ANO), místopředseda SPD Radim Fiala, předseda poslaneckého klubu Jan Jakob (TOP 09) a místopředsedkyně Sněmovny Věra Kovářová (STAN).

Jedním z témat by měla být i středeční schůze dolní komory Parlamentu, na které vláda Petra Fialy žádala o důvěru. Jednání se protáhlo až do dalšího dne, schůze nakonec trvala rekordních 23 hodin. Šlo o konstruktivní kritiku vlády, nebo jen o bezpředmětné „žvanění“ opozičních poslanců?

Nedělní Partii můžete sledovat v neděli od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Tagy: